Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámnak agyrázkódása van....

Anyukámnak agyrázkódása van. Mit csináljak, hogy segítsek? (bővlent)

Figyelt kérdés

Pénteken agyrázkódása lett valószínűleg,azóta fájlalja a fejét(arcát,orrát..)hátulról egy palackzsugorító esett a fejére,majdnem elájult.Hányingere is van,így gondoltuk h agyrázkódása van.Orvoshoz csak kedden tud elmenni..

azt olvastam neten,h akinek agyrázkódása van 1 hétig feküdnie kell és csak a szükséges dolgokat(evés stb.végezheti el). Egész nap rohangászik(vásárol,tesóimat viszi-hozza,8 órákat dolgozik,és a háztartást is ő vezeti),persze segítek neki amiben csak tudok. Félek h így komolyabb baja lesz... amúgy sem egy erős ember(válás,veszekedések,nem alszik sokat..)

Szerintetek?


2010. okt. 24. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sürgösségi ellátás hét végén is van, ilyen esetben feltétlen meg kéne nézetni orvossal. Lehet egyszerü agyrázkódás, akkor elég, ha pihen, nem erölteti a szemét, de lehet koponyatörés is, meg az is elöfordul, hogy megpattan egy ér az agyban - mindkét utóbbi halált is okozhat, ha nem kerül idöben orvoshoz.
2010. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%

Minden rossznak van vmi jó oldala is. fogd fel úgy h most legalább elfelejti h válni kell. :D

18/F

2010. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
tán fogni kéne anyut, taxiba ültetni is bemenni vele a traumatológiára, mielőtt komolyabb baj lesz (lehet akár vérömleny is!!!!!)
2010. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azt mondja ha lefekszik,enyhül a fájdalom...

Most is elment itthonról,mert fontos ügyet intézett,mondtam neki h ne menjen mert csak rosszabb lesz! :(

2010. okt. 24. 17:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyetértve az előttem szólókkal, irány az ügyelet!
2010. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezzel azonnal az ügyeletet kellett volna hívni, és irány a kórház. Nem játék az agyrázkódás, komoly következményei lehetnek, főleg, ha nem is fekszik. A hányinger, fejfájás tipikus jel, de nem értem, miért az arca és az orra fáj, ha hátulról esett rá a fejére az a valami.

Elképzelhető, hogy valóban valami ér elpattant, és valahol vérömleny keletkezett? Ne várjatok, telefon, ügyelet, kórház, míg nem lesz rosszabbul.

2010. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A legközelebbi kórház sürgősségi osztályán, csinálnak röntgent. Nem tartják bent, ha agyrázkódása van. Ez sürgősségi és biztos, hogy megnézik. Jó esetben agyrázkódás, rosszabb estben egy ér is megpattant és szivárog szivárog ami bajt is okozhat. Beszéld rá anyukádat arra a röntgenre, mondd, hogy így aludni sem tudsz, mert aggódsz érte. Egyébként ha a röntgen nem mutat semmit, akkor fekvés, sok folyadék. Szóval, csinálj meg helyette mindent amit csak tudsz. Ha van aki be szokott nálatok segíteni, akkor riadóztasd.
2010. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy egy palackzsugorító esett a fejére? Apukád rokonok hol vannak?
2010. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

az ájulásos agyrázkódást MINDIG AZONNAL ORVOSSAL KELL MEGNÉZETNI!!! rengetegn szövődménye lehet, egy embólia miatt akár agyvérzést is kaphat, vagy tüdőembóliát, ez borzasztóan veszélyes! ha az orvos is úgy gondolja, azonnal vérghigítót kell kapnia!!!

ez nem múlik el csak úgy, napok, hetek után is eljájulhat újra!!

2010. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nos, az én testvéremnek is volt agyrázkódása. 3 nap kórház, egy hét táppénz utána. Nem kell feküdni, de ha tényleg agyrázkódása van anyukádnak, nem tud talpon maradni, hiszen olyan erős szédüléssel jár, hogy nem tud állva maradni. Orvoshoz azonnal el kellett volna menni, nem is értem miért nem ment, mire vár...
2010. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!