Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válófélben vagyunk, hogyan és...

Válófélben vagyunk, hogyan és mennyi kapcsolat legyen köztünk?

Figyelt kérdés
Én meg szeretem, ő már nem és kapcsolata is van, ezért lépett ki. Van egy kislányunk. Anyósom nagyon rendes sokat segít. A heti két találkozást a gyerekkel rajta keresztül oldjuk meg. Nekem még nagyon nehéz. 4hónapja ment el és nem tudom hogyan csinaljam. Szeretné, ha mi beszèlnènk, találkoznánk és tartanánk a kapcsolatot a gyerek miatt is. Egy héten egyszer hármasban is valami program. Aki volt ilyen helyzetben hogy oldotta meg, hogy túl lépni, de közben kapcsolatot is tartani. Jelenleg csak neten beszélünk de mindig vita a vége a sérelmek miatt. Kislányomnak a legjobbat akarom és azt is szeretném, ha máshogy nézne rám a lassan volt férjem. Mi lenne a legjobb megoldás mindenkinek?

2017. okt. 24. 09:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Ismerős helyzet. Mi is így voltunk az elején. Azt hittük, hogy válás után is tartani kell a kapcsolatot. Nálunk is volt havi egyszer közös program a gyerek miatt. De nem sokáig. Mindkettőnknek új kapcsolata lett, és egyik fél részéről sem lett volna fair ha mi közös programokat csinálunk. Így azzal végleg leálltunk. Kapcsolat tartás csakis a gyerek miatt. Mi nem is nagyon találkoztunk, csak a gyerekkel tartotta a kapcsolatot. Telefonon is csak gyerek ügyben beszélgettünk. Amikor a fiúnk már nagyobb lett, betöltötte a 18 évét, mi már nem is kommunikálunk. Csak azért tudom, hogy mi van vele, mert a fiam még mindig tartja az apjával a kapcsolatot. A béke megmaradt, de mi már rég nem vagyunk együtt.

Szerintem te ne erőltesd, hogy újra együtt legyetek, főleg ha van valakije. Ennek már vége. Keress egy férfit aki szeretni fog téged és a lányodat, a volt férjeddel meg kizárólag a kislány miatt legyen kapcsolat. Hosszú távon nem működik amit most csinálsz.

2017. okt. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Jó lett volna, ha leírod, hány éves a gyerek. Hármasban akkor csináljatok programot, ha tudtok kulturáltan viselkedni egymással, és neked az nem rossz. Másképp fogalmazva, ha sem a gyerek, sem te nem sérülsz a közös programban, akkor csináljatok. De mivel azt írod, hogy te még szereted, és a beszélgetés mindig vitába torkollik, szerintem nem jó ötlet a hármas program.
2017. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen felesleges erőltetni, hogy baráti kapcsolat legyen köztetek.

Megmondod, hogy neked még idő kell továbblépni, ezt tartsa tiszteletben, ne erőltesse rád az akaratát.

Idővel eljutsz oda, hogy közömbös legyél: nem szereted, nem haragszol, nem kavar fel a közelsége, nem is érdekel. Ez az a pont, amikor érdemes a gyerek érdekében egy távolságtartó, udvarias, előzékeny hangnemet fenntartani. Mint egy kollégával, akivel még van egy közös feladat: felnevelni a gyereket.

Amíg viták és vádaskodás nélkül nem tudtok szót váltani, addig jobb az úgy, hogy a nagyin keresztül intéztek mindent.

A válás is idő még. Ott is lehet vita. Utána neki lesz egy időszaka, amikor haragszik, mert "dőzsölsz a gyerektartásból". Meg lesz még egy, amikor neked lesz új kapcsolatod.

Szóval a következő év még valószínűleg elmegy arra, hogy ezt feldolgozzátok. Addig annyi a cél, hogy ne bántsátok egymást és ne legyen veszekedés. Ha ez egyelőre úgy megy, hogy nem beszéltek, akkor ne beszéljetek.

2017. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy ez nekünk nem megy. Ha találkozunk, vagy hármasban vittük a gyereket nem volt gond. Tartottam magam, kedves voltam, beszélgettünk, szép délutánt töltöttünk együtt, ami erzelmileg nagyon felkavart engem mindig, mert nehéz volt. A kislányom 2 èves, mindent meg szeretnék adni neki. Igyekszem erőmön felül teljesíteni, de úgy érzem, ha látom az apukáját nem megy. Tiszteletben tartom, hogy kapcsolata van, de borzasztó érzés, hogy engem így el tudott engedni semmit nem jelentek es már bánni sem fogja ezt, jogy hátra hagyta a családját.
2017. okt. 24. 10:10
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekkel kapcsolatos dolgokat meg kell beszelni, amiben kozosen kell donteni azt is, ha nehez szemelyesen talalkozni vele, akkor csinaljatok valami uzenofuzetet amibe leirjatok amit kozolni akartok a masikkal, de ne haboruzzatok mert a gyerek szenvedi csak meg.
2017. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Csak amennyi szükséges. Nagyon ne, kell a gyerekkel közös programokat csinálni. Felesleges hamis reményt kelteni benne, hogy apa majd haza költözik.
2017. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Csak annyi legyen, amennyi a kislány miatt szükséges. Ő már túllépett a házasságon, neked pedig az lenne a legjobb, ha tényleg csak a gyerek miatt tartanátok a kapcsolatot. A hármas program például nem jó ötlet.
2017. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

Heti egyszeri közös program?

Amikor együtt voltatok, volt heti egyszeri közös program?

Mert lehet, hogy inkább akkor kellett volna!

És mit szól ehhez az új pár?

Vagy mit fog szólni a te új párod?

Ez totális zsákutca, legalábbis neked, mert te még benne vagy nyakig érzelmileg.

Ez olyan dolog, mintha lenne rajtad egy seb, amiről örökké letépkeded a vart és ezért soha nem fog tudni begyógyúlni

2017. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Szeretem es fogom is mindig is! De tudom hogy nem mukodne es nem is akarnam barmennyire is faj elvalunk es kulon leszunk elfogadtam ezt. Az hogs az uj novel milyen a kapcsolata nem erdekel es nem is tudom es akarom tudni.en nem avatkozom bele es az hogy az uj no mot szol a
2017. okt. 24. 11:44
 10/20 A kérdező kommentje:
Az uj no mot szol azt nem tudom es nem is erdekel hisz nem az en dolgom hogs a lassan volt ferjem ezt hogy beszeli meg vele. Nem en mondtam es lertem hogy legyen kapcsolat kpztunk hanem ő! Akar beszepni es talalkozni velem. Momdtam hogy a gyerek miatt amikor nagOn muszaj beszelhetunk de amugy felsleges. Egyszer ezt egyszer azt mondja.nem tudnek ujra egyutt lenni vele es nem is akarok de faj ahogyan kilepett ebbol es megalazott. Azt szeretnem ha egyszer ezt megbanma hogy elhagyott minket es elem allna vallalna
2017. okt. 24. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!