Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálam lakik a barátnőm. Egy...

Nálam lakik a barátnőm. Egy kutyával, és egy cicával. Nem takarítja a szobát. Vastagon kutyaszőrös minden. Ma beszagoltam a szobába, majdnem hanyatt estem az illattól. Hogyan szóljak neki finoman, hogy ne legyen sértődés a dologból?

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 19:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg ha valamivel "sakkban tarthatod", ki tudod zsarolni a nagytakarítást. Én nagy pofával követelném, hogy most azonnal takarítson. (nem vagyok túl simulékony)
2017. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Hát nézd, én megtanultam, hogy együtt lakásnál lehet jó viszony, kölcsönös alkalmazkodás, satöbbi, de a barátsággal nem keverjük. Ha átjártok egymáshoz, akkor könnyű szóba hozni: "Te hog bírod ezt a szagot?" Ha erre nem sokkal felhozza, hogy természetesen kitakarít, mielőtt kipakol, rendben. Ha viszont terel, vagy hajlandásógot se mutat rá, lehet szépen megkérni, hogy kezdjen vele valamit. Amennyiben ez nem használ, jöhetnek a keményebb módszerek.

Elsőként én szépen elmondanám neki a legetőségeit: kiköltözik, és vagy kitakarít, vagy letesz húszezret az asztalra, mert a takarító sem ingyen dolgozik, így a te időd is pénz, amit rá kell fordítanod.

Amennyiben ebben nem partner, emberfüggők a lehetőségek, csak a módját kell megtalálni. Rajtad is múlik, meddig vagy hajlandó elmenni.

2017. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
55%
Mondd neki, hogy holnap jön a takarítónő, 3-4-tól négyig mostantól minden héten , de csak úgy tud dolgozni, ha nem zavarják, menjen el addig az állataival. 1000 ft-os órabérben dolgozik, egy órányi takarítást az ő szobájára is kell számolni az állatok miatt, ugye kifizeti a rá eső részt?
2017. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

Én ki. asznám a barátnőt, hogy csak úgy repülne.

Az állatok maradhatnak, mert azok értelmesek.

:)

2017. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
"Kati, figyi, ma amikor beneztem a szobaba, majd hanyatt estem a szagtol es elegge felgyult az allatszor is. Mit gondolsz, lesz meg idod egy alapos takaritasra a koltozes elott vagy inkabb raszannad a penzt es hivunk egy takaritonot?"
2017. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%

Tehát jol értem, hogy nem albérletben laktok, hanem a te házadban? Mert ezesetben lehetett volna a föbérlöre fogni.

Viszont ha a te házadban él, akkor a te szabályaiddal is kell élnie. Simán megmondhatod neki, hogy ne haragudj, de nem birom elviselni ha a lakásban állatször és büz van, légy szives gyakrabban szellöztetni és porszivozni, nem szeretném ha a falak is beinnák ezt a szagot. Nem hiába néhány tulaj nem engedi a benti cigizést sem. Nem akarsz magadnak kárt csinálni a lakásban azzal, hogy megengedted az állattartást.

Viszont jol értelmezem az egyik hozzászolásodbol, hogy most fog kiköltözni? Mert ebben az esetben viszont nem biztos, hogy igy szovátenném. Tán van benne annyi, hogy kitakarit saját maga után. Ha meg nem teszi, akkor nem jönnék a szépszavakkal, kerek perec megkérdezném, hogy igen, ez jár azért mert befogadtalak? Remélem nem gondolod komolyan, hogy én fogom kitakaritani a szobát.

2017. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2017. szept. 25. 05:47
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Csak nehogy úgy járj, mint én...

Igaz, nekem albérlőim voltak.

Kint dolgoztam külföldön, kicsiny házamat kiadtam albérletbe. Minden hónapban korrektül utalták a pénzt. A számlákat befizették, a befizetett csekkeket mindig lefotózták és elküldték.

Azt hittem tökéletes bérlőim vannak.

Tudtam, hogy van egy vizslájuk, meg is engedtem, hogy odahozzák.

Családi ház, kint elfér. Legalább is én ezt hittem.

Aztán amikor egy év után szembesültem a dolgokkal, azt hittem elhányom magam.

Hazajöttem a szüleimhez, mert az édesapám lebetegedett.

Gondoltam meglátogatom a 15 kilóméterre lévő albérlőimet.

Az egyik szobát a kutyának tartották fent!

Oda zárták be napközben.

A mocsok, a szőr, az állati ürülék szagától majdnem elhánytam magam.

Tapétás szoba volt.

A tapétát letépegette helyenként a kutya, az ajtó összekarmolva, az alja rohadt, a küszöb megrágva, és ami kicsapta a biztosítékot: a fal és a tapéta kb 60 centi magasan "felázva" a vizelettől és a k.kitól.

Mondtam nekik,hogy költözzenek el 30 napon belül és a rendet állítsák vissza olyanra amilyen volt.

Elköltöztek, de nem takarítottak ki.

Nem adtam vissza a két havi /40000/ forint kauciót és még nekik állt feljebb.

Majdnem félmillió forintomba került a takarítás és felújítás.

A falat le kellett kotornom, glettelés, festés, minden.

A laminált padlót és ajtót is ki kellett cserélnem.

Már bánom, hogy nem nézettem rájuk többször a szüleimmel.

Kérdező, ne hagyd, hogy takarítás, festés nélkül költözzön ki.

2017. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

Én rendet rakatnék vele míg ott lakik, rendszeresen. De sajnos kényszeríteni nem igazán tudod, ha egyszer elmegy akkor meg aztán főleg nem.


Én eddig szinte bárhol voltam, albérlet, kollégium, mindig irtó nagy retek volt a szobában. Haj, szőr, kiló mocsok. Lányok után még többet takarítottam mint fiúk után kb ágy mögé dobott véres tampon és betét is volt. Volt lakás ahol előtte saját haverom lakott, megegyeztek hogy kitakarít, de nem tette így a tulajjal ketten csináltuk meg.


Én sosem értettem az ilyet. Nem mondom hogy nálam nem tud mocsok lenni időnként, de még soha nem hagytam úgy ott szobát, lakást, hogy ne takarítottam volna ki.

2017. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
70%

"Haj, szőr, kiló mocsok. Lányok után még többet takarítottam mint fiúk után kb ágy mögé dobott véres tampon és betét is volt."


Sajnos sok lány csak a sminkelésig jut el az "igényességben".

Amúgy csak meg kell nézni egy női mosdót, ha valaki egy korrektet szeretne hányni!

2017. szept. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!