Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan családot, ahol...

Ismertek olyan családot, ahol a gyerekek nem tudnak rendesen enni?

Figyelt kérdés

Mindig olvasok ilyeneket, és sokszor arra gondolok, tuti fele kamu, mert annyira írják, hogy annyira éhesek a gyerekek.

Pl nem rég a facebookon egy cikket osztottak meg arról, hogy a kisfiú az uzsonnáját megette, és futott felé a húga, hogy kihozta-e neki, és válaszolta, hogy most nem , mert nagyon éhes volt.

Valóban van olyan szintű szegénység (legfőképp ennyi!), ahol 2 kiflire sem futja, hogy a gyerekek legalább annyit egyenek?

Ha van példátok, szívesen venném ha leírnátok.


2017. okt. 1. 14:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egy kis faluból jöttem, a fele vagy több mint a fele kisebbségi. Érdekes módon, az ő gyerekeik a hátrányos helyzetűek (anyukám dajka az oviban és meséli), úgy esznek, mint aki egy hete nem evett. De van, hogy a szomszédból átjönnek és megkínálja őket anyukám és akkor is falnak mindent. Egyébként pénz lenne, mert támagotásokat kapnak, de ugye nem a gyerekekre költik, hanem cigire, kólára, tetkókra, műkörömre, értitek, fontossági sorrend. Persze, az 5-6-7 gyerek az mindenhol alap. És van munkalehetőség a környéken, mert több nagy gyár is van ott, de 2 hónapnál tovább egyik sem maradt ott.
2017. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nagyon durva ez a helyzet :(

Számomra az, hogy még 1 kifli sem, ha mondjuk 2 gyerek van, akkor fejenként egy kifli... :(

2017. okt. 2. 20:30
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Majd csak várd ki a mai nap végét. Tegnap hallottam ahogy a buszmegállóban beszélgetett két anyuka, hogy "holnap végre családi, szűk hétvégénk volt" /azaz ma, csak szó szerint akartam idézni/. Úgy várják azt a pár ezer forintot, mint a Messiást. Nem bántani akarom őket, csak elszomorít és elgondolkodtat. Pénztáros vagyok egy multiban és tudom, hogy ezeken a hónap eleji napokon miket vesznek 80%ban. Ráadásul most 100 forint egy csomag chips. 349 egy kiló mandarin. Kiváncsi vagyok mit fognak legtöbben venni. Gondolom nem a gyümölcsöt.
2017. okt. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nikor kicsi voltam én is éheztem. A bátyám hozott kaját az iskolából nekem meg lopott a kertekből. Nem tehetünk róla, anyunk képtelen volt elfogadni nagymamánk segítségét mert akkor a büszkesége odaveszett volna. Nade ennek már sok sok éve. Szóval simán el lehet képzelni még ilyet ma is.
2017. okt. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szörnyű olvasni:(

Chipses sem jó, de sok gazdagnál is ugyanúgy alma helyett chipset, energiaitalt látunk.

Én magam is szoktam így, pedig nem vagyunk mély szegénységben, és általában van amire kell most már.

Az a szomorú nekem, mikor tényleg nincs , még egy kis kenyér sem.

2017. okt. 3. 18:41
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát... megetetem reggel a fiam, aztán eszik a bölcsiben reggelit és egy csomó ebédet. az uzsit kihagyja és kétszer vacsizik :D és cicizik is...


Szóval azt hiszem nem lehet arra alapozni, hogy egy gyerek mennyit eszik az intézményben, ahova jár...:/

2017. okt. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de van ahol otthon sem jutnak kajához :(.
2017. okt. 25. 19:51
 18/18 anonim ***** válasza:
Anyukám gyermekvédelmis volt h család látogatoson csont reszeg apuka a sör kell nem segítség kotrodj innen p..csa mondattal vágta rá az ajtot. Nem kell csodálozni. Tudnék mesélni. Van ahol a gyerek fejpénzért van, kell a kannásborra cigire játékra. Rosszabb esetben drogokra gyogyszerekre. Iszonyú mennyiségu fuggo van. Volt h babának az anya szeduxent adott h ne zavarja oket. Van ahol a tizéces már egyutt iszik veluk. Meg akinek három apátol van három gyereke de havonta uj pasija van meg drogos bulizás a gyerekek meg aki épp vigyáz rajuk azzal vannak a 14 éves látja a tesoit. Hos utca vagy hetes busz és társadalmi képet kapsz a problémákbol.
2017. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!