Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok feszült, ideges?...

Miért vagyok feszült, ideges? Miért félek a jövőtől, hogy valamit rosszul csinálok? (Egyedül nevelem a gyermekem)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kislányomat, Érte bármit megtennék. Sokszor érzem, hogy félek, hogy valamit rosszul csinálok, elrontom, nem tudok megadni neki mindent, amit kellene. Az apja néha foglalkozik Vele, de nem viszi túlzásba. Vele is folyton megy a veszekedés. Belefáradtam mindenbe. Azt hittem ha lesz gyerekem, boldogan tudom felnevelni. De sokszor bennem van a félelem. Nem tudom megbeszélni senkivel sem a dolgokat, magamnak kell mindent eldönteni, aztán vagy jó vagy nem. Hogyan tudnám lazábban venni az életemet úgy hogy a kicsinek is jó legyen?
2017. okt. 30. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha rendben lesz az érzelmi hátországod, és támogatásra találsz a párkapcsolatodban, és a környezetedben, akkor kevesebbet fogsz görcsölni, illetve őrlődni.


"magamnak kell mindent eldönteni, aztán vagy jó vagy nem" Ezt felnőttkori felelősségvállalásnak hívják. Hozzá tartozik az élethez. Nem hiszem, h meghaladja a képességeidet.


Én úgy szoktam le az idegeskedésről, h megnéztem, nekem mi a jobb: nyugisnak lenni v szorongani? A sztori, amit megélek, a mindennapok ugyanazok, de ahogy megélem, az nekem jobb életminőséget ad. Ezért nem idegeskedem a munkám miatt sem: még nem kaptam olyan bérpapírt, amin aggodalmaskodási prémium v ilyesmi szerepelt volna. Majd akkor aggódom, ha kifizetik.

2017. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően minden emberben benne van a szorongás, a félelem az újtól, a jövőtől. De ha mindig csak a jövőn kattogsz, elfelejted megélni a jelent, ami számodra a kislányod. Természetes, ha félünk, de szembe kell nézni mindennel és meg kell tanulni elengedni az állandó görcsölést, mert teljesen tönkreteheti az életünket, bele lehet betegedni.
2017. okt. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előbb vagy utóbb, ez vagy az lesz, így vagy úgy. Ezt a pszichológusom mondta, szerintem találó.
2017. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!