Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emondjam-e a szüleimnek?

Emondjam-e a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Abortuszom volt, úgy intéztem, hogy nem tud róla a közvetlen családom. Nem tudták, hogy terhes voltam. Mindig színötös jó tanuló voltam, és úgy neveltek, hogy diploma, munkahely és utána családalapítás, ahogy ez normális. Azóta eltelt valamennyi idő, nagyrészt feldolgoztam ami történt, már el tudom fogadni magamat. Viszont rosszul érzem magam amiatt, hogy titkaim vannak a családtagjaim előtt. Szeretném, ha tudnák, de félek, hogy nagyon nagyot csalódnának bennem, és akár összeomlana valamelyikük. Legfőképpen a nagymamám az, akivel kapcsolatban dilemmázok, vele mindig mindent megbeszéltem ezt kivéve. Bűntudatom van, hogy elhallgatom, de félek, hogy nem bírja feldolgozni, mert tőlem (egy szem unoka) mindig sokat várt. Szerintetek elmondjam? Vagy van rá javaslatotok, hogy hogy csináljam, hogy ne bántsam meg őket? Köszi a válaszokat előre is.

2017. aug. 1. 00:02
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Érdekelne olyanok válasza, akik maguk is szülők, hogy ők hogy fogadnák, ha megtudnának ilyesmit a gyermekükről. Köszönöm!
2017. aug. 1. 00:13
 2/49 anonim ***** válasza:
6%
Aha
2017. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
14%

Figyelj. Most lehet , hogy szararc leszek de ha a legyet betudtad kapni akkor vallalni kell a kovetkezmenyeket is..

A mamat sajnalom mert idos Ok nehezen dolgozzak fel de ha mar nem akarsz titkolozni hajra allj elejuk.

2017. aug. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
92%
Én nem mondanám el. Minek? Úgysem lehet változtatni rajta, meghoztál anno egy döntést egyedül, feldolgoztad, zárd is le teljesen. Az jobban fog esni, hogy az elmondástól kezdve minden évben a fejedhez vágják, hogy már x éves lenne a gyereked, az unoka. Ha nem kérted a segítségüket az abortusz előtt, akkor most mit vársz tőlük?
2017. aug. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
6%
En nem tudnek ugy a csaladom szemebe nezni , hogy ekkora titkom van mikozben a seggem is ki van nyalva.. de ez mindenki lelkiismereten mulik. Ha tudsz ezzel egyutt elni hat okejo.
2017. aug. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
88%

Ehhez még anyádnak, apádnak sincs köze, nem még a mamádnak!

Csakis rád tartozik. És ne legyenek illúzióid,mindenkinek van titka...mindenkinek!!!!!

Valószínű nekik is, úgyhogy emiatt ne érezd rosszul magad.

2017. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Jók a válaszaitok. Mindenkit hasznosnak jelöltem. Természetesen vállalom a következményeket, nem a "seggnyalás" elvesztése az, amitől tartok, hanem azon gondolkozok, hogy mi a helyes? Az ő érdekükben ne mondjam el, hagyjam őket a boldog tudatlanságban, vagy romboljam össze az illúziójukat, mert jobb szembesíteni őket az igazsággal?
2017. aug. 1. 00:40
 8/49 anonim ***** válasza:
14%
Egyszer, véletlenül valahogy megtudhatják. Valami papír előkerül, valaki mond nekik valamit, esetleg te magad kotyogod el, sose tudhatod biztosra. És akkor nagyon nagyot csalódnának. Nem az abortusz miatt, hanem mert nem mondtad el. Ezzel azt érezteted, hogy nem bízol bennük, és ha kiderül, akkor bizony onnantól kezdve ők se fognak benned.
2017. aug. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
10%

Ez mar a Te lelkiismeretedtol fugg. Ha a helyedbe lennek felnek mindkettonel. Elmondani azert mert lehet csalodasnak elnek meg. Titkolni azert mert a szuleim mindent megtettek/megtesznek nekem/ ertem.

Szerencsere igy meg nem jartam. Nehez dontes de Neked kell meghozni. Nem ismerem a szuleidet lehet nem lenne cirkusz belole. En anya vagyok de meg pici a babam..ha ilyennel allna elem nem cirkuszolnek mert ami megtortent , visszaforditani nem lehet de az biztos , hogy jobban odafigyelnek Ra. Legyen nala ovszer es ellenoriznem , hogy megjon - e idoben a havija.

2017. aug. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
17%
Először Istennel rendezd, aztán emberekkel.
2017. aug. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!