Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzési szándékra a NEM...

Eljegyzési szándékra a NEM válasz másnak is egyenlő a szakítással?

Figyelt kérdés

A párommal beszélgettünk minap az eljegyzésről. Tudom, hogy már egy éve szeretné, de várt még vele, mivel fiatalok vagyunk, és tavaly kerültünk távkapcsolatba is.

Bármikor igen-t mondanék neki, biztos vagyok benne, hogy vele akarok élni...

Megkérdeztem, hogy mit szólna ha elsőre Nem-et mondanék, megkérdezné-e még egyszer majd valamikor később. (csak kíváncsi voltam a válaszára egyébként szándékszom igen-t mondani:) majd ha aktuális...) Azt mondta ha Nem-et mondanék azt szakításnak venné. Kérdeztem, hogy szakítana velem, ha NEM-et mondanék? Mire azt válaszolta, hogy nem ő szakítana velem, hanem én szakítanék vele, abban a pillanatban...

Látom, nagyon komolyan gondolja a dolgot...és bántaná ha NEM-et mondanék....Ti mit gondoltok erről? Férfiak nektek is egyértelmű szakítás a NEM? Lányok mi a véleményetek?


A kérdés mindössze csak fikció szintjén értelmezendő, a saját példám csak példa:)

20-L


2010. máj. 25. 14:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egyértelmű szakítás a nem. Ha nem akarod vele leélni az életed, akkor minek rabolnátok egymás idejét? :)


23/L

2010. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
67%
Én is úgy venném,hogy szakítás.Ha szeretem,és vele akarok élni akkor igent mondok..Ha bizonytalan vagyok,és nemet mondanék,akkor nincs értelme tovább a kapcsolatnak...
2010. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
74%

ha NEM-et mondassz,azzal azt mondod,hogy eszed ágában nincs hozzámenni valaha is


ha nem akarsz még igent mondani,de később lehet hogy igen,akkor mondd azt,hogy "szeretném ha ezt később megkérdeznéd,hogy átgondolhassam addigra" vagy vmi hasonlót

2010. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%
Én is szakításnak venném. Nyilván tizenéves korban nem, de akkor még normáliséknál szóba sem kerül az eljegyzés. Huszonévesen, az ember általában komolyra tervez. Nyilván nem egy kéthetes kapcsolatban kérem meg valakinek a kezét. Ha évek óta együtt élek valakivel akkor kérem meg. Ha akkor nemet mond, nyilván nincs keresnivalónk egymás mellett. Akkor meg hova próbálkozzak tovább.?
2010. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
azért ez függ attól,mennyi idő telt el a megismerkedés,együttélés óta. szerintem nem feltétlenül szakítás,de azért nem olyan nagy elkötelezettség,hogy nemet kellene mondani rá,ha amúgy minden klappol. eygébként se értem,minek járnak együtt manapság párok 6-8 évig,ilyen sokára derül ki,hogy a másik nem is az igazi??
2010. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

14:58 83% os:)

Mint mondtam a kérdésem nem rám vonatkozik, mi 3 éve vagyunk együtt és én lennék a legboldogabb ha végre kibökné és Igen-t mondanék:)



Köszönök minden választ! Egyébként teljesen igazatok van, úgy gondolom.

Mondjuk egy kitérő válasz szerintem nem értelmezendő szakításként, csak akkor a nőnek lennie kell valamilyen magyarázata, indoka stb.

Mondjuk azt hiszem a férfi büszkeségét nagyon sértené, ami valljuk be érthető...

A másik egyik válaszadó azt írta, hogy nem nagy elkötelezettség...hát nem tudom, számomra az, szóval én egy embernek akarok Igen-t mondani és amellett kitartani. nem úgy nekifutni, hogy ha szétmegyünk, szétmegyünk, kész...:)


köszi a válaszokat:)

2010. máj. 25. 15:03
 7/28 anonim ***** válasza:
51%
Én vénebb vagyok, és bocsi a prózai kérdésért, de miért kell 20 évesen ilyen komolyan venni egy eljegyzést, akár egy fiúnak , akár egy lánynak? 23-25 évesen már inkább, de sokszor nem is ahhoz megy vki férjhez, aki először (vagy másodszor) eljegyezte. 3-4 év alatt is sokat változik az ember, a gondolkodása stb. Régen az eljegyzés nagyobb esélyt jelentett a házasságra, egy formula volt, egy gesztus; mára ledegradálódott odáig, hogy köves gyűrűt vegyek-e vagy nem? Páros gyűrű kell vagy elég csak szimpla? Tényleg ciki az ezüst gyűrű? Úgyhogy 20 évesen még nyugodtan mondhatsz nem-et is, ami egyáltalán nem szakítást jelent, csupán még nem érett rá a kapcsolat. Tegye fel a kérdést 3-4 év múlva, az a biztos ;)
2010. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Lány vagyok és az a vélemény hogy a barátod buta ha csak akkor kellesz neki ha hozzámész. Nem ettől fogod jobban szeretni. Ha az én pasim ilyen buta lenne jobban is tenné ha otthagyna... Engem ne zsaroljon senki.
2010. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

15:03

Mondtam, nem kell rám értelmezni a kérdést:) Egyébként hadd döntsem el én azt, hogy mennyire, mire érett a kapcsolatunk. Túl vagyunk mi elég sok mindenen, megvan a tisztelet és a bizalom, ami azt hiszem manapság elég ritkaság számba megy...nem írom le, hogy miért érzem ennek a dolognak szükségét, mert nem tartozom magyarázattal.

Számomra az eljegyzés nem egy formalitás, hanem egy olyan dolog, aminek morális értéke van. Ami jelzi, hogy végre "kicsit jobban" hozzá tartozom. Nem érdekel a gyűrű, se a kő, se az arany, számomra lehetne egy rézdrótból is hajlítva ugyanazt jelentené...szóval nem kell elítélni mindenkit...

2010. máj. 25. 15:09
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Ja utolsó vagyok, nem tizenéves, csakis komyolyra tervezek csak úgy gondolom hogy a házasságtól semmi sem lesz más, jobb. Csak a pénzt viszi. Ha én valakivel járok akkor az a maximum, mindent úgy teszek mintha a férjem lenne mert nem szeretem a laza dolgokat. De a házasság nem jelent nekem semmit. Hiába lennék a feleésge többet nem tudnék nyújtani mert én eleve úgy megyek egy kapcsolatba hogy halálosan komoly és örökre.
2010. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!