Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Téged miért zavar ha valaki...

Téged miért zavar ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

TUDOM 100 ilyen kérdés volt, de igazi választ sosem adtak, ha zavar, ne olvasd inkább!

Rengeteg ember van aki igen agesszívan reagál a gyereket nem akarós témára! Szerintem ennek nem sok értelme van. Igaz odaírják, hogy: természetellenes, selejt, beteg dolog stb, de szerintem ez nem igazi ok arra hogy valaki ingerült legyen! Hiszen: 1, a gyereket nem akaró fél lehet a világ másik végén él, és abból semmi kára nem lesz az ideges félnek. Mit fáj az neked hogy van a világ másik végén egy "beteg, selejt" ember? 2, úgysem ér el semmit mégha kára is lenne belőle, akkor is úgy csinálná a másik ahogy akarja. Szóval olyan kiváncsi lennék az igazi "titokra" hogy mi bőszít fel így az egyes embereket!

Aki azt írná hogy ő nem tud róla hogy valaki is extrémen utálná a gyerekteleneket, az inkább nem válaszoljon mert értelemszerűen nem róluk szól a kérdés.

Szóval kiváncsi lennék egyszer az ilyen kérdésekre agresszívan reagálók véleményére, magyarázatára!


2010. máj. 30. 20:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
75%

A másik: mindenkinek az az élete értelme, amiért ő fontosnak tartja a küzdelmet. Amiért az életét adná. Nekem nem az élete értelme a gyerekvállalás. Ez van. Az életem értelme a párom, a szüleim, a testvéreim. Ebben a sorrendben. Elvagyok a gyerekekkel, de kb. fél óráig. Idegesít, amikor direkt a kezembe nyomják, hogy jaj de aranyos. Őszintén? Lesz@rom.


Hiába pontoztok le, akkor is igazam van. Minden gyerek aranyos a kezdetben. Hitler is az volt, mégis mi lett belőle. Mint már írtam: az egyikből qrva lesz, a másikból bu*zi, a harmadikból meg gyilkos.

2010. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
93%

Nem zavar, mindenkinek az egyéni döntése, hogy akar-e gyereket, vagy sem. Főleg, ha értelmesen meg is tudja indokolni, hogy miért nem. pl. még nem találta meg azt a pasit/nőt, akinek a tulajdonságait szívesen viszont látná a gyermekében.

Gyerek nélkül is van élet, számtalan példa bizonyítja. Mint ahogy azután is van, hogy megszületett a gyerekünk.

2010. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
100%
Én is feltettem itt már hasonló kérdést,és meglepően sok normális válasz érkezett,tehát van azért sok ember,aki tényleg úgy gondolja hogy nem kötelező gyereket szülni.Ment már tönkre kapcsolatom azmiatt,mert a másik fél úgy gondolta hogy legyen gyerekünk,mert az milyen jó dolog,miközben anyagilag a béka segge alatt voltunk,és semmit nem tudott volna biztosítani a gyereknek.Ez teljes mértékben felelőtlenség.Én azokat a gyerekeket sajnálom,akik egész életükben intézetben nevelkednek.Aki tudja megfelelően biztosítani a háttért,benne van az anyai ösztön,az nyugodtan szüljön,aki pedig nem akar,az meg jobb ha nem szül.Ez ilyen egyszerű.
2010. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Én úgy vagyok vele, ez mindenki saját joga, akár 20 akár 30 akár 40 évesen. Nem akar, nem akar.


Hozzátenném, -és nem kioktatásból vagy ilyesmi- de szívesen itt ülnék x év múlva is azoknak a véleményét újraolvasni, akik a "nem akarok gyereket" tábort erősítik.Én se akartam gyereket, amikor a kezembe adtak egy kicsit, majdnem visszakérdeztem, hogy "és tessék mondani, ezzel most én mit kezdjek??"

Addig jó ez a "dolog", míg a monitoron meg nem látja egy anyai szív azt a kis lényt, akit magában hordoz és a szülés utáni első pillanatok , amikor csordultig telik a szíve egy nőnek szeretettel, még akkor is ha hónapokig azon aggódott, hogy "te jó ég, 20 kg-t híztam".

A gyerek pedig olyanná válik 80%ban , amilyenné nevelik,vagy nem nevelik. De ez már más téma.

2010. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
80%
Nem kioktatásból vagy ilyesmi, de szívesen itt ülnék x év múlva is azoknak a véleményét újraolvasni, akik a gyerektábort erősítik. Nem hiába van itt annyi szülő, aki panaszkodik a saját gyerekére. Megbánják az is sokan, hogy szültek.
2010. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
100%
Sose zavart, sőt, általában az ilyen vitákban azoknak a pártját fogom, akik nem akarnak gyereket, mert nem ők azok, akik rá akarják kényzeríteni a véleményüket másokra. Amúgy van gyerekem. Csak el tudom fogadni, hogy nem mindenkinek ez az életcélja, nem mindenki így akar élni.
2010. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
19%
és ezért érdemes lepontozni??? Messziről jött ember azt mondd amit akar.... ki tudja, lehet hogy a százalékok mögött egy 5 gyerekes unatkozó anya ül, de az is lehet hogy egy közömbös férfi. Ettől függetlenül, mert nekem más a véleményem, le kell pontozni, aztaaa! (ez főként annak a válaszadónak szól aki megismételte a mondataimat ) A Kérdező véleményt kért. Nem voltam se vulgáris, se felháborodott, csak leírtam szerény véleményem. Az emberi rosszindulat nem velem kezdődik én meg azt látom......
2010. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
73%
Nem egy lefele ujjacska kell ahhoz, hogy valaki válasza csak 22%-ban legyen hasznos kedves válaszoló.
2010. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
16%
ááá, hát ezt inkább nem is véleményezem. Legalább ne írtad volna meg, mert simán lejött a kultúra. A másik ember véleménye is vélemény. De kérdezni is szoktam, nyugi ...;)
2010. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztalak le de kissé valóban sértő hogy te jobban akarod tudni más életében mi fog történni csak azért mert nálad is volt. Volt olyan hogy terhesnek hittem magam baleset miatt de kicsit sem változott a véleményem.

Az meg nem tudom hol számít milyenre nevelem. Nem a rossz gyerekkel van bajom hanem úgy egyáltalán nem nagyon érdekelnek.

A gyereket is ugyanannyian bánják meg legalább csak azt nem szabad kimondani. Itt is minden párkapcsolati válság kérdésnek az a vége hogy ja és van egy x hónapos babánk... Biztos véletlen...

A szülésről meg annyit hogy az szerintem nem őszinte csak a hormonok játéka hogy a gyerek felnevelése biztosítva legyen. Akit szeretek az mindenféle hormontúltengés nélkül szeretem.

2010. máj. 30. 21:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!