Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el otthonról...

Hogyan költözzek el otthonról 19 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Az utóbbi pár évben a családommal eléggé megromlott a kapcsolatom, főleg anyámmal. Apámmal szinte alig beszélek pár szót, csak köszönünk egymásnak. A tesómmal ugyanez a helyzet. Anyám egész álló nap kiabál velem. Mindenért én vagyok a hibás, ha a munkahelyén nem jönnek a dolgai össze azért is, ha nem talál valamit azért is. Rengeteget segítek otthon, boltba járok, takarítok, mosok, mosogatok, főzök, mégis azzal jön semmi hasznomat nem veszi és múlt héten kijelentette hogy a puszta lélegzetvételem is idegesíti. Az öcsém persze egész nap a gép előtt ül, anya pénzét költi, egy szavába kerül és számítógépeket, hangfalakat, jogsit fizetnek neki, én meg diákmunkázok, nekem sosem fizetnek semmit ki, bár jobb érzés a jogsimat a saját pénzemből letenni, de akkor is, nem lenne képem pénzt kérni a szüleimtől és nem is adnának. Szóval ki vagyok közösítve a családban.. a kisállatomat pár napja vesztettem el..anyám viccet csinált belőle én meg összetörtem mégjobban. lelkileg zsarol, hogy úgy se viszem ebben az életben semmire, hülye vagyok és haszontalan..van egy barátom, aki dolgozik,én pedig foszk-ra járok egy egyetemre amivel lassan végzek. Nem szeretek haza járni, csak a párom és a kisállatom miatt szoktam jönni...de már gyomoridegem van amikor belépek az ajtón. Hiába beszélek velük, már évek óta ez megy és most törött meg bennem valami végleg.. mit tehetnék..garzonba költözhetnék?
2017. okt. 30. 17:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
többször sajnos alkoholhoz is nyúltam éjszakánként emiatt...és dohányozni is elkezdtem..
2017. okt. 30. 17:16
 2/13 anonim válasza:
100%

én az albérletet gondolnám jó ötletnek.. sokan keresnek lakótársat is, így olcsóbb is :D

és kitartást!!

2017. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
"csak a párom és a kisállatom miatt szoktam jönni." A párod is ott lakik?
2017. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom miről beszélsz,én is voltam hasonló helyzetben. Sarkamra álltam,és elköltöztem otthonról. Megmutattam nekik el tudom magamat tartani,mára a szüleim meg azt szeretnék,ha visszamennék hozzájuk, így 10 év után,de annyira megszoktam hogy magam ura vagyok,és félek hogy megint nehezen jönnénk ki egymással. Sokat enyhültek talán azért mert 10 éve nem láttak. Ez szerintem nem normális dolog,ahogy az én életem sem. Ugyanis szeretni kellene egymást,és nem viccet csinálni más halálából,még,ha állatról is van szó. Mindenki döntse el magának hogy mi a jó,aki felnőtt el kellene tudni dönteni,hogy mit érez. Marad,és elviseli a folytonos kiabálásokat,cselédként kezelést,megalázást,vagy tovább lép és megmutatja,hogy vége a gyerekbántalmazásnak mert nem vagyok gyerek,és nem tűrök tovább
2017. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A dohányzást máris érdemes abbahagynod, mert annyi pénz fog rá elmenni, mint egy szoba bérleti díja havonta.

Hogy hova tudsz költözni, az nyilván attól függ, mennyi a bevételed, és abból mennyit tudsz lakbérre szánni, hogy még rezsire és megélni is maradjon.

Lehet ez egy garzon, vagy társbérlet - ez olcsóbb.

2017. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholt és a dohányzást felejtsd el, mindjárt több pénzed marad a hatékony megoldásra. A párod dolgozik? Nem lenne megoldható összeköltözni vele közös albérletbe?
2017. okt. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Alberletbe menj a paroddal :)
2017. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Párom nem akar albiba menni..majd később családi házba..főleg addig míg nekem nincsen önálló keresetem. Csak ösztöndíjból tudnék beleadni meg a diák meló de az kevés lenne.
2017. okt. 31. 19:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Na, mi lett belőle?
2021. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szia. Másfél éve összeköltöztünk a párommal egy örökölt családi házba, amit folyamatosan törlesztünk vissza. Azóta csináltam még egy szakmát és dolgozom is lassan két éve. Letettem a jogsit, vettem egy autót, háztartást vezetünk párommal. Azóta mióta eljöttem jobb a kapcsolatom a családommal is. Köszi az érdeklődést ennyi idő után is.
2021. máj. 20. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!