Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért szül, hogy ne kelljen...

Doderka27 kérdése:

Azért szül, hogy ne kelljen dolgozni?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm állandóan "kéreget" kölcsön, meg állandó tartozásba van, hó közepétől alig jut még kenyérre is, de van 2 gyereke. Ezt zsinórba csinálta, nem csodálkoznék ha jönne 4.-5. is. De dolgozni nem akar menni, pedig már ovis a két gyerek. Egésznap otthon lébecol. Mit lehet tenni?

2017. nov. 5. 19:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha valóban éheznek a gyerekei, akkor módodban áll bejelenteni a gyámhatóságon.
2017. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Semmit.Nem a te dolgod.
2017. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

"Egésznap otthon lébecol. Mit lehet tenni?"

Már megbocsáss! De mi a p.. közöd van hozzá?

2017. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

ha nem vagy a rokona, neked nem kell tenni semmit, kivéve, ha a gyerekek veszélyben vannak.

Ha zavar, hogy kéreget, ne adj neki kölcsön. Nyilván mindig kölcsön fog kérni, ha mindig adsz neki.

2017. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%

Ez a rendszer ilyeneknek van kitalálva. Ma nem fizetésből kell gyereket vállalni, hanem segélyből. Szülni kell egy nagy rakás gyereket, és várni, h utalják a segílyt...

Hát én így biztos nem szülök, nekem vagy normális fizetésből lesz normálisan felnevelve a gyerekem, vagy nem lesz gyerek, ez nálam elvi kérdés.

2017. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

"Már megbocsáss! De mi a p.. közöd van hozzá?"


Szóval szerinted ha valaki veszélyeztette gyerekeket lát, akkor fordítsa el a fejét? Már értem hogy halhatott éhen a szülei mellett az a gyerek.. Nyilván ott is úgy gondolkodtak hogy mi a p... közöm van hozzá...


Nem tartom helyesnek ha idegenek dolgába beleszólunk- egy bizonyos határig. Ha tudom, hogy egy gyermeket rendszeresen bántalmaznak, éhezik, kutya kötelességem csinálni valamit. És csak remélhetem közben hogy ha az én gyerekem kerülne bajba, akkor lesz aki nem fordítja majd el a fejét.

2017. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Igen, pontosan úgy, ahogy írod. Férje jól keres?
2017. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

"Már megbocsáss! De mi a p.. közöd van hozzá?"

Már megbocsáss, de az a p... köze van hozzá, hogy tőle kéreget, ha engem húzna le valaki állandóan, de közben otthon meresztené a s3ggét ahelyett, hogy elmenne dolgozni, szerintem nagyon is lenne hozzá közöm :)

2017. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
2017. nov. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

"ha engem húzna le valaki állandóan, de közben otthon meresztené a s3ggét"

Akkor is te vagy a hülye. Lehúzni azt lehet, aki hagyja magát. Nálam is sokszor bepróbálkozik az alattam lakó nyanya, hogy csak egy ezrest adjak neki, de ettől függetlenül nem gondolom, hogy bármi közöm lenne hozzá, hogy hány szál bagót szívott már el aznap. Simán rácsukom az ajtót és kész.

2017. nov. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!