Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig mindenből illene...

Mindig mindenből illene megkínálni a család összes tagját?

Figyelt kérdés

Vettünk nem rég barátommal egy doboz pizzát, kisebb fajtát, tehát nem óriás pizzát, azt vacsoráztunk, erre megjegyezgeti testvérem, hogy biztos nagyon finom volt, őt meg sem kínáltuk (Nem előtte ettük, behoztuk szobába, szerintem a dobozából tudta meg, hogy volt), elmagyaráztam neki, hogyha őt megkínáltuk volna, akkor illett volna a családban a többieket is, éppen 5-en voltak itt, és nem maradt volna nekünk , mert 6 szelet volt bent, de azért is mondja mondja, hogy szerinte meg sem fordult a fejünkben.

Pedig megfordult, na de akkor magunknak vettük volna, vagy azért, hogy szétosszuk?

Most itt ilyen helyzetben kinek van igaza? (Nem tudtunk kettőt venni, így jött ki pénzileg )


2017. aug. 30. 15:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mármint rajtunk kívül 5-en
2017. aug. 30. 15:26
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem csak abból, amit ti főztök. Mert ennyiből, ha elmentek valahová enni, akkor is vigyétek az egész családot, hogy ők is meg legyenek kínálva?

Plusz, ha tanulsz még, nincs is mindig pénzed öt ember pizzáztatására.

2017. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy csináltam mindig amikor rendeltem valami kaját, hogy kiálltam a nappali közepére és elbőgtem magam, hogy "pizzát rendelek, kér valaki?". Ha nemleges volt a válasz akkor nem foglalkoztam vele, ha valaki kért akkor rendeltem neki is. Párszor nyilván belefér, hogy az ember megkínálja a másikat, de ha az utolsó 2.000 forintod volt kajára, akkor nyilván nem osztogatod el a pizzát.
2017. aug. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell kínálgatni.

Tesom pont ilyen "mindenkit megkell kínálni/hívni stb".

Volt olyan,hogy meghívtam a szük családot étterembe.

Erre ő:hívjuk a nagyikat,nehogy megsertődjenek,hogy őket nem hívtam. Mondtam neki,hívjad őket de a kajájukat te fizeted,mert én csak anyut-aput-tesót hìvtam.


Szóval nemkell kínálni abbol sem amit főzöl,mert nem másoknak (is) csinálod hanem magadnak.

2017. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Én a nasimat sem szoktam elosztogatni, nem hogy a vacsorámat. Mindenki nagyfiú/nagylány, oldják meg maguknak.

Persze ha mondjuk becsapódok a nappaliba egy zacskó chipsszel, ahol ott az egész család akkor azért megkérdezem kér-e valaki, de csak úgy nem túrázom körbe a lakást, ha a szobámban megbontok egy tábla csokit.

2017. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bevittük szobába, tehát max a dobozát láthatta... Nem értem a problémáját igazából én sem.
2017. aug. 30. 16:14
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Nekem a párom sose kínált meg addig semmiből míg 1000szer le nem ugattam a fejét mennyire bunkó hogy nasit hoz a kanapéra magának es engem meg se kínál.

Viszont amit te írsz az teljesen más, a ti kajátok.

2017. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, nasi egészen más, egy zacskó chipsből lehet pár szemet adni mindenkinek, 6-7 szelet pizzából, 5 embernek plusz mi az ugye 7, nem igazán lehet.
2017. aug. 30. 17:42
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

8! Egyébként a pizzámból én se adnék.

A többi nasi más. Abból mindig van utánpótlás. 😂

2017. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát lényegében ha lett volna több adtunk volna, de nem volt több, így nem jutott volna nekünk, és gyakorlatilag magunknak vettük.:D
2017. aug. 30. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!