Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van rettentő lelkiismere...

Miért van rettentő lelkiismeret furdalásom ha veszek magamnak valamit?

Figyelt kérdés

Akárhányszor vennék valamit magamnak mindig eszembe jut , hogy költhetném azt a pénzt szüleimre, a páromra, vagy vehetnék valamit az öcsémnek. A fotózás mellett , nagyon szeretek játszani is, és kb fél évente szoktam vásárolni játékot Xbox One-ra. Tegnap egyik nagy kedvencemet a Forza 3 Horizont, megláttam 5 rugóért a neten és aznap meg is vettem. Akkor kihagyhatatlan ajánlatnak tűnt. Ma meg esz a fene egész nap , hogy miért költöttem egy olyan dolgokra ami csak szórakoztat.


Más is van hasonló cípőben, hogy nagyon nehezen költ magára ?


2017. okt. 1. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A párom is ilyen. Pont a PS4-e miatt amikor játékot vesz rá, vagy legutóbbi alkalomkor mikor telefont vett magának. Egy iphone volt, de nem a legdrágább mivel a másik telefonja már be sem kapcsolt. Nem lehet ezzel mit tenni, én mindig próbálom éreztetni vele, hogy ez nem gáz, mindenki költ a hobbijára és magára, sőt sokszor játszok vele és mondom neki, hogy most mivel kockulnánk ha nem vette volna meg.

Ezt magadban kell elintézni. Ha dolgozni kezdek biztosan bennem is lesz ilyen mert kiskoromban is bennem volt, hogy egy sütit sem bírtam megenni anélkül hogy adnék belőle a testvéreimnek. Szóval más is van így vele de túl kell ezen lépni :)

2017. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A válasz lényegében benne van a kérdésedben. Lelkiismeret furdalás. Tehát ez valamilyen lelki dolog miatt van.
2017. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért van lelkiismeret furdalásod?

Úgy vásárolgatsz, hogy közben a szeretteid szűkölködnek, vagy Uram bocsá' éheznek, fáznak körülötted?

Mert ha igen, akkor fogd vissza magad a passzióiddal, ha viszont nincs ilyen, akkor érthetetlen a reakciód és beszéld meg egy pszichomókussal!

2017. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez valami önértékelési zavar lehet: azt hiszed kevesebbet érsz mint a többiek, ezért neked nem járnak ilyen dolgok.
2017. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy nőttél fel, hogy minden fillér számított most pedig megengedhetsz olyan dolgokat, amiről úgy érzed, hogy a családod nem támogatná? Gyakori reakció, hogy nincs pénz vmire és akkor nem kell az a hülyeség, sosem költenék rá, csak az elkényeztetett idiótáknak van, stb. Ha ebben nőttél fel, akkor nehéz lehet átállni arra, hogy a pénz nem csak létfenntartásra van, hanem szabad jól érezni is magad. Szerintem tűzz ki egy összeget, amit minden hónapban félreteszel és egy olyat is, amit szórakozásra költesz. Nem kell sok, csak legyen egy ilyen kis kereted, amiből lelkiismeretfurdalás nélkül szórakozhatsz :)
2017. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:

Ami Neked hasznos,jó,kellemes,vagy élvezetes,arra ne sajnáld a pénzt!!Az élményt-érzést senki nem veszi el Tőled,"jogod" van hozzá...

Persze,ha ezzel mástól veszed el,akkor ne költs rá...

2017. okt. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!