Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tovabb tart a...

Szerintetek tovabb tart a szerelem egy hazassagban ha nics gyerek?

Figyelt kérdés
rengeteget olvasok rola hogy a baba szuletese utan meg romlik a kapcsolat.
2010. máj. 29. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem, nem tart tovább, ez nem függ ettől, akkor válna elvileg igazán családdá és még erősebb kötelékké, ahogyan meglesz a baba.

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de a gyakoriságot tekintve 99%-ban a nők cseszik el baba után a kapcsolatot. Onnantól nem úgy tekintenek a férjükre, csak a gyerek számít, semmi más. Nem mondom, a férfiak is el tudják szúrni, de a nők tényleg ezerszer gyakrabban teszik ezt. Túlértékelik a szerepüket, azt hiszik, hogy az úristenek, fogalmam sincs mi váltja ezt ki. Amikor megszületik egy baba, akkor családként kell kezelni a helyzetet, amibe az apa is beletartozik és a a férj és feleség is ott van, tehát meg kell tartani azokat a szokásokat is, amik a baba előtt voltak. Ha valaki akár egyszer végiggondolja ezt és próbálja betartani, az már rengeteget tett a házasságáért. Ha nálatok is jön a baba, akkor ez jusson eszedbe, és hidd el nekem semmi gond sem lesz :)

2010. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Inkább azt mondanám, hogyha nincs gyerek, akkor az nem is igazi szerelem.
2010. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Na ez nem igaz. Elég szar az a kapcsolat, ahol a gyerek a mentőöv. Ebbe is belerokkan sok házasság, azt hiszik ha lesz gyerek majd akkor összetartanak.

Van olyan, aki nem szereti a gyerekeket, nem akar gyereket. Ettől még szerelmes is lehet és boldog is lehet. Nem egyformák az emberek igényei.

2010. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek az első válaszolóval. Ma a legtöbb nő imádja a gyerekét,élete egyedüli értelmének tartja. A férj csak pénzkeresetre jó,meg esetleg az ágyban. Elvárja tőle,hogy hálás legyen neki,amiért hajlandó volt gyereket szülni.

Természetes dolog a szülés,de nem világ csoda. Aranyos egy kisbaba,sok gondoskodásra van szüksége. Arra viszont nincs,hogy éjjel-nappal csak vele foglakozzon az anyuka. Elkényeztesse,azonnal felvegye,ha véletlen egy kicsit sír,és egy hisztis,elviselhetetlen kölköt neveljen.

Nem csoda,hogy egy ilyen házasságból a férj elmenekül.

A gyereket szeretni kell, és az apával együtt nevelni.Az apával pedig éppolyan sokat törődni,mint a gyerek megszületése előtt.

Ettől függetlenül,elég sok olyan házaspárt ismerek,ahol valamilyen oknmál fogva nincs gyerek,és mégis hosszú évek óta együtt vannak,és szeretik is egymást.

2010. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Húúú pedig azt hittem le leszek támadva, örülök, hogy egyetértő reakció érkezett :)
2010. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Így van ahogy az előttem szóló mondja, én sem tudtam volna jobban leírni.
2010. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Mi sokkal szerelmesebbek vagyunk mióta itt a kicsink:) Eddig is jó volt. DE a férjem nincs elhanyagolva, nem a gyerekkel alszom, hanem vele, ha hazajön végighallgatom mi történt vele, majd én is elmesélem.És ha fáradt vagyok is este összebújúnk.

Feleség és anya vagyok, nem csak anya:)

Pedig segítségem semmi, párom 12órákat dolgozik.

El vagyok hülve mikor mesélik a barátnőim, hogy hónapok óta együtt se alszanak a férjükkel. Hát így nem is lehet kapcsolatot fenntartani.

2010. máj. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem mindenkinek igaza van aki eddig írt...nem is kell ennél több!Csak annyi,hogy az a kapcsolat amelyik tönkre megy egy baba érkezésétől,az amúgy is halálra volt ítélve...akkor jobb szerintem külön-külön ,de mégis közösen szeretetben éy együttműködve nevelni továbbb apicit mint együtt egy rtossz kapcsolatban ahol senki sem boldog!Mert az se a szülőknek nem jó,sem a gyerkőcnek!Neki az kell,hogy boldog emberek vegyék körül...külön is lehet tökéletes összhangban gyereket nevelni!
2010. máj. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Naaa, azért az apukák is rendesen kiveszik a részüket a baba utáni "kapcsolatzúzásból". Mikor úgy jár haza, mintha mi sem történt volna, megtartva a régi szokásait, pl munka után leül tévézni, pihenni, neten böngészni. De könyörgöm, ott a felesége, aki valószínűleg kialvatlan, fáradt is, egész nap nem volt kihez szólnia, alig várta, hogy férje hazaérjen és beszélgessenek, vagy hogy "leváltsa" őt egy kicsit a baba mellett, hogy legalább egy-egy órát tudjon saját magával foglalkozni. De nem, a pasinak ez eszébe sem jut. Aztán éjjel felháborodik, hogy az asszony miért aludna inkább... Szerintem férfiak és nők fele-fele arányban hibásak, ha tönkremegy a házasság a baba után.

Am nálunk nincs még gyerek, egyelőre nem is tervezzük, mégis 3 éve "igazán" szerelmes házaspár vagyunk. :)

2010. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A szerelmet akkor teszi tönkre egy baba, a a hölgynek nem az a legfontosabb, akit egy életre választott társnak.

Akinél "túltengenek" az anyai ösztönök, ott nem sokra számíthat a férj.Hiába nőnek fel a gyerekek, nem szűnik meg a "babázásra" való ösztön, jönnek az unokák.Ez a kirekesztettség a párja szívéből a férfit elkíséri a sírig.

2010. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!