Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek a családomnak?

Hogy segítsek a családomnak?

Figyelt kérdés

Két éve megtért a mostoha apám és ő, de nem változott semmi a családban. (A mostoha apám egy igen agresszív, rossz mentalitású ember. Van két közös lányuk: 12 és 14 évesek.) A hétvégén elkísértük anyukámat egy ilyen vallási alkalomra a vér szerinti húgommal. (Mi nem vagyunk hívők.) És ott anyukám elsírta magát, mert nem tudta, hogy vehet-e Úrvacsorát, mert még nem olyan jó ember... Olyan sokat jelent neki ez a vallás! Ez élteti, ez tartja életben, és ezért marad a férje mellett. Mondta, de tudjuk is, hogy rengeteget szenved, de Istenért megéri... A gyülekezetben nagyon boldog. Egy kicsit féltékeny is vagyok, mert még mi, gyerekek sem tudtuk őt ennyire boldoggá tenni. De ez mellékes. Örülök, hogy megtalálta a helyét.

Nem tudom, mit tegyek. A mostoha apám soha nem foglalkozott a gyerekeivel, az anyukámat a hit élteti, ahol végre boldog lehet: de a húgaimmal mi lesz? Velük ki foglalkozik? És anyának hogy könnyítsem meg az életét, ha a férfi mellett marad, aki állandóan bántja (lelkileg)?

Egy éve nem élek otthon.

21/L


2010. máj. 30. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyszülők keresztszülők? és mi van az eredeti apuddal nem találkoztok soha? de sztem az se lenne gond ha a gyerekek is vallásosak mondjuk én arra gondolok h misére járni az még nem gond azért le bolonduljanak bele mert én is "vallásos vagyok" szinte ott nőttem fel de mostanra vhogy a sok kudarc végett így alig hiszek Istenben :S::S bár elég sok rossz dolgot nem csinálok mert h az bűnnek számít és így ki tom kerülni h téll vmi butaságot csináljak
2010. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem igazán tudsz segíteni, főleg az ilyen végletes embereken.

hagyd őket, mindenki élje a saját életét.

anyukád elég felnőtt már ahhoz, hogy eldöntse, mi kell neki.

ha ő szeret szenvedni (tudat alatt), szüksége van a vezeklésre, akkor úgyis meg fog maradni a párja és a vallás mellett.

2010. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a húgaidat biztos, hogy megviseli az állandó lelki terror, mégha nem is ők szenvedik el közvetlenül, de ha anyukád nem akar kilépni a kapcsolatból, nem lehet megmenteni őket ettől.

csak az anyukád könnyíthetne az életükön, de ha ő nem hajlandó rá, nincs mit tenni, ez a sorsuk, legalábbis amíg gyerekek, nem önállóak, törődj bele.

2010. máj. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az eredeti apum meghalt. Szerencsére otthon "vallási szabadság van", tehát a húgaim eldönthetik, hogy járnak-e vagy nem. Általában külön alkalmak vannak a gyerekeknek és a felnőtteknek, de amikor nem, az meg eléggé száraz. Ez az együtt töltött idő tehát kiesett.
2010. máj. 30. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!