Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan vagyok...

Szerintetek jogosan vagyok kiakadva ezen, vagy túlreagálom? (kifejtve lent)

Figyelt kérdés
Néhány hónapja járok valakivel. Már rég, kb egy éve külön él a feleségétől, be is adták már a válási papírokat. (Egyébként a hölgynek is van új kapcsolata.) Az a problémám, hogy a (leendő ex)feleség folyamatosan "zaklatja" a páromat, ezt úgy kell elképzelni, hogy minden áldott nap hülyeségeket írogat neki facebookon, és még ki is akad, ha a párom véletlenül nem reagál, vagy nem azonnal. Eleinte nem érdekelt, de mostmár tényleg zavaró, hogy egyetlen nap, egyetlen közös este sem telik el anélkül, hogy a nő ne írna valamit a páromnak. Van egy ötéves kislányuk, és persze előfordul olyan is, hogy a gyerekkel van valami esemény, és azt közli, ezt persze megértem és elfogadom. De legtöbbször mindenféle érdektelen dologról van szó, például hogy mit akar vásárolni a csaj, vagy hogy milyen könyvet olvas éppen, stb. Szerintetek ez a nagyon szoros viszony normális, természetes, hogy minden áldott nap beszélnek egymással, és akkor is, amikor épp ott vagyok, vagy pedig igazam van, amiért ez zavar engem?

2013. dec. 16. 12:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem reagálod túl,ne válaszoljon.
2013. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy barátok maradtak, akkor normális.

De ha a volt felesége próbálkozik, akkor nem, és akkor a párodnak nem kéne válaszolnia.

De valószínűleg nincs benne semmi, mivel írtad, hogy a volt feleségének is van már új kapcsolata.

Párod mit mond? Őt idegesíti, hogy minden nap ír neki a volt felesége?

2013. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az, hogy a lányukról beszélnek, rendben van. De hogy mindenféle apró-cseprő dologgal kapcsolatban írogat neki, az már fura. Attól függ, hogy mit szól hozzá a barátod. Ha ugrik minden hívásra és üzire, az is fura. De ha Őt is idegesíti már a dolog, jobb ha beszél a nővel és tisztázzák a dolgokat. Bár ezt nem neked illenék felhozni, hanem a pasinak magától kellene rájönnie, hogy ez a folytonos felkeresés már túlzás.
2013. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Nézd! Attól, hogy már nem tudnak együtt élni még barátság lehet köztük, no meg egy házasságot nem minden esetben lehet úgy felrúgni, hogy érdektelenné váljanak egymás számára.

Beszélgetnek, ennyi. A gyerek mindig is össze fogja kötni őket. Ha éveken át egymással beszélték meg a dolgaikat, arról nem fognak egyik percről a másikra leszokni csak úgy. Ez persze akkor igaz, ha nem haragban váltak el.


Amikor ezen kiakadsz, gondolj arra, hogy nincs okod féltékenynek lenni, hiszen vége van köztük.

2013. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Tiltsa le facebook-on. Ha a gyerekről akar valamit mondani, hívja fel, amúgy meg hagyja békén. Vagy ignorálja a leveleit, amennyiben nem a gyerekről van róla szó. A többire nem kell válaszolni és kész. Egyszer megunja. Amúgy meg hadd háborogjon, ha ennyire ráér.
2013. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy váltak el. Azért a házasság egy elég szoros viszonyt feltételez, nem lehet csak úgy eldobni és ignorálni a nőt, ha ő kvázi családtagjának érzi. Beszélj a pároddal erről.
2013. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A páromat is zavarja, bár szerintem csak azért, mert látja rajtam, hogy ez a helyzet nem tetszik nekem. Igazából nem vagyok féltékeny, szerintem (majdnem) ugyanígy ki lennék, akadva akkor is, ha valamelyik haverja csinálná ezt. Nem is az a gondom, hogy beszélgetnek, hanem az, hogy nem tudunk együtt lenni egy órát sem, hogy a feleség ne írjon neki valami baromságot. És ha nem reagál, akkor a csaj felhívja és hisztizik neki. A párom többször beszélt vele és megkérte hogy ne csinálja ezt, de hiába. Ráadásul együtt is fognak karácsonyozni, vidéken a nő szüleinél, mert a feleség szerint ez jót tenne a gyereknek. Ebbe is belementem, de nem örülök neki, viszont kikértük gyerekpszichológus véleményét, aki szerint tényleg jó a gyereknek, ha azt látja, hogy anya és apa tudnak normálisan együtt eltölteni egy estét. De ez így már tényleg sok nekem, az állandó zaklatás, meg a közös karácsony. És tleg nem tudom eldönteni, hogy velem van-e a baj, vagy normális, hogy nem tetszik nekem a dolog.
2013. dec. 16. 12:32
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Úgy fest, hogy a nő "nem engedte el" tudatilag a férjét, gyereke apját (hiába van valami új kapcsolta, ha erre a napi szinten rágondolásra ekkora igénye van) Én addig, amíg ez azt elengedés meg nem történik, felfüggeszteném a kapcsolatot..
2013. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig fenmarad egy ilyen kapcsolat,már csak a csemete miatt is.Vsz.még nem tudott leválni a párodról,de ő sem,ha rögtön pattan és nem tudja kicsit lejebb építeni az exet.Szerintem nem kell vele foglalkozni,majd lecseng,ahogy szorosabb lesz a ti kapcsolatotok,vagy a válással pontot tesznek a ex kapcsolatuk vėgėre.
2013. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem normális, a palidnak a sarkára kell állnia, és megszakítania vele ezt, max akkor kéne, hogy beszéljenek, ha elviszi a gyereket, tehát csak ha a gyerek a téma. Valószínűleg a nő mégsem szakadt el tőle és igényli a kapcsolattartást. Tehát én azt csinálnám, hogy vagy leredukálja ezt a történetet, vagy ennyi volt. Legyen a pasi karakán, és ha téged akar, akkor beszéljen olyan hangnemben a nővel, amiből meg is érti. Fészről letiltás, telefonnál már nehezebb, mert a gyerekkel kapcsolatban is hívjatja, de be kell neki adagolni, hogy már nincsenek együtt, hagyja békén. Amíg ezt a párod nem teszi meg, marad ez a szitu.
2013. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!