Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan családot, ahol...

Ismertek olyan családot, ahol a gyerekek nem tudnak rendesen enni?

Figyelt kérdés

Mindig olvasok ilyeneket, és sokszor arra gondolok, tuti fele kamu, mert annyira írják, hogy annyira éhesek a gyerekek.

Pl nem rég a facebookon egy cikket osztottak meg arról, hogy a kisfiú az uzsonnáját megette, és futott felé a húga, hogy kihozta-e neki, és válaszolta, hogy most nem , mert nagyon éhes volt.

Valóban van olyan szintű szegénység (legfőképp ennyi!), ahol 2 kiflire sem futja, hogy a gyerekek legalább annyit egyenek?

Ha van példátok, szívesen venném ha leírnátok.


2017. okt. 1. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Miután rengetegen vállalnak a semmire gyereket, sokszor többet is, így bizony semmi csodálkozni való nincs rajta.
2017. okt. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Cigivásárlás után már valóban nem fér bele a gyerekek etetése.
2017. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
A fiamnak volt olyan ovis társa aki azt mondta, hogy " ha anyukámnak lesz pénze, akkor vesz nekem croissant" Délután munkaidő után napi szinten vásárolok egy pékségben kenyeret a vacsorához és zsemlét a másnapi reggelihez. Itt szoktam belefutni abba, hogy "kérek egy kiló olcsó párizsit szelve". Hasonlóan kiló számra veszik az olcsó virslit és lecsókolbászt is. Régen zsíros kenyeret ettek ha nem telt más kajára, de most már a zsír is drága. Annyi a szerencse, hogy ezek a gyerekek az óvodában és az iskolában kapnak ebédet, csak lehet nem nagyon szeretik a húst, mert nem ismerik.
2017. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám rendszeresen jönnek olyan gyerekek tanórán kívüli foglalkozásra 9-11 óra között, hogy aznap még semmit sem ettek.


Szerintem Magyarországon a gyermekek legalább fele nem jut megfelelő minőségű és mennyiségű táplálékhoz.

Azt meg inkább ne boncolgassuk h ez kineknis a hibája.

2017. okt. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Úgy sajnálom őket :(
2017. okt. 1. 16:11
 6/18 anonim ***** válasza:
Tudod...Nekem jó munkahelyem volt, de muszáj volt lépnem. az új helyen Viszont semmi, de semmi sem alakult jól... így igen, voltak nagyon rossz napok... de egy kis kenyér, tészta vagy valami a gyereknek mindig kell legyen!
2017. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is végső esetben maximum egy kis margarinos kenyér mindig volt.
2017. okt. 1. 21:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiunk ovijában 8 utam nem sokkal tízóraiznak. Először nekem sem esett le az oka. De ahogy láttam, hogy van nem egy gyerek, aki úgy esik neki az ételnek, mintha nem evett volna hetek óta, megértettem. Egyszer beszélgettünk erről az óvónővel és ő is mondta, hogy el sem tudjuk képzelni, hogy mennyi gyerek nem kap otthon se vacsorát, se reggelit.
2017. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egy jó párat igen,mert anyukám szoc.munkás.
2017. okt. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szomorú dolog ez. :(
2017. okt. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!