Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a férfiak...

Miért van, hogy a férfiak gyakrabban "papucsok" mint a nők?

Figyelt kérdés

Sok olyasmi kérdést látok itt is, hogy egy pár női fele arról ír, hogy párját ugráltatják a szülei, anyuci kicsi fia, nem áll ki magáért a szüleivel szemben, stb. Én magam is egy hasonló kapcsolatban élek, ahol a párom sajnos nem áll a sarkára ha szülei ugráltatják (gyakran feleslegesen), ő pedig természetes ellentmondás nélkül mindent megtesz nekik. (Igen tudom, meneküljek amíg lehet, képben vagy ezzel, a kérdésem nem az én kapcsolatomról szól).


Ismerősöknél is sokkal gyakrabban hallani olyanról, hogy a pár férfi tagja "papucs". Úgy vettem észre, hogy ez a felállás sokkal gyakoribb, mint a fordítottja, hogy a nőt ugráltatják a szülei, és nem áll ki magáért.


Így hát felmerült bennem a kérdés, hogy miért? Ha elméletileg a férfiak az erősebb nem, ők az erősek és a bátrak, akkor miért van sokkal több papucs férfi, mint papucs nő?



2017. okt. 11. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

1) Mert a férfiak napközben dolgoznak és nem Gyakoriznak.

2) Mert a férfiak nem teregetik itt a szennyest

3) Mert a nők erőszakosabbak és a férfiak nyugalmuk érdekében többet megtesznek a családi béke érdekében mint a nők.

2017. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
És mert ritka az a férfi, aki féltékeny a párja anyjára-apjára, tehát ők nem hőzöngenek a Gyakorin, ha tenni kell valamit! ... akár az anyóséknál
2017. okt. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Direkt ezért tettem hozzá, hogy nem csak ebből az oldalból indultam ki, hanem azért szerintem ha körülnézünk az ismeretségi körünkben, több papucs férfit látunk mint nőt.


De csak hogy egy példát felhozzak: Anyukám első férjének az anyja nem engedte a pasinak, hogy kulcsot adjon anyukámnak a KÖZÖS lakásukba, ahol az anyós nem lakott ott, tehát csak anyukám és a férje. De a pasi nem mondta, hogy anya hülye vagy, én szeretem ezt a nőt és ez a közös lakásunk, hanem hagyta anyámat a lépcsőházban várni munka után amíg ő haza nem ért a kulccsal. Később az anyós még meg is fenyegette anyukámat, hogy leönti sósavval, és a férfi aki elvileg szerette, még mindig nem állt ki érte, és küldte el az anyját a francba, hanem inkább elvárta a feleségétől, hogy ezt tűrje. És ennek semmi köze a gyakorikérdésekhez, a pasi nem azét volt papucs mert anyám gyakorizott.. (és ugye ez az oldal akkor még nem is létezett)


És igen, nem gond, ha egy férfi segít otthon, de ha rabszolgaként tartják, és még a közös programjainak is keresztbe tesznek olyan dolgokkal, amik tök feleslegesek, csak azért találják ki, hogy legyen valami, ami miatt nem tölthetünk úgy el egy hétvégét ahogy akartunk.

2017. okt. 11. 12:01
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, azért azt te is tudod, hogy anyád első férjének az anyja nem volt normális, de anyád férje is örökölte a terheltséget. Vannak elmebetegek mindkét részről, ne ezeket hozzuk fel példának, ha lehet!

Engem nem zavar, ha a férjem segít a szüleinek, ahogy a szülei is segítenek nekünk.

Sőt, apósom segít az én szüleimnek is munkával az építkezésükön, anyósom meg megfőz ott 10 emberre, mert sajnos anyukám ágyhoz kötött beteg még egy ideig.

Nekem az a furcsa, ha egy családban nem így működnek a dolgok és sajnálom őket ezért.

2017. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Akkor, ha jól értlek Kérdező, minden férfi papucs, aki a szüleivel jó viszonyt ápol és segíti őket.

De nem papucs, ha azt teszi, amit a párja előír neki!:)

Érdekes én ezt a kifejezést eddig még csak a párkapcsolattal kapcsolatosan hallottam, de mindig tanul az ember!

2017. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem, amúgy szerintem az is papucs, aki azt teszi amit a párja előír neki, de szerintem ettől függetlenül több férfi ilyen mint nő. Ha nem azt teszi amit anyuci mond, akkor azt amit a felesége, és nem mondja azt, hogy most nem ezt csinálom mert nincs igazad.


Utolsó előtti, semmi gond nincs azzal, ha valaki segít a családjának. Amiről én beszélek az ezen messze túl megy. A párom reggel 6kor elmegy dolgozni, 5-ig, 6ig dolgozik, miközben az anyja otthon üldögél. 12 óra munka után ő menjen el boltba, majd este kiderül, hogy gyorsan ugorjon el még egy másfél órányira lévő városba, mert az anyjának éppen onnan kell valami. Hazaér este 9kor majd meg kell etetnie az anyja kutyáit, mert ez idő alatt ő még azt sem tudta megtenni, este 11-12 körül eljut az ágyig, másnap előröl az egész apróbb változásokkal, hogy anyukának éppen mire van szüksége. Majd amikor hétvégén lenne közös programunk, akkor anyuka közli, hogy márpedig ő most elmegy hosszúhétvégézni valahova, mert annyira nagyon fáradt, és mi ne menjünk sehova, ne szervezzük programot, hanem inkább maradjunk otthon, és vigyázzunk anyuka kutyáira. És ezek után általában megy még a vita, hogy a fia semmiben nem segít.

Szóval nem, nem zavar, ha valaki szereti a szüleit és segít nekik, sőt. De az már igen ha elveszik az életét, nekem panaszkodik, de az anyjához nem áll oda, és nem mondja azt, hogy ne haragudj, de most nem tudom ezt megtenni, mert már megszerveztük a párommal, hogy ide meg oda megyünk hétvégén. Szóval azért szerintem a segítésnek is van határa, főleg ha anyuka otthon van, egyébként fiatal, van gyönyörű kocsija meg mindene, és mégsem ül bele hogy elmenjen boltba.

2017. okt. 11. 12:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj Kérdező, de nálatok úgy látszik családi vonás, hogy elmebeteget választotok elsőre.

Ha igaz amit leírsz, akkor ez nem normális dolog és nem ez az életszerű más családoknál.

Ahogy anyád dobbantott a pasitól, neked is azt kellene meglépned, mert ez totál abszurd! Gyereketek remélem nincs és nem is tervezel!

Amúgy miért kell vigyázni 3 kutyára? Nekünk is vannak kutyáink és simán elmegyünk wellnessezni, ha úgy tartja kedvünk. Nem veszünk fel melléjük bébiszittert. Kennel, kaja-pia nekik és kész!

2017. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csupa abnormális példát hozol Kérdező!

Az emberek zöme nem így él, se férfi, se nő.

Tényleg lehet benne valami genetika, hogy ugyanabba a hibába estél mint anyád, holott előtted volt az intő példa, mégis ugyanolyan férfit választottál, hasonló anyóssal.

2017. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hogy miért kell vigyázni rájuk? Hát hogy nekünk ne lehessen programunk. Mert érdekes módon amikor családi nyaralás van, akkor nem kell rájuk vigyázni, szóval szerintem ez ilyenkor azért van, hogy ne mehessünk sehova, mert anyós tudja, hogyhogy megmondja a fiának, hogy pedig mi most otthon leszünk vigyázni, akkor ő nem fog ellentmondani. Ha kérdezem miért nem áll már a sarkára, azt mondja jobb nem összeveszni az anyjával.
2017. okt. 11. 13:11
 10/14 A kérdező kommentje:

Visszatérve a kérdésre, én akkor is úgy látom, hogy ilyen esetek gyakrabban fordulnak elő, úgy hogy a férfi nem áll ki magért mint a nő.

Szerintem ritkábban is látjuk a női fél anyukáját mint őrült anyós aki beleszól mindenbe, mert a nők ezt általában nem hagyják.

2017. okt. 11. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!