Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted milyen indok lehet...

Szerinted milyen indok lehet arra, hogy valaki nevet változtasson?

Figyelt kérdés
2017. szept. 11. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Bármi. Nem tetszik a nevének a hangzása, nincs kapcsolata az apjával, és nem szeretné a nevét viselni, vagy egyszerűen csak megtetszik egy másik név.
2017. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában divatból is.
2017. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ha például nemet változtat, akkor muszáj neki nevet is változtatni.
2017. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl. idióták a szülei...


[link]

2017. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En azert valtoztatnek, mert nagyon rossz a hangzasa, fura nevem van es vagy negyszer el kell ismetelnem mire megertik.

De amuhy az elso jol irta, nem irom be ugyanezeket mar

2017. szept. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért változtattam meg, mert nem akartam apám nevét hordani.

Semmi kapcsolatom nincs vele, nem is volt soha, mert nem akarta.

2017. szept. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Például egyik barátom Bugyi volt a vezetékneve és azért változtatta meg.Szerintem érthető,sok viccelődésre adott okot.Ráadásul rendőrnek készült Bugyi őrmester stb.na vicces.Szerintem jó tette.
2017. szept. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztároknál, ismertebb embereknél jellemző a művésznév, ami egyszerűbben megjegyezhető, könnyebben köztudatba adható.


De ahogy írták, átlag embernél is simán lehet vicces/kínos/nem tetsző neve valakinek.


Én személyes okból terveztem változtatni. Apám egy mocskos alkoholista volt, aki sosem nevelt, de ha sikert értem el, akkor persze jött hogy látszik hogy te is "Családnév" vagy. Így ellene való lázadásból és anyám felé mutatott tiszteletből módosítottam volna a családnevem anyai ágra. Azóta meghalt az öreg és sok macera is lenne így félretettem egyelőre az ötletet.

2017. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a keresztnevemet változtattam meg. Kiskorom óta gyűlöltem a nevem, de anyám miatt nem változtattam meg 18 évesen egyből. Aztán férjhez mentem (tehát a vezetéknevem is megváltoztattam, de valahogy ez mindig elfogadhatóbb...) és nem tetszett az új vezetéknevem hangzása a keresztnevemmel így azt is megváltoztattam.
2017. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azért változtattam mert a szüleim "különleges" nevet adtak nekem, és halálra szekáltak miatta az iskolában.
2017. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!