Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek, hogy...

Szerintetek mit tegyek, hogy ne így legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van két testvérem. Az egyik lány a másik fiú. Mind kettőnek van gyerek, csak a fiúnak 2 és fél éves, míg a lánynak már nagyobbacska, 7 éves. Mind a kettő fiú.

Nem tudom, hogy ez miért van, de ha a nővérem gyereke nálunk van pár napot, mindig mindenért hamar felkapom a vizet és idegesít a gyerek. Nem szeretem, ha a szobámba van, mindig egyből kirakom onnan, ahogy belépett. Nincs türelmem hozzá. Persze tudom, hogy a szívem mélyén nagyon szeretem őt, de valahogy nem tudom kimutatni felé vagy én nem is tudom...

Ellenben a bátyám gyerekét a 2 és fél éves fiúcskát nagyon szeretem és ki is mutatom iránta. Mindig viszem be a szobámba, játszok vele, odaadom neki a telefonomat, ilyenek.

Lehet az is közrejátszik, hogy a bátyámék közel laknak és szinte minden nap látom őket és a gyereket is, míg a nővéremék messze laknak, egy másik megyében és szinte alig látom őket és a nagyfiút is.

Bűntudatom van emiatt. Nagyon gyötör a bűntudat. Én nem akarok ilyen lenni vele, de akármit csinálok ösztönösem elő jön. Van, amikor direkt figyelek rá mit mondok neki, mégis mikor kicsit rossz vagy nem hallgat rám, elszáll az agyam és ordibálok. Tudom, hogy ez rossz, de egyszerűen nem tudom mit tegyek ellene. Akarok is tenni ellene, mégsem megy.

Légyszíves segítsetek, hogy mit tegyek vagy hogyan változtassak, mert engem ez nagyon zavar és szerintem a nagyfiút is.

Nem akarok ilyen lenni vele, mégsem tudok változtatni, akárhogy próbálom...

15L



2017. aug. 20. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Sajnálom a helyzetedet. Latod a problemat es ez mar jo. Segiteni nem tudok csak biztatni, hogy jo uton jarsz
2017. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy bűntudatod legyen, 15-16 évesen ki nem állhattam, mikor a kis unokahúgraim nálunk voltak, és mindig! nekem kellett vleók lenni, hogy a felnőttek tudjanak beszélgetni.


Az senkit nem érdekelt, hogy én is inkább lettem volna kinn, mint a két kislány nyávogását hallgassam órákig.


Utáltam, ha jöttek, mert az azt jelentette, hogy ki tudja meddig ingyen bébicsőszködhetek, akit ráadásul le is baxnak, hogy miért nem szereti csinálni.


Most 28 vagyok, de ugyanúgy rühellem, ha rámsózzák a kisgyerekeket, bár most már elhárítom. Vannak szüleik, oldják meg, ha babázni akarok, szülök egyet. Pont.

2017. aug. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Aki kisebb mindig cukibb,minél nagyobb annál több türelem kell hozzá...Majd ha a 2 eves is hét lesz talán vele is hasonlóan viselkedsz a most hét éves pedig majd egyre érettebb lesz és majd megszereted.
2017. aug. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem beszéld meg a fiúval (a 7 évessel), hogy nincs vele bajod csak sajnos könnyen felkapod a vizet, de ez nem ellene szól. Aztán próbálj még jobban odafigyelni rá és nem felkapni a vizet. Nehéz lehet neked...De jó úton haladsz, csak így tovább!
2017. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az unokahúgommal vagyok így d ő most lesz kilenc októberben. Irritál sokszor ha bejön a szobámba meg szinte ugyan az amiket te leírtál. De én elszoktam vele néha lenni játszadozni vinni fagyizni de az idő nagy reszeben felb@ssza az agyam.


Próbálj vele elnézőbb lenni számolj el háromig és nyugodj le. Mosolyogj rá mert attól ő is jobb kedvre derül. 14/L

2017. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbálj vele beszélgetni, ő már nagy fiú ahogy írtad, nem kell vele játszani mint egy kisbabával. Biztos felnéz rád, a nagynénijére és szívesen lenne veled, mert ugye idősebbekkel lenni az király. Inkább beszélgess vele, hogy meséljen a barátairól vagy amit szeret csinálni, barátkozzatok össze. Azért is lehetsz távolságtartó, mert attól félsz belül, hogy előitéletei vannak veled szemben. Én sokszor éreztem így gyerekek társaságában, amíg rá nem jöttem, hogy ők felnőttnek tekintenek és úgy is kell velük viselkednem, irányítani kell az együtt töltött időt.

A kicsi fiút ösztönösen kedveled mert még pici, és vele gyakrabban is találkozol.

2017. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

,, ne becsüld alá a gyenge kölyköt, lehet belőle lesz a kegyetlen tigris "

Csak bánj el vele érzelem nélkül 0 empátiával, és ne csodálkozz ha végén valami tömegpusztító diktátor lesz.

Ja és azért nyugodtan beengedhetnéd a szobádba, annak ellenére h kanos vagy, és gyakran nem szereted ha közbelépnek a szobádba, és leszarod a kölyköket, mert te már szexképes vagy, kapcsolatra vágysz... Ez akkor is bunkóság, szegény gyerek most van a gyermekkorban, ő még nem szexmániás mint te, azért mert te kanos vagy vagy mit tudom én, nem akarsz senkit látni a szobádba, vagy egyedül akarsz lenni a pároddal OK, de ezt azért még se.

2017. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem szereted.

Azért van bűntudatod, mert tudod, hogy szeretned kellene, de mégsem szereted. Ő pedig ezt érzi és tudja. A gyerekek kicsik, de nem hülyék.

Próbáld magad a gyerek helyébe képzelni. Talán van annyi beleérző képességed, hogy átérezd az ő helyzetét.

Bántott ő téged? Vétett ő neked?

Megutáltatod vele a kisebbik unokatestvért, mert azzal meg kivételezel, tüntetően kedveskedsz neki.

A nagyobbnak meg komoly sérülést okozol.

Próbáld megismerni, vond be a közös játékokba.

Szinte biztos, hogy sóvárog a szereteted után.

2017. aug. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!