Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nem, vagy...

Van itt olyan, aki nem, vagy csak nagyon nehezen tudta feldolgozni azt, hogy a parjanak mar van gyereke mastol?

Figyelt kérdés
Az en baratom elvalt, es van ket gyereke.Tudom, hogy ez akkor is igy volt, amikor osszejottem vele, de akkor meg nem ismertem a gyerekeket.Ahogy mulik az ido, egyre inkabb idegesit, hogy neki ugymond mar van egy csaladja, hogy sokszor van naluk, hogy sokszor beszel a volt felsegevel telefonon(a gyerekek miatt, persze).Nem is idegesit, nem ez a jo szo ra, hanem valahol faj.Tudom, hogy el kene fogadnom, hogy sokan elnek igy, de nekem valahogy ez nagyon nehezen megy.Amugy szeretem a baratomat, nincs vele semmi baj, es sajnalnam otthagyni emiatt.Szerintetek idovel majd enyhul ez a fajdalom?3 eve vagyunk egyutt, es masfel eve, hogy a gyerekek rendszeresen jarnak hozzank.Egyebkent ok is elfogadtak engem, szeretnek itt lenni.Volt mar valaki hasonlo helyzetben?
2010. máj. 26. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Én volt feleség vagyok, a férjemnek van új kapcsolata, és ugyanezt érzem a barátnőjén. Egyszerűen balhézik, hogy beszélünk a gyerekekről, hogy egyáltalán, hogy vannak gyerekek. Pedig ő is tudatában volt, hogy a kedvese két gyerekkel együtt egész. Nem tudom, hogy miért lehet ez. Ti nem aakartok közös gyereket? Szerintem, ha három év alatt nem birkóztál meg ezzel az érzéssel, nem tudom, hogy valaha legyűröd-e.
2010. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, ez egy nagyon nehéz helyzet. Ha gondolod írj emailt, szívesen segítek ha tudok. Saját tapasztalatom van szépszámmal:)
2010. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Az én barátomnak is van egy fia az előző kapcsolatából. Bocs, hogy ezt mondom, de szerintem Te egy kicsit féltékeny vagy. Gondolj bele, mibe tartana azt mondania a barátodnak, hogy visszamegy a volt családjához. Semmibe. De nem teszi, mert Téged szeret és Veled szeretne lenni! Próbálj meg rájuk úgy gondolni, mint egy barátra és a gyerekeikre. Nehéz lesz!
2010. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, akkor még te jó helyzetben vagy, mert sok ex-feleség vagy barátnő még direkt rá is játszik a helyzetre, és pl. sületlenségekkel tömi a gyerekek fejét, hogy az apjuk "új" választottját utálják meg. Ilyen ideális helyzetben szerintem felfújod kicsit ezt a dolgot. De ha ez annyira benned van, 2 lehetőség adódik. 1. Vállalsz egy közös babát. Nem kell rögtön, de akkor már esetleg érzel egyfajta közösebb kötődést a párodhoz. 2. Mivel ez a féltékenység benned marad, jobb ha elszámolsz magadban ezzel a kapcsolatban és nem gyötröd sem magadat sem pedig a párodat.

Vagy van még egy 3. is, hogy belátod hogy feleslegesen töprengsz ezeken a dolgokon.

2010. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 vav22 ***** válasza:
73%
Ha már így akalult szerintem nézd azt az oldalát, hogy legalább foglalkozik a gyerekeivel, ápolja velük a kapcsolatot, szereti őket stb. Ez pozitív egy esetleges családalapítás tervezésére nézve. Az én Páromat 18 évesen egy kétszerannyi idős nő egy gyerekkel akarta megfogni, azóta van közös gyerekünk. Eleinte zavart, nem is akartam összejönni vele mondván, hogy van gyereke, aki akkor 3 éves volt, mostmár az zavar, hogy miért nem tartják a kapcsolatot, értem itt a néhai telefont ugyanis angliába költözött az anyja a gyerekkel. Egy embernek a gyerekei a legfontosabbak és őszintén szólva ha ne adj Isten az életben egyedül maradnék a gyerekkel és nehezményezné az új párom a gyereket, tuti kipenderíteném... Elég kényes téma ez és neked kell eldönteni, hogy akarsz-e így élni a pároddal vagy sem.
2010. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tenyleg ez a helyzet, feltekeny vagyok.Pedig annyira probalom magamban elfojtani ezt az erzest.En soha nem balhezok, ha hozzajuk megy, sot ok is johetnek mindig ide.Minden hetvegen itt vannak, es ezenkivul meg kedden, csutortokon itt ebedelnek nalunk suli utan, szoval nagyon sok idot toltenek az apjukkal.Amugy persze, en is szeretnek majd gyereket vele, de majd csak par ev mulva, most meg fiatalnak erzem magam hozza.Talan akkor majd megnyugszom, ki tudja...Amugy szerintem az lehet a dolog nyitja, hogy apukam elhagyott minket kiskoromban, es ezert van egy jo adag apakomplexusom.Az osszes baratom sokkal idosebb volt nalam, es ez a mostani is.(En 25, o 40)Lehet, hogy ezert erzem ezt a feltekenyseget?
2010. máj. 26. 10:56
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Azt hiszem, akiből hiányzik az önzés, annak ez nem fáj. Szóval törüld ki valahogy az önzést. Tudom, nem könnyű. Úgy érzed, ez most a te életed, ne legyen másnak helye ebben.

De talán épp ez a tanulnivalód ebből a helyzetből, hogy engedj be másokat is az életedbe. Nyisd ki a szíved. Áraszd a szeretetet mindenkire, a párodra, a volt családjára, MINDENKIRE. Meglátod milyen jó érzés. Csak egszerűen légy jó hozájuk. Neked lesz egy nagy ajándék az a kedves érzés, hogy milyen jó a jóknak.


Másik oldal: a gyerekek. Próbáld beleélni magad a helyzetükbe. Szétment a család alóluk. Nem ők tehetnek róla. Most ott imbolyognak, néha van apuka, néha nincs, ha van, akkor is a fele szívével(eszével) a jelenlegi párjára vagy az új gyerekére godnol, lehet, hogy megkeletkezik bennük a harag, a féltékenység már kicsi korukban.

Nézd, ez most egy ilyen világ. Mindenki többször házasodik, vagy egyszerse, gyerek van itt, exfelesége ott, legközelebbi barátja amott; fogadd el a helyzetet.


Lehet, hogy sértettnek, vagy megraboltnak érzed magad. Ezt az érzést cseréld ki magadban ezt az önként adakozó, az önként elfogadó ember jószívűségére.

2010. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Abszolut ertem,h mit mondasz, en is apukamtol kulon nottem fel es kisse apakomplexusban szenvedek. Amikor nekem elvalt baratom volt engem is zavart. Aranyos gyerekei voltak, de ugy ereztem,h mar van mogottuk nemi tortenelem. termeszetesen en is szerettem volna sok mindennek reszese lenni, de nem tartoztam a csaladhoz. (Engem sajna jol meg is csalt es szakitottunk) Most csak 6 evvel idosebb baratom van es imadom a tudatot,h ha gyerekunk lesz,akkor o lesz neki az elso es legfontosabb, ha elvesz en leszek neki az elso felesege. Sokkal nyugodtabb vagyok.
2010. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Az én páromnak is van egy 10 éves fia, őszintén szólva nekem mindig a jár az eszembe hogy az ő közös gyerekük, és összeköti őket egy életre !

Hozzánk is jár a Patrik , és egy ideig nagyon jól evoltunk 22 éves vagyok , képes vagyok eljátszani vele egész nap mint egy kisgyerek:) De sajnos már nem így van , a kisgyerek nem jöhet ide, (az anyjának nem tetszik hogy jóba volt velem) az apja pedig nem megy hozzá , mert nem kiváncsi az exére, mert az mindig (adjál pénzt, ciarettát,vegyél tejet , kenyeret, mosóport,.....:O és ehhez hasonlók, persze nem fizette ki ) Amitől kezdtem már besokalni!!!A kisgyerek Dvd-kért 4 évesen , palacsintasütőt, amiket az anyjáék használtak , mert volt hogy felmentünk és az anyja nézte de nem a gyerek szobájában a dvd-t !!! stb....

Így az suli előtt szoktunk találkozni vele, elvinni fagyizni, vásárolni ...! Ez van ! DE ha csak ránézek az jut eszembe róla hogy az Ő szerelmükből született, és csak a kettőjüké :S ! De el kell fogadni :) Nyugodj meg!

2010. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk most jön a második babó, boldogok vagyunk. De bármikor történhet valami ami miatt szétmegyünk, és lesz egy ex asszony, és két csemetéje.

Ha nem működik köztünk, azt belátom, és boldog leszek, ha megtalálja a boldogságát valakivel. Viszont azt szeretném, ha a gyermekeit nem felejtené el, azért mert mi ketten nem működtünk együtt.

Csonka családban nőttem fel, az apámat elmarták mellőlem, fújtak rá kígyót békát, és nem tudta megvédeni magát, fel kellett nőnöm, megszületett az unokája amikor végre beszélhettünk. Mind a két fél ferdít, de középen ott az igazság. Azt akarták, hogy gyűlöljem, mert eldobott, holott mindent megtettek azért, hogy ne láthasson, egy idő után belefáradt... Neked is el kell fogadnod, hogy ott van a két csemetéje, akiket láthat, szerethet. Tény, te nem leszel anya, de jó barát igen, bizalmas. Ahogy a gyerekek felnőnek a zűrök, és az önállósodás miatt hol többet, hol kevesebbet találkoznak majd.

Mindenkinek van múltja kinek nagy, kinek kicsi, és el kell fogadni, együtt élni vele. A párodnak egy házasság a múltja(többek között)

2010. máj. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!