Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el otthonról...

Hogyan költözzek el otthonról 19 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Az utóbbi pár évben a családommal eléggé megromlott a kapcsolatom, főleg anyámmal. Apámmal szinte alig beszélek pár szót, csak köszönünk egymásnak. A tesómmal ugyanez a helyzet. Anyám egész álló nap kiabál velem. Mindenért én vagyok a hibás, ha a munkahelyén nem jönnek a dolgai össze azért is, ha nem talál valamit azért is. Rengeteget segítek otthon, boltba járok, takarítok, mosok, mosogatok, főzök, mégis azzal jön semmi hasznomat nem veszi és múlt héten kijelentette hogy a puszta lélegzetvételem is idegesíti. Az öcsém persze egész nap a gép előtt ül, anya pénzét költi, egy szavába kerül és számítógépeket, hangfalakat, jogsit fizetnek neki, én meg diákmunkázok, nekem sosem fizetnek semmit ki, bár jobb érzés a jogsimat a saját pénzemből letenni, de akkor is, nem lenne képem pénzt kérni a szüleimtől és nem is adnának. Szóval ki vagyok közösítve a családban.. a kisállatomat pár napja vesztettem el..anyám viccet csinált belőle én meg összetörtem mégjobban. lelkileg zsarol, hogy úgy se viszem ebben az életben semmire, hülye vagyok és haszontalan..van egy barátom, aki dolgozik,én pedig foszk-ra járok egy egyetemre amivel lassan végzek. Nem szeretek haza járni, csak a párom és a kisállatom miatt szoktam jönni...de már gyomoridegem van amikor belépek az ajtón. Hiába beszélek velük, már évek óta ez megy és most törött meg bennem valami végleg.. mit tehetnék..garzonba költözhetnék?
2017. okt. 30. 17:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit! Most én is egy hasonló helyzet előtt állok...

Én valószínüleg albiba fogok költözni:)

Király, hogy neked összejött:D

motiváló^^

2021. máj. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

csak egy kis saját vélemény, és jelenlegi problémámra keresem a megoldást

Több embernél is olvastam már az ilyen esetekről. Akiknek párjuk van azoknak kicsit könnyebb az ilyen költözéses dolgot összehozni. Akik pedig otthon élnek, és dolgoznak is amiből haza sem kell adni azoknak sem lehetetlen, mert tudnak gyűjtögetni :-)

Az én esetem az hogy szerintem én húztam a legrövidebbet minden ilyen hasonló költözéses dolognál.

Jelenleg 25 éves vagyok, talpraesett, mert van egy állandó munkahelyem, jogsi, érettségi. Azért írtam hogy talpraesett, mert úgy érzem 100%ban megtudnék állni a lábamon a napi alapvető teendőkben, ügyintézés,csekk befizetés, háztartás vezetése. Viszont nekem nincs párom aki támogatna vagy akivel tudnék tervezni. A fizetésem 80%át haza kell adnom. Félretett pénzem egyenlő a 0val, mert mindig volt valami kiadás amire elment az a kevés is. Havi 20-30 ezer körül félretudnék tenni, de az mire összegyűlik egy stabil albérletre a hajam kiszaggatom, és ha sikerülne is nem tudom hogy bírnám-e fizetni. Akkor most jön a nagy csattanó hogy miért is. Sajnos 2 éve rábeszéltek az ősök hogy fektessünk be egy kicsit nagyobb családi házba távol a város zajától nyugodt csendes környezet, de ehhez hitelt kellene felvenni. Semmiképp nem szerettem volna ebbe beleesni hogy személyi kölcsönt veszek fel főleg ennyi idősen, de mivel meggyőztek mennyire jó lesz, és ezek alapján láttam jövőt és lehetőséget benne így belementem. Igen ám csak mikor az ügyvédhez kerültünk, és megkérdezte az ügyvéd hogy ki vagy kik lesznek a tulajdonosok az én nevem nem került bele abba a bizonyos papírba aminek a felét én fizetem 7-8 évig havi 50ezer ft-al.

Amiért menekülésre fognám a dolgot az az hogy 2 év alatt a hangulat úgy megváltozott hogy kész rémálom itt élni. Folyamatosan kisebb nagyobb veszekedések majdnem hogy napiszinten. Father olyan ékes szavakat használ hogy a leggyűlöltebb ellenségemmel nem beszélnék így. A másik pedig hogy úgy viselkednek velem mintha még valami 14 éves gyerek lennék. Plusz más egyéb dolog is van, de azt már nem részletezném.

Röviden akkor: Adott egy 50 ezer forintos hitel amivel ha albérletbe megyek pluszban számolnom kell.

Jelenleg egy 170-180 ezer forintos fizetéssel rendelkezem.

Félretenni tudok kb. 20-30 ezer Ft összeget haviszinten.

Lakótárson gondolkodtam, de ilyen albérlet árak mellett még így is szűkösen jönnék ki.

A megvásárolt házba költözés egyedül pedig nem opció, mert még azóta is felújítás alatt áll. (Jelenleg még lakhatatlan)

Ötlet, vagy valami értelmes tanács amit esetleg tudnék hasznosítani?

és bocsi hogy kérdésre kérdés :-)

2021. jún. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát, ez tényleg szar helyzet, mit ne mondjak.

Tényleg nagyon szűkösen jönnél ki, még akkor is, ha szobát bérelsz...

Másodálláson nem gondolkoztál?

Nem tudom mit dolgozol most...szereted? Ha nem, akkor lehet hogy nem ártana lecserélni egy jobban fizető melóra. Ha meg szereted, akkor heti néhány órában valami más mellette is sokat segítene.

Én például Woltos biciklis futár vagyok, annyit dolgozok, amennyit akarok, én osztom be az időmet, és elég jól is keres. Hogyha szeretsz biciklizni, van kocsid vagy robogód, vagy szülők megengedik, vagy bérelsz (biciklit szoktak, pár száz forint naponta), akkor én csak ajánlani tudom. 2000Ft/óra szinte mindig megvan nekem, általában több is. Ha napi 2 órára ugrasz csak be, akkor is havonta 22 munkanappal számolva az +90.000 Ft. Persze az elején lehet nem lenne meg a 2000 Ft/óra, de idővel belejössz, meg többet is lehet dolgozni kompenzálás képpen. Nem tudom napi hány órát dolgozol, de nem hiszem, hogy 180 ezerért 12 óráznál, akkor meg egy-két óra biciklizés még belefér. Persze nem vennének fel egyből, legalábbis nekem 4 hónapot kellett várnom... De neked lehet szerencséd lesz! Jaaa, de KATÁS adózás van, ha nem vagy már közoktatásban, az havi 50.000 forint... Úgy már nem éri meg csak két órát dolgozni... Én még diákszövetkezetes vagyok, de idén végeztem... Na mind1

Hát, igazából nem nagyon tudok mást mondani, én is költözésre gyűjtök most (9.-11. Válaszoló vagyok, 19/f).

Kitartás!;)

2021. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!