Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem családja sérelmezi,...

Férjem családja sérelmezi, hogy keveset látogatjuk őket. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Fél évig külföldön éltünk, azt még úgy ahogy megértették. Egy éve hazaköltöltöztünk, pont a család miatt is. Nem értik meg, hogy rengeteget dolgozunk, házra gyűjtünk, mindketten reggeltől estig odavagyunk általában, hétvégén is, ha van egy kis szabadidőnk, akkor pedig egymással is szeretnénk lenni. Van amikor csak pihenni szeretnénk, vagy megcsinálni a feltorlódott házimunkát. Részben igazuk van, mert tényleg keveset megyünk, de mikor csak 15-30 percre beugrottunk, akkor meg az volt a baj, hogy keveset voltunk. Már nagyon elfajultak a dolgok, engem hibáztatnak, hogy a fiuk elhanyagolja őket. Próbáltuk elmagyarázni nekik, de nem ment. Volt már valaki hasonló helyzetben? Én attól félek, hogy én leszek az, akit bűnbaknak kiáltanak ki, vagy már az is vagyok, mivel előttem a férjem többször ment, viszont akkor nem volt kapcsolata, vagy nem jó kapcsolata volt, és valamivel kevesebbet is dolgozott. Ő 30, én 28 vagyok. Nem tudom mit tehetnénk még.
2017. szept. 25. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2017. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
menjetek gyakrabban, és akkor azt a fél órát nem fogják szóvá tenni. amúgy meg ők is meglátogathatnak titeket... ha meg nem értik meg, hogy nem értek rá, így jártak. a te szüleid nem problémáznak emiatt? vagy oda többet jártok?
2017. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám, hogy nagyon sok házi munkám van, de szívesen vendégül látom őket, ha jönnek segíteni, akkor gyorsabban végzek a házi munkával és több időt tudunk együtt tölteni.


Jó lenne, ha látnák, hogy milyen egy hétköznapotok, egy hétvégétek.

2017. szept. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Semmit nem tennék, puffogjanak csak.
2017. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha a férjed vállalná a szülei "felvilágosítását", talán tőle jobban elfogadják a tényeket. Másrészt nem sokat tehetsz, ha bűnbakot akarnak belőjed csinálni, mindenképp találnak erre okot. Csak azt próbáld valahogy elkerülni, hogy egymástól szétmarjanak benneteket.
2017. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A férjed családja, neki kell lerendeznie. Ha belefolysz akkor leszel igazán bűnbak. Amúgy a férjed családjának LE VAN TÖRVE A LÁBA?
2017. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A férjem beszélt velük, igazából havonta elmondja, hogy mi a helyzet, volt hogy egy hónapig nem is ment, pont emiatt hogy térjenek észhez, akkor egy ideig normálisak voltak, utána ugyanaz. A testvérei szintén ezzel jönnek. Az én családom megérti, oda még kevesebbet megyünk, de nekik nincs is ennyire igényük rá, telefonon napi szinten beszélünk szinte. De a férjem is a családjával, csak azt sérelmezik, hogy nem vagyunk ott órákat, nem megxünk velük mindenfele. De együtt se tudunk, ha összeszedtük magunkat, változtatni szeretnénk, meg most is azon vagyunk, csak nekem nehéz így, hogy azt érzem rám puffognak. Jönnének ők is, de hívatlanul nem állítanak be, néha áthívjuk őket, de nekem is és párom ak is olyan munkája van, hogy bármikor mennünk kell. Saját vállalkozásunk van, mindkettőnknek, egymásnak is segítünk, épp ezért ilyen nehéz. Nincs fix munkaidőnk.
2017. szept. 25. 18:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tennék így.

Ha nem értik, hát nem értik. Felnőtt embereknek legyen már elég egyszer elmagyarázni valamit.

Mi sem megyünk havi egynél többször, de van amikor a munka miatt még ennyit sem tudunk. El lett nekik szépen magyarázva, hogy szívesebben lennénk velük munka helyett, de sajnos ez nem így megy, ezt ők is tudják.

Ha nem értenék, akkor emg hadd puffogjanak.

A felfogásukon ti sem tudtok változtatni.

2017. szept. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A férjednek kellene leállítani őket. Meg kell teremtenetek az életetek alapjait, mert más nem tette meg helyettetek. A fiúk nyugodtan leszögezheti, hogy valamiből muszáj lesz otthont vennetek magatoknak, és mivel a családi háttér ehhez nem volt elég vaskos, kénytelenek vagytok túlórákkal, és extra munkával előteremteni a rávalót. A hétvégéteket meg legfeljebb akkor tudjátok rájuk áldozni, ha hét közben valaki megcsinálja a házimunkát helyettetek, vállalják? Mindjárt csönd lesz, vagy lesz legalább új téma, amit fújhatnak...
2017. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!