Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tegyek, vagy hogyan...

Mit tegyek, vagy hogyan segítsek anyukámnak?

Figyelt kérdés
Nemrég lett 43 éves,és elég furcsán viselkedik.Titkolózik előlem,és rászokott a cigire.Sok szomorű zenét hallgat,pl Korál..amik felidézik a régi időket.Minden nap ezért kiabál velem meg apuval.Azt,hogy mi a baja nem tudjuk,de szeretnék segíteni neki.De engem főleg a cigi zavar,azt már megszoktam,hogy kiabál velem.Már látom rajta,hogy nem szereti apát...:( Mit tegyek,vagy hogyan segítsek rajta?
2010. febr. 21. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Lehet ez a problémája,hogy 43 éves lett, lehet azthiszi már nem olyan fiatal és észrevette milyen gyorsan megy az idő.

Pedig ez nem mondható idősnek .. :)

2010. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A legutolsó amit gondolok róla, hogy új partner lehet a láthatáron. Viszont a másik nem minden nő tud megbarátkozni a korával, és szeretné még bepótolni mindazokat a fiatalabbkori dolgokat, dohányzás, stb. ami eddig nem volt benne az életében. Beszélj vele őszintén, kérdezd meg tőle mi bántja. Ezzel segíthetel neki a legtöbbet.
2010. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hívd el valamilyen ürüggyel, s mondd. hogy sétáljatok egyet, pl. fáj a fejed, s kérdezz rá: anya, bánt mostanában valami téged? Látom, nem olyan vagy, mint máskor. Tudok segíteni? A következő lépés az övé...
2010. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
vagy csak egyszerűen ilyen a kedve..vagy ami valószínűbb,hogy belépett a változó korba..
2010. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy talalkozott valami régi szerelmével,azért hallgatja a szomoru regi zenéit,talan kozos szamuk volt.Nem hinném,hogy valtozo korban van,nem mindenkinél jelentkezik 43 éves korban!Mindenesetre legalabb te probald meg kihuzni belole!Valami csak bantja!
2010. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem,hogy mi a baj,és azt mondta,hogy semmi.Megkérdeztem hogy tudok benne segíteni? Erre azt válaszolta,hogy majd én megoldom.Szóval lebukott,mégis van vmi.Erre egy kicsit el is nevette magát,ez már jó jel.De látszólag nem tudok segíteni...:/ És igen,az is aggasztja,hogy már nem fiatal.Köszönöm a sok választ!
2010. febr. 21. 22:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Istenem,nagyon irigyelem anyukádat,és ezt a hozzászólást megmutathatod neki!( Bárcsak az én lányom foglalkozna így velem, de lesz...- magasról, neki nem is anya kell,hanem egy főző,mosó takarító-stb gép...Na de hagyjuk...)Biztos van problémája,de maga akarja és fogja megoldani.Korált én is szoktam hallgatni, pl. az"Anyám vigasztalj engem, Kevés voltam neked, Maradj velem" c. számokon még sírni is szoktam...Cigire pedig én is rágyújtok néha, ha ideges, vagy szomorú vagyok.Anyukádnak biztos van gondja-baja,kinek nincs, de nagy vigasz, ha ilyen érző szívű gyereke van:)
2010. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hat ha ez a valtozas hirtelen ment vegbe, akkor lehet pszihes. Lehet ha jot tenne neki egy pszihologus, vagy az ha ti tudnatok vele beszelni.
2010. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát nem hirtelen...:/ egyre többször hallgatta az ilyen számokat,egyedül akart maradni,és egyik este elment a kutyával sétálni,és közben bement a boltba cigiért,de vmi vékony cigit vett,ha jól láttam,de ezt is el akarta titkolni előlem...:( Köszi a válaszokat!
2010. febr. 22. 15:00
 10/14 anonim ***** válasza:
De a cigizés miért zavar ennyire?Felnőtt ember, nem mondhatja, hogy rászoktam a cigire? Ennyire titkolnia kell a család előtt?Vegyük sorba, mi bánthatja: meghízott, le akar fogyni, ezért cigizik? Akkor mondd neki:hogy milyen jó alakod van még mindig! Betegség jeleit érzékeli, csak nem akarja mondani? Előbb-utóbb elárulja az arca. Valóban kicsit ráuntak egymásra apukáddal? Akkor próbálj közös programokat szervezni!Lehet, most döbben rá, hogy kevesebb van hátra, mint amit már megélt. Ez lehangoló, valóban.Közbejött egy harmadik?Hát az kínos. De annak is vannak jelei:de akkor inkább feldobott lenne, kimaradozna.Légy tapintatos, figyelmes, érezze, hogy van egy gyermeke, akire számíthat, ha meg akar nyílni! Ne erőszakold ki, de figyelj rá!
2010. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!