Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kellek a családomnak?

Miért nem kellek a családomnak?

Figyelt kérdés
Annyira egyedül érzem magam, olyan kicsinek. Úgy érzem, hogy nem kellek a családomnak, miközben én tíz körömmel kapaszkodom beléjük. Van egy bátyám, aki mindig mindenben szerencsés és jó volt, sikeres életet él gyönyörű családdal és a szüleim rajonganak érte. Én mindig esetlen és szerencsétlen voltam. Otthonról kb. két éve költöztem el, de egyszerűen nem bírok a magam lábára állni, mert az albérletem elviszi a fizetésem felét. Annyira védtelen vagyok és annyira rossz érzés, hogy nem kellek a családomnak. Miért nem kellek nekik? Én is a gyerekük vagyok attól, hogy bénább vagyok és kevésbé tehetséges...de mindig igyekszem, hogy jobb legyek. Hát ez semmit nem számít? Sokszor érzem azt, hogy nem kellek sehova. Nem egyszer gondolkodtam már, hogy miért születtem meg, hiszen gondolhatták a szüleim, hogy nem leszek ugyanolyan, mint a bátyám és ennek ellenére vállaltak be. Nem tudom, akartak-e. De nagyon szomorú vagyok.
2017. nov. 2. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez miben nyilvánul meg, hogy nem kellesz? Konkrétan miért érzed így?
2017. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mások véleményétől függsz. Nem kell megfelelned nekik, csak magadnak. Lehet, hogy gyerekkorodban olyan élmények értek, hogy leszidtak amikor valamit magadtól akartál csinálni, amikor ki akartad bontakoztatni az egyéniségedet, azt talán nem díjazták a szüleid és ezért érezheted úgy, hogy mindenképpen az ő visszajelzésükre van szükséged ahhoz hogy értékelhesd magad és teljes életet élhess. Pedig ez nem fontos. Csak, hogy olyan körülményeket teremts magadnak amiben te boldog vagy. Te vagy a saját boldogságod forrása, ami hátráltat téged az az emlék a múlt része.

Az is lehet, hogy túl sokszor beleszóltak az életedbe mások. Hogy csak szimplán nem hagytak eléggé önálló döntést hozni, megmondták mi a helyes. De ha rájössz, hogy pontosan miért érzed ezt a függést a családod iránt és tudatosítod, akkor elmúlik ez a depi.

2017. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre nem lehet igy valaszolni, mert semmi konkretat nem irsz. A leveledbol csak az onsajnalat arad, es ez alapjan nem tudunk segiteni.
2017. nov. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

18 vagy 38?

Kidobtak otthonról, vagy te jöttél el?

... és mi az, hogy "nem kellesz"?

Mit kellene tenniük, hogy úgy érezd kellesz?


Szedd össze magad, ne a saját sajnálatodról és szerencsétlenségedről szóljon az életed, ne legyél savanyú uborka, akkor talán vonzóbb lennél mindenki számára!

2017. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!