Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális ez a...

Szerintetek normális ez a gondolkodási elv? 14F

Figyelt kérdés

Szval, nagyon sokszorblátom hogy az utcán ilyen 21-22 éves "nők" már kisgyerekkel járkálnak ide oda. Nem tudom ki hogy van vele, de én kicsit korainak tartom ezt. Én majd ha felnövök kb 30 éves korom korul szeretnék belekezdeni a csaladalapitasba, hogy minnel jobban ki tudjam "élvezni" fiatalságot.


Ha valamit elirtam elnézést, ukrán vagyok.



2017. aug. 24. 03:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

És ha a húga?


Én is sokszor járkáltam 25 évesen az akkor 7 éves unokahúgommal, és?!

2017. aug. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenbe belepofáztam 14 évesen mindenbe, miközben semmiről sem tudtam.
2017. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én 23 éves "nő" vagyok gyerekkel. (Hozzátenném, egy 21 éves nő már felnőtt, nem kislány, ahogy arra te célozni akartál.)

A te gondolkodásodon látszik, hogy gyerek vagy még. Azt hiszed, mindenkinek a szórakozás a legfontosabb. Evvel nem is lenne baj, egyszerű tévedés, de akkor ne beszélj bele abba, amiről fogalmad sincs, mert éretlen és tapasztalatlan vagy hozzá.

2017. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Jól látod, kedves kérdező. Nem kicsit korai beleszaporodni a nagyvilágba ilyen idősen.
2017. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
21-22 évesen nem tanulni kellene?
2017. aug. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15-ös:

van aki tanul, van aki nem.

Mai fejjel azt mondom (30-on túl), hogy én még nem voltam 22 amikor elvégeztem a két év szakma után az egy év technikusit, és nagyon bánom, hogy utána még tovább tanultam. Amúgy vannak olyan szakmák, amik már 20 évesen használható tudást adnak a kezedbe, érettségi nélkül (csak példának: karosszérialakatos, amivel ha jól csinálod, akkor hülyére keresed magad), nem muszáj feltétlenül 24-25 évrd korodig koptatni valamelyik egyetem/főiskola padjait. Hülyeség.

Ha tudtam volna anno azt, 20-22 évesen smiz ma már tudok... (pontosabban meglettek volna azok a tapasztalataim az "életutammal" kapcsolatban, amik ma megvannak) akkor a tököm tanult volna tovább, szűk 22 évesen kezdhettem volna melózni. Lehet, hogy pár papírral kevesebb lenne a fiókomban, de emberileg és szakmailag jóval több lennék, mint vagyok.

Szóval nem, akinek van egy csöpp esze is, az már 22 évesen nem tanul, nem cseszekedik a sulival.

2017. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akinek van egy kis esze, fiatalon tanul, nem majd 30 évesen gyerekkel, persze ez a ti döntésetek.
2017. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%
Ja, tanul azért, hogy "művelődjön", gyűjtse a papírokat, aztán lehet diplomás árufeltöltő a tescoban, vagy diplomás taxis, mint én. Az, hogy "diplomával leszel valaki" meg "diploma nélkül nem lesz jó fizetésed" az nettó baromság. Egy cimborám asztalos, érettségi nélkül, jó a szakmában, és hülyére keresi magát. Ha kell a pénz valami extrára, akkor dolgozik mint a barom, szinte 0-24, ha csak napi betevő a tét, akkor kb 2 hetet melózik egy hónapban. Én taxisként kint vagyok sokat, de jobban keresek, mint a diplomámhoz fűződő melóval régen. Arról nem is beszélve, hogy szakember hiány van az országban, szinte bármire lehetetlen egy normális szakit leakasztani (szobefestő, asztalos, autószerelő, kárpitos, bármi),így ha tényleg jó szaki vagy, akkor annyi melód lesz hogy nem látsz ki belőle.
2017. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mindegy, hogy mérnök vagy bölcsész. De hogy megértsd: magasról le...rom, hogy te 8 ált. után mész biorobotnak én azért tanulok. A te döntésed, hogy cseszed el az életed, csak ne az legyen hogy majd más anyja csukik. Még mindig az a véleményem, hogy ilyen fiatalon felelőtlenség gyereket válalni.
2017. aug. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ha már ilyen szépen, "biorobotként" aposztrofáltad azt, aki nem tanul tovább:

Te a papírhalmazzal egy nagyvállalat irodájában billentyűzetet koptató, otthon, akár hétvégén is munkahelyi telefonokat intéző, e-maileket olvasgató "droidot" minek neveznél? Testközelből tudom. Szüleim is tanult emberek, a diplomájukhoz nagyjából illő melóban tevékenykedtek mindig is, nem is keresnek vele roszul az átlaghoz képest, de gyakorlatilag nincs olyan percük, amikor ne lebegne ott, hogy valamelyik felettesük majd telefonál, folyton kapják az e-maileket, amiket az "okos-érának" köszönhetően el is várnak, hogy olvassanak azonnal, és megválaszolják, mivel a céges "simifon" ott lapul a zsebben.

Ezzel szemben a szakit elég ritkán riasztják otthon, főleg ha nem vállalkozó, hanem alkalmazott. De újabban a vállalkozó is megteheti, hogy teló kikapcs, mert a törzsvendégei úgyis őt fogják hívni, ha meg vannak vele elégedve, mivel ahogy azt már írtam, szinte bármire keresel ma Magyarországon szakembert, művészet egy olyat leakasztani, akire nyugodt szívvel rábízod a munkát.

Régen egy ideig melóztam egy autószervízben (márkaszervízről beszélünk, nem a "Józsibá' sufnija a szomszéd utcában". Ott reggel 8-kor szigorúan fel kellett venni a munkát (tehát 7:45-re beérni, átöltözés, kávé-cigi, kinek mi), 12-13 óra között ebédszünet, és 17:00-kor elkiáltotta magát a műhelyfőnök, hogy "Öt óra van, vége mára!", akkor mindenki szerszámot a szekrénybe, mosdás, öltözés, és irány haza. Nem kellett attól félni, hogy a szabadidődben cseszegetnek. De ha akartál, akkor maradhattál a műhelyben a saját autódat bütykölni, vagy ha az egyik ügyfélnek te, a szerelő személyesen megígérted, hogy márpedig reggelre kész az autója, és tartani akarod magad hozzá. De soha nem voltunk túlórára kényszerítve.

Ahol most dolgozom a taxi mellett (még, de már nem sokáig), ott ha hagyod, és látják, hogy összeszarod magad, ha a főnök rádnéz, akkor a szart is képesek lennének kihajtani belőled, túlórák, még ezt még azt még amazt csináld meg, de persze ugyanannyi pénzért. És javarészt diplomás emberekkel vagyok körülvéve. Ezzel szemben a taxival, ami nem egy bonyolult meló, valljuk be, valamivel többet keresek még így félállásban, délutánonként meg hétvégén éjszaka dolgozva, mint az irodai munkahelyemen, és nem kell szétdolgoznom az agyam, amikor nagyobb a pörgés, nincs időm még egy cigire sem, akkor hülyére keresem magam egy este alatt, de ha mindig olyan hajtás lenne, mint az irodában, akkor kb az irodai fizetésem 4-5szörösét keresném meg taxisként, de sajnos ennyi meló nincs. De ettől függetlenül szeretem csinálni, részben azért, mert szeretek vezetni, részben pedig azért, mert jóval kevesebb effektív munkával megvan ugyanaz a pénz. Ha előttem van egy földút, meg egy aszfaltozott, ugyanoda vezetnek, akkor nyilván az aszfaltozotton megyek, nem? Ha van könnyebb is, akkor miért vergődjek a nehezebbel? Még én is a Media Markt-ban vásárolok (ha emlékeztek a szlogenre, "hülye azért nem vagyok")

2017. aug. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!