Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor van joga beleszólni az...

Mikor van joga beleszólni az új párnak abba, hogy valaki mennyi gyerektartást fizet?

Figyelt kérdés
Összeköltözés, eljegyzés, házasság, közös gyerek után?
2017. szept. 27. 08:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/117 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 2 évesek, nem 8.
2017. szept. 27. 09:11
 12/117 anonim ***** válasza:
95%

A bíróság által megállapított gyerektartásba semennyire.

Az ezen felül juttatott dolgokba meg annyiban, amennyire a közös életüket veszélyezteti a gyerektartást fizető, gondolok itt arra, ha azon az áron juttat a gyerekeinek, hogy a saját létfenntartását (rá eső rezsi, lakbér, élelmiszert stb.) nem tudja 100%-ban fedezni, és emiatt a párja "tartja el" akárcsak részben is. Más pénztárcájára nem adakozunk!

Ha "csak" azt veszélyezteti a gyerekre költött pénz, hogy nem tudnak úgy nyaralni menni, olyan élet-színvonalon élni, lakást venni, amiben mindketten egyenlő arányban tudnak partnerek lenni, akkor sincs joga beleszólni. Ha ezt nem fogadja el, akkor válasszon magának olyan társat, akinek nincsenek ilyen "extrái", mint a gyerek.

2017. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/117 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom, két éves ikrek mellett az anya nem tud vakulásig dolgozni, esetleg még otthon van GYES-en.

Te meg tudsz élni havi 60 ezerből? Vagy miért gondolod, hogy sok?


Az a kérdés, hogy egy apa meddig hagyja, hogy az épp aktuális macája beleszóljon abba, hogy mennyit fizet a gyerekére. Tudod, nők jönnek, mennek. De a gyerek örökre szól!

Nekünk az lenne az utolsó beszélgetésünk, ahol ezt te szóba hozod. Az én keresetem majd én elköltöm. Akár az utolsó fillérig elverhetem a gyerekre. Te meg költsd a tiédet. Irigyled a gyerektől? Rád kéne elszórni?

2017. szept. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/117 anonim ***** válasza:
81%
"A bíróság által megállapított gyerektartásba semennyire." - kivéve, ha közös gyerekük születik. Akkor ugyanis megteheti, hogy pert indít tartásdíj megállapításáért (amit akkor is meg lehet tenni, ha együtt élnek, sőt akkor is, ha házasok) és akkor a bíróságnak újra kell szabályoznia az előző gyerekek tartásdíját is, amiatt a jogelv miatt, hogy egyik gyerekére se juthat több vagy kevesebb, mint a másikra, és összességében nem lehet több, mint a férfi fizetésének az 50%-a.
2017. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/117 anonim ***** válasza:
54%
Soha nincs joga ! Nemcsak az új nő kölykei számítanak egy normális apának. Ugyanúgy felelősséggel tartozik az előző házasságból való gyerekek iránt. Ha én lennék ilyen helyzetben, hogy az új nő pénzéhes, manipulatív sárkányként uszítana a többi gyerekem ellen, hogy kevesebbet költsek rájuk, akkor úgy kidobnám a nőt, hogy csak na. Felháborított az a válasz is, hogy az apa titokban adott zsebpénzt a gyerekének, mert az új nőjének ez nem tetszett.
2017. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/117 anonim ***** válasza:
63%
az 5-ös nagyon tanulságos: titokban adta az Apa, mivel a mostoha nem nézte jó szemmel... De csak akkor szólj bele az ő dolgába, felelősségébe, amennyiben mérgezni akarod a kapcsolatotokat.
2017. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/117 anonim ***** válasza:
65%

Én konkrétan ennek a felének is marhára tudnék örülni :-D


Az én exem ugyanis egy fillért nem fizet. Az jobb ha sajnálja tőlük?? Az egy jel, hogy majd a ti gyerekeitekre is sajnálni fogja!!

2017. szept. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/117 anonim ***** válasza:
60%

"A fizetéséhez képest nem aránytalanul magas, de egyébként igen, nem lehet ennyit költeni egy gyerekre. 120-at fizet 2 gyerekre, 8 évesek."


Miért baj ez? Az isten pénzét is el lehet költelni egy gyerekre. Van valami szabály, hogy az elvált szülők gyerekének csak a létminimum juthat?


Akkor rinyálj bele a gyerektartás összegébe, ha azon az áron fizet ennyit a pasid, hogy Te tartod el, te eteted és te adsz felé fedelet a saját kereseted terhére! Ha ezen felül zavar, hogy mennyit fizet a gyerekeinek, akkor keress olyat, akinek nincs gyereke és probléma megoldva.

2017. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/117 anonim ***** válasza:
16%
#13 "Tudod, nők jönnek, mennek. De a gyerek örökre szól!" - pont FORDÍTVA, a gyerek megszületik, felnő, önálló élete lesz, de a TÁRS, az holtomiglan-holtodiglan.
2017. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/117 A kérdező kommentje:
Jól él az anya, saját lakása van és informatikusként dolgozik rugalmas munkaidőben. Plusz a nagyszülők körbeugralják, annyit tudna túlórázni amennyit akar, de persze nem akar.
2017. szept. 27. 09:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!