Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek Anyukámnak?

Hogyan segítsek Anyukámnak?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon összetartó családunk volt, sosem voltak nagyobb viták. De most baj van Anyukámmal.

Szeptemberben Édesapámnál rákot diagnosztizáltak sajnos, kapott kemót, sugarat. Javult az állapota.Aztán áprilisban áttéteket találtak az agyában, mostanában már néha van egy-két nem tiszta pillanata.

Apukám egész jól viseli, a család már kevésbé, de együtt csináljuk végig.

Viszont Anyukám teljesen kifordult magából. Ő volt mindig az összetartó, a legnyugodtabb, de most nem lehet vele beszélni. Mindenért ordít, cuppog, vágja a fejeket.

Teljesen világos, hogy Őt nagyon megviseli, de terrorizál mindenkit. Apukámat főleg: mit csinálsz, hová mész, miért ezt a pólót veszed fel, miért nézed a tv-t, miért nem alszol??

Szegény Apu, egy ideig tűri, de neki is véges a türelme.

A minap leültem Anyával beszélni, mondtam Neki, hogy legyen vele türelmesebb, meg amíg bírja, hagyja, hogy dolgozgasson a pincében, mert amikor rosszabbul van úgysem csinálja, tudja, hogy nem megy neki. De csak velem kiabált, hogy őt meg ki érti meg és nehogy már én oktassam ki, aki nem is lakok otthon(szinte mindennap otthon vagyok, segítek főzni, bevásárolni stb).

Nem tudom mit csináljak. Tegnapig bírtam türelemmel, szó szerint elzavart otthonról, meg mi a sz@rnak jöttem, miért nem sütöm a húst már?? Akkor eljöttem, és nem haragszom, csak nem tudom mit kéne még tennem. Igyekszem segíteni, de itt a vizsgaidőszak..

Hogy kezeljem a helyzetet?


2010. máj. 31. 07:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak Titeket, és jobbulást Apukádnak! Nálunk pár évvel ezelőtt, kb 10 éve, Apukámnak tüdőrákja lett..Nagy nehezen megműtötték, jó sokat a kórházban kellett feküdnie, aztán hazajöhetett, és járnia kellett kemoterápiára, meg tüdőgondozóba, stb.. Nálunk Apa nagyon nehezen bírta, szégyellte hogy kihullott a haja, még éjjel is sapkát viselt.. Mi próbáltunk neki segíteni, bár Én még elég kicsi voltam ( 8 éves ) szóval nem értettem annyira a helyzet súlyosságát... Anyukád biztosan azért ilyen, mert nagyon aggódik, de ezt gondolom, úgyis tudod, sajnos azok szerint amit leírtál, nem igazán lehet vele beszélni.. Szerintem azt tudnád pl tenni, hogy amikor egy nyugodtabb pillanata van, akkor újra megpróbálni szépen elmondani, mi a probléma..
2010. máj. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a háziorvos segítségét kérni, hogy ő beszéljen vele. Tulajdonképpen pszichológus kéne neki, akinek kibeszélhetné a feszültségét és aki segít megfelelően kezelni. Ilyen esetekre való szerintem a nyugtató is, hátha azt bevenné. De te is beszélj vele újra nyugodt hangnemben, hátha egy sírás mellett ki tudja önteni a feszültségét. Éreztesd vele, hogy elfogadod, hogy aggódik, de azzal, hogy másokat szekíroz, apukádnak nem segít, hanem épphogy árt neki. Esetleg valami rákbeteg szervezetet is meg lehet keresni, ott biztos tudnak segítséget nyújtani a családtagoknak is. Te amennyit tudsz, segíts, de ne áldozd föl magadat, a vizsgáid fontosak.
2010. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Borzasztóan nehéz lehet ezt feldolgozni szegény anyudnak. Szednie kellene gyógyszert, legalább enyhe nyugtatót, ami nem olyan ártalmas, B vitamint, Valerianat, ilyesmit és eljárni pszichologushoz, az segítene, erre próbáld rávenni.

Én belegondoltam, ha párommal történne ilyen, és csak azon lennék, hogy minden percét megédesítsem, kellemes, nyugodt légkört teremtsek neki.

2010. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeket!

Holnap- holnapután vizsgáim vannak, de utána áthívom magunkhoz, és elkísérem bárhová.

Én is úgy érzem, hogy inkább boldogságban kellene eltölteni a maradék időnket együtt, támaszként állni egymás mellett.

2010. máj. 31. 21:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Szomorú, talán próbálj beszélni anyuddal. Az a gyereknek fáj a legjobban, ha a szülők marják egymást. Sajnálom és együttérzek. :,(
2010. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sok szeretet kell és elfogadás meg türelem. Ezt tudom tanácsolni. (előző hozzászóló)
2010. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az én felfogásomban szinte minden betegség pszichoszomatikus (most halt meg pl tüdőrákban egy imserősöm anyukája, aki sosem gyújtott rá, bio ételeket evett stb)

a rákos megbetegedések lelki oka az elfojtás

talán ha megmagyaráznád anyukádnak, hogy édesapád állapotán csak ront ha rátelepszik, kicsit talán meggondolja

én megértem anyukádat is, iszonyatos nehéz lehet neki, de egyiktőtöknek sem könnyű

olvasgass utána a neten a rák lelki okaira és mutasd meg anyukádnak

apukádnak jobbulást

2010. jún. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Anyukád fél!!!Fél,hogy elveszíti apukádat.Ezért ilyen,mert durván fogalmazva hibáztatja apukádat,mert beteg lett.Fél,hogy elveszíti a biztos pontot az életében.Csak ezzel pont az ellenkezőjét fogja elérni,felgyorsítja a haragjával,dühével az apukád betegségét.Anyukádnak és apukádnak is nyugalomra volna szükségük,ezt jól látod.Át kellene gondolniuk a dolgot,beszélniük kellene mi vezetett idáig.Mit tehetsz??Ráveszed őket beszéljenek egymással.Ha nem tudnak komunikálni,írják le a sérelmeiket,problémájukat és adják oda a másiknak.Át kell beszélniük a lehetőségeket.Ilyenkor mindíg az anyukán,a feleségen van a legnagyobb teher,bár sokan ezt nem látják be.Anyukádnak ajánlanám a sorsfonalak.hu oldalt sok megértő éa tanácsot tudni adó ember fórumozik az oldalon.
2010. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
50%

Szia,.Igen ez eléggé rosz lehet neked és persze az egész családnak.De érsd meg (tudom,h megérted)

Ilyenkor hiába kérsz segítséget emberektől,mert itt emberek nem tudnak rajtad segíteni.Kérd az Urat ő hatalmas és biztos,hogy meghallgat téged. És ne add fel soha!Kérj nyugottan tőlle segítséget őő segít.

Hozzáteszem,h keresztény avgyok és tudom azt,h aZ Úr az hatalmas és csodákra kképes. szval csak higgy,mert a Hit hegyeket mozdít meg!

2010. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sajnálom nagyon a családodat,hogy ilyen helyzetbe kerültetek,nagyon nehéz ez mindenki számára,anyukád hihetetlenül dühös,de nem rád vagy a családod többi részére,hanem erre a szemét aljas betegségre,tanácsokat nekünk könnyű osztogatni,de ha rám hallgatsz légy vele megértőbb hagyj rá dolgokat,kitartás!
2010. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!