Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám a másik...

Szerintetek anyukám a másik nemhez vonzódik? Kérlek olvasd el!

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, még a családommal élek együtt biszexuális hajlamaim vannak. Úgy hallottam, hogy a nemi identitás örökölhető, bár nem vagyok biztos benne. A lényeg az, hogy nagyon sok mindenre rájöttem anyukámmal kapcsolatban. Először is mint megtudtam anyukámat születésekor fiúként várták, és ezt akarták a szülei, így ez a gyerekkorára is kihatott mindig ezt hangoztatták neki, illetve rövid, kimondottan fiús frizurája volt, amit a képeken láttam. Ezenkívűl nálunk egyfajta családfő szerepet tölt be, ő kezel minden pénzügyi dolgot, hivatalos ügyeket ő intéz, mindig az ő szava érvényes, valamint apukám volt számára az első párkapcsolat. Lassan már 10 éve nem alszanak együtt apukámmal. Szerintetek ez valami jel?

2017. nov. 3. 20:40
1 2
 11/13 Yoda m. ***** válasza:
0%

1. Eléggé elterjedt a női emancipáció korában (jelenleg) a feminizmus, mint korunk jellemző "rákfenéje". Ez nagyrészt abból adódik, hogy egy családban már nem elegendő egy fő (a családfő) keresete (mint a régi szép időkben), hanem az asszonynak is be kell szállnia a pénz-keresők táborába. Az egyenjogúságra való törekvés részeredménye ez is.

Másrészt a férfi dolgozók ugyanezen mechanizmus részeseként elpuhultak...(papucsosodtak, vagyis nem annyira képesek kiállni még önmagukért sem, nem hogy a családért) Többnyire ebből fakad a jelenség, hogy oly sok helyen a NŐ uralja a FÉRFIT, de a családot is. Ez leginkább a 'játszmázásokon' érhető tetten. (Magad is megtapasztalhattad) Mindehhez még hozzájön a 'kemény' fiús-neveltetés is...

Elmondásod alapján szerintem egyfajta matriarchális rend uralkodik a családban. Ezzel nem is lenne baj egészen odáig, amíg a Férfi tag (Apa) nem kezdi érezni egyenlőtlen küzdelemnek azon játszmákat, amelyeket sorra a Női tag (Anya) nyer meg, de igazában az egyenrangúság, a kölcsönösség és az egymás kiegészítésére való törekvés hiány-érzete szenved csorbát. A leggyakoribb oka, hogy nem fogadják el egymást olyannak (most), mint amilyenek. Vagyis egymást akarják megváltoztatni (amit a legnehezebb), s nem önmagukat (amelyet a legkönnyebb). Miért? Mert igen régóta ezt programozták be elméjükbe. Hogy ti. "Az én boldogságom Tőled függ! No, meg az aktuális kormánytól...no meg az aktuális szomszédoktól, Főnökömtől, beosztottaktól... egyszóval bárkitől, CSAK TŐLEM NEM!". "Majd, ha(!) Te ezt meg azt megteszed, megveszed, elviszel, kedves leszel... stb. akkor leszek csak boldog! Akkor majd (talán) meghálálom."

Ez egyfajta mentalitást jelent, amit úgy is nevezhetünk, hogy FELTÉTELES SZERETET! (Mert szeretetem feltételekhez kötött.)

Nem azt állítom, hogy nálatok ez így működne, csak arra hívom fel figyelmedet, hogy ez is lehet. (Mivel eléggé gyakori) Mindenesetre a különalvás ténye ezt is jelentheti: az egymástól való elhidegülést.

Az valószínű, hogy az alá és fölé-rendeltségi viszony megélése egy pár-kapcsolatban igencsak frusztráló tud lenni. Ami persze kihat az egész családra. Tehát esetleg rád is.

A nemi identitás nem örökölhető, hanem az adott, illetve biológiailag alakul ki, azonban a család normális életvitelétől való eltérése okozhatja a család többi tagjának is a devianciáját.

Az, hogy 10 éve nem alszanak együtt az valóban egy jel, s azt jelzi, hogy már annyira nem értik meg egymást, nem kívánják egymás közelségét, annyira nagyon nincsenek azonos hullámhosszon, stb... hogy jobbnak látja vagy mindkettőjük, vagy csak egyikőjük, ha külön-külön alszanak... Ami persze csak tovább fokozza az elmélyülő elhidegülést. Az én Anyám és Apám is külön szobában aludtak az életük alkonyán, no de akkor már 70-en túl voltak...

Ha biszexuális hajlamról beszélsz, az azt jelenti, hogy valaki, vagy valakik negatív hatással vannak életed vágy-képződésének alakulására. Mert a szex(éhség) az pusztán csak érzéki vágyakozást jelent. (A hormonok és mirigyek termelődésének függvényében.) Vissza-visszatérően kielégülésre törekszik. Ha az ember számára könnyebben elérhető pl. azonos neművel történő kölcsönös kielégülés megszerzése, nos ez még nem hajlamot jelent (bár ez is megszokható), hanem csak azt, hogy félsz, vagyis nem mered a nehezebbik utat választani, az ellenkező neműt. Túl könnyen feladod. Nem bízol önmagadban. Pedig mindig a nehezebb út az, amely messzebbre visz. Igaz, hogy beláthatatlan, ingoványosabb, de egyben izgalmasabb, élményekkel dúsabb is. Ne féltsd magad. Egyben szüleidet se féltsd. Amit tesznek, az Ő dolguk. Ne is törődj velük. Úgyis ezt csinálnak, amit akarnak. Szüleiddel kapcsolatban egyet tehetsz: csak megfigyeled őket. De nem értékeled, minősíted Őket.(ha kérik, az más) Csak megfigyeled... és félreteszed egy polcra a memóriádban. Semmi több. Egyetlen kötelességed van csak, amiért/akiért felelős vagy, Te magad!

2017. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, csak ilyen a tzermészete.

A leszbikusok között rengeteg nőies nő van, csak olyanok, akik fiúsan viselkednek. Attól, mert valaki határozott, még nem vonzódik nőként a saját neméhez.

2017. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
"Úgy hallottam, hogy a nemi identitás örökölhető" . Ja, azért lesz a hetero szülőknek meleg\homoszexuális gyereke.
2019. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!