Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haláleset után mennyi idő...

Haláleset után mennyi idő elteltével illik előhozakodni az örökség kérdésével?

Figyelt kérdés
2017. szept. 9. 09:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha ingatlant örökölsz vagy végrendeletben hagytak rád valamit, akkor hagyatéki tárgyalás keretében kapod meg. Ekkor közjegyző vagy ügyvéd értesít (1 hónap és 1 év között is lehet).

Ha csak kisebb tárgyat vársz (mondjuk, neked ígérte az örökhagyó a nyakláncát), akkor elkérheted az örököstől.

Temetés után szokták az ilyen emlékeket átadni.

2017. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. szept. 9. 10:23
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
Minél előbb. Mert megteszi más.
2017. szept. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Nos, ha orokoltel, értesíteni fognak a hagyatéki tárgyalásról.

Kije vagy az elhunytna?

2017. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván ez a legfontosabb ha meghal egy szerettünk.. egyből az örökségre lecsapni.. ;)
2017. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%

1!


Attól, hogy az örökhagyó valamikor azt mondta, XY megkapja az akármit oroksegkent, az még hivatalosan nem követelhető. Tehát ha mondjuk meghalt a szomszedneni és anno azt mondta Zsuszikanak, hogy majd az övé lesz a nyaklánca, attól a szomszéd néni egy szem lánya még véletlenül se kell, hogy oda adja, rajta ez szeminárium nem kérhető. Emellett mondjuk nem kicsit tiszteletlen lenne, ha Zsuszikanak oda állítana az anyját gyászoló nőhoz, hogy akkor kérem a Jutka néni nyaklancat. Majd ha az örökös úgy gondolja, hogy jár valamint szomszéd lánynak, akkor majd ő megkeresi és atadja

2017. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

6.!

Miután örökségről van szó, én minden esetben rokonra gondoltam, nem a fél falura meg a szomszéd ZsuSZikára (ki lehet ő?). Teljesen természetes,hogy ha az örökhagyó nem szól a családjának még életében, hogy ezt-azt odaígérte valakinek, az nem követelhető.

Nem értem, miért került be a szövegedbe a "szeminárium" szó? Abszolút nem odaillő...

2017. szept. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, nyilván sem az autocorrect, sem a végrendelet nem mond neked semmit. Örökölni amúgy végrendelet nélkül csak a legközelebbi hozzátartozó, tehat lemeno, felmeno, ha nincs egyik se akkor jön az oldalagi orokol, ugye. Az örököst, örökösöket minden esetben kiertesitik, erre való ugyanis a hagyatéki tárgyalás, így nem is értem, mit kellene szóba hoznia a kerdezonek. Ezért jutott eszembe, hogy köze nincs az elhunythoz, nem örökölne, csak Mac valami ígéret hangzott el, ezért írtam példának Zsuzsikat- aki lehetett volna Pisti, Kati vagy Jutka is, a kedvedért
2017. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
2 éve apukám tesómra íratott egy fél házat,amire tesóm még akkor azt mondta az én részem majd kifizeti.Viszont,hogy meghalt apukánk gondoltam majd csak szóba hozza,de ez még nem történt még meg.
2017. szept. 10. 09:48
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Az édestestvérem úgy lopott apám halála után, hogy csoda hogy nem folyt ki a szeme a szégyentől. Ügyvédet küldött maga helyett a hagyatékira, ès még úgyis tovább húzott... szóval.., igenis, foglalkozni kell vele, mert megteszi más.
2017. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!