Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A lányom...

Mit csináljak? A lányom felnőtt-gyerek szerelem témájú történeteket ír. Csináljak egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

A lányom nemrég töltötte be a 13-at,de már régóta van egy weboldala.G portalos,a címét tudom,de nem néztem olyan sokat rajta. Most megnéztem unalmamban,és csak ilyen témájú történeteket ír,leginkább animékből,de vannak azért filmekből is.Örülök hogy kifejezi magát,és ügyesen is ír,de ezek...?

Csak a szerelem részéig mg a csókig ír,ezt leköthetem.Mit csináljak?Miért érdekelheti ez a téma?CSináljak gyáltalán valamit?


2010. szept. 26. 10:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a csókig ír róla, és a szerelemről ír, akkor szerintem ne csinálj semmit. Ebben semmi rosszat nem látok, és teljesen természetes, főleg ennyi idősen. A téma pedig a kora miatt érdekelheti, esetleg éppen szerelmes valakibe, és így fejezi ki magát. Ne csinálj semmit, ha pedig jókat ír annak csak örülj, hogyilyen ügyes lányod van.
2010. szept. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%
Milyen korúak benne a gyerekek? Mert ha olyasmik, mint ő, akkor az nem baj (Már persze, ha csak ír róla, és nem próbálja ki.) Az ilyen korú lányok maguk se tudják, gyerekek-e még, szeretik nagyobbnak képzelni magukat, és olyan helyzetekről gondolkodni, nincs abban semmi. Én ilyen idősen halálosan szerelmes voltam a kb 25 éves tesitanáromba, és komolyan elhittem, hogy lehet belőle valami. Szóval szerintem amíg csak fantáziál, ne csinálj ügyet belőle.
2010. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
97%

Hello!

Szerintem nem nagyon kell megijedni én is szeretem az animéket, gondoolom az animés szereplőkkel ír történeteket vagy is fanfictet, ez általános. Az meg,hogy felnőtt-gyerek kapcsolatról van szó annak köszönhető,hogy nagyon sok anime foglalkozik ilyen témával. meg rengeteg a fiú-fiú, lány-lány, testvérpár is fordul elő,de ,hogy jót is olvass róla nagyon szép történeteik vannak, némelyikből tanulni is lehet. Vannak teljesen élethűek

is. :)

Ha gondolod esetleg hozd fel enki,hogy beleakadtál az oldalába és jók a történetei, esetleg az egyiket amin kiakadtál ,ogy ez miylen érdekes. Hát,ha elkezdi mesélni miért ilyet írt. Szerintem csak az animében volt egyébként lehetséges az a párosítás is, szóval nem kell aggodnód.

Elnézést,hogy letegeztelek,de így könnyebb volt megírni, 19L

2010. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Milyen korúak benne a gyerekek? Mert ha olyasmik, mint ő, akkor az nem baj (Már persze, ha csak ír róla, és nem próbálja ki.) Az ilyen korú lányok maguk se tudják, gyerekek-e még, szeretik nagyobbnak képzelni magukat, és olyan helyzetekről gondolkodni, nincs abban semmi. Én ilyen idősen halálosan szerelmes voltam a kb 25 éves tesitanáromba, és komolyan elhittem, hogy lehet belőle valami. Szóval szerintem amíg csak fantáziál, ne csinálj ügyet belőle.
2010. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Dícsérd meg és adj a homlokára egy puszit, mert többi gyerek ebben a korban már bagózik, vizipipázik meg dugni akar, meg itt kérdezgeti másoktól hogy nem lett e terhes attól hogy egy fiú az alfelében turkált!


Inspirálhatnád őt a nyelvtanulás felé azzal, hogy felveted neki az ötletet hogy mi lenne ha megpróbálná leírni a történeteit más nyelven is szépen szótárazva, hogy más országokból is el tudják olvasni!


A google fordítót meg meg ne mutasd neki, vagy mond azt hogy az hülyeségeket fordít!


Meg megkérhetnéd pár ismerősödet vagy azok gyerekeit, hogy írjon a lányodnak pár köszönő vagy dícsérő emailt stb.

2010. szept. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, kétszer ment el.
2010. szept. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy csak simán romantikusnak véli. Az idősebb férfiak érettebb gondolkodásúak, máshogy fejezik ki magukat még az ilyen történetekben is, mint egy fiatalabbnak ábrázolt fiú. Talán erősebb, okosabb, komolyabb karakterek ezek. Ezesetben nincs aggódni valód (hacsak nem az, hogy idővel majd a jóval idősebb férfiak fogják érdekelni, akik könnyebben kijátszHATják).

A rosszabbik verzió, hogy van egy felnőtt férfi, aki tetszik neki, aki után vágyakozik. Egy létező személy. Talán egy tanár... tinikorban ez elő szokott fordulni. Ő azt hiszi, hogy szerelmes, de valójában ez csak tinirajongás szokott lenni. A legtöbbször erről a tanár mit sem sejt.

Mindenképp beszélgetnék vele a tanárairól és az őt körülvevő felnőttekről, hogy esetleg kikövetkeztethessem, hogy erről van-e szó. De nagyon óvatosan.

2010. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Anyuka!

ha bővebben szeretne információt erről, szerintem érdemes megkérdezni egy pszichológust, akár interneten, ő bővebben is fog tudni mondani erről valamit.

Annak esetleg a címet is ellehet mondani, hátha kivesézi.

Én magam is pszichológus hallgató vagyok, fontos lenne tudni, hogy milyen a helyzet a családban (apa-lánya viszony pl.) Aztán a gyerekkori dolgok is fontosak. Volt-e valamilyen lelki sérülése kisgyerekként, érte-e stressz valamikor stb.

Az is megeshet, hogy egyszerűen fantáziál, hiszen még most kamaszodik, lehet, hogy egyszerűen csak foglalkoztatja a dolog. Ha a csókig jutott "csak" el az nem utal arra, hogy szexuális zavarai lennének.

Az viszont, hogy ezt felnőttekkel képzeli el, az arra utal, hogy az őt körülvevő felnőttek "világában" van valami, amit ő így vetít le...ez lehet egyfajta "elhárító mechanizmus is"...

Szerintem érdemes erről a lánnyal beszélni, hogy Ön is meglássa mi is a "helyzet". Fontos erről őszintén beszélni, a lánya ne érezze azt, hogy Ön megrémült vagy esetleg szégyenli, fontos, hogy természetesen "kezelje" az ügyet. Ha felhozza a témát, meglátja, hogy a lánya hogyan viszonyul a dolgokhoz.

De javaslom, írjon egy pszichológusnak, lássuk mit mond:)

2010. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak lassan tini lesz, természetes, hogy érdekli a szexualitás enyhébb formája(tehát amit ismer,amit lát a tévében, regényekben). Ez nem kóros, 13 évesen én is ilyeneket írtam,csak durvábbakat... De nem lett semmi bajom belőle, kicsit talán nagyobb szexuális étvágyam van az átlagosnál.
2010. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
11:06 vagyok: Esetleg apukája van,nagyobb fiútestvére,nagypapája? Mert nekem nem volt, és ilyeneket írtam. A mostani párom viszont észrevette az apa-hiányt: folyamatos apakomplexusomat rajta töltöm ki(egyébként idősebb is nálam...)
2010. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!