Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elmondanátok őszintén a...

Ti elmondanátok őszintén a véleményeteket?

Figyelt kérdés

Együtt élünk pár éve barátommal. A takarításon-rendrakáson szokott menni a vita, de nem a megosztásán (aránylag eloszlik, most én veszem ki jobban a részemet, mert kevesebbet dolgozom), hanem a módján és milyen legyen.

Sokszor tényleg trehány tudok lenni, ami olyanokban merül ki, hogy nem pakolok el rögtön főzés után a pultról, vagy reggel amikor sietek munkában, széthagyom az ágyon a ruháimat, tehát nem higiéniai problémák stb.

Nem is ez a lényeg, hanem barátom azt hozza fel egy ideje, hogy csak figyeljem meg náluk milyen rend van, anyukája főzés közben elpakol a pultról, mintha mindig vendégeket várnának, minden a helyén van.

Hát elkezdtem figyelni, és sajnos nem azt vettem észre, amit ő felsorolt. :( Nagyon nem. Bár rend van. A kézmosást eléggé hanyagolják a családtagjai, sokszor semmilyen szappan nem volt a mosdókban, anyukája: unoka pelenkacsere az étkezőasztalon, aztán vissza főzni kézmosás nélkül. A villanykapcsolók, távirányító ragadnak a kosztól, a vécéülőkéken mindig van ráragadt cucc sokszor én törölgetem le titokban, egy rongyos törlőkendő van a konyhában mindenre, a fürdőben egy szivacs mindenre, a fürdőszobában agyonhasznált soha nem mosott kilépő szőnyeg, ami tiszta kosz, az a kisszobában lelt új funkcióra, a kisszekrényen van, sokszor arra teszik rá a tiszta ruhát, törülközőt. Még sorolhatnám, amúgy amikor "sógornőm" náluk lakott, ő is rosszul volt ezektől. Eléggé bántott, hogy barátom ezeket nem veszi észre, de nálam a legapróbb dolgot kiemeli.

Igazából ahány ház annyi szokás, de barátom is csinált egy érdekes dolgot még az elején, takarította a konyhát, és felmosóronggyal törölte le a pultokat, akkor iszonyú ideges lettem, erre ő mondta, hogy náluk több mindenre hazsnálják az adott rongyot, teljesen elképedtem.

Azóta ügyel erre. Mióta szólt én is próbálok ügyelni arra, ami zavarja, de egyre többször van bennem amikor felhozza ezt a bezzeg náluk minden ragyog dolgot, hogy ezeket elmondjam, csak ez nyilván bántó lenne. Ti felhoznátok legközelebbi példabeszédnél vagy ez nagyon sértő lenne?


Köszi a válaszokat, apró probléma, csak zavar.


2017. nov. 8. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Anyuci pici fia, akinek minden úgy jó ahogy anyucika csinálja. Képes szembeszállni az anyjával, ha érdek érvényesítésről van szó?


A kapcsolat alapja a kommunikáció. Ez olyan dolog, amit vele kell megbeszélned.

2017. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk évekig ment a "vita" , mert amikor bontom a tejet, a levágott csücsköt sokszor nem dobom ki, hanem ott marad a pulton. Ne kérdezd miért, magam se tudom. Aztán egyszer már tényleg elgurult a gyógyszerem, mondtam 13 éve nem dobom ki,kérlek ezt fogadd el, megváltozni én már nem fogok. De megígértem, hogy megpróbálok odafigyelni. Azóta nincs vita :)


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy esetleg elmondhatnád a barátodnak, hogy tudod, hogy náluk mi van, de nálatok meg ez van, mert te így tudod/akarod/szereted és kész.

Vagy mondd neki, ha nem jó ahogy te csinálod, akkor csinálja ő és akkor biztos olyan lesz, amilyennek szerinte lennie kell. :) Persze nem kiabálva és veszekedve, hanem kedvesen mosolyogva, esetleg egy kis humorral-ne vegye támadásnak se, vagy túl vérkomoly dolognak, hisz szerinted sem az :)

2017. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ első válaszoló, szoktunk kommunikálni, ez az dolog van, amit nem tudom hogyan közöljek vele sértés nélkül. Édesanyja nem szól be, tehát nem ez a probléma.


2. válaszoló köszi, hehe nekem is van hasonló dolgom. :)

Igen, lehet könnyedebben kéne vennünk mindkettőnknek a dolgot. Humorral.

2017. nov. 8. 14:30
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Én abban az esetben, amikor újra előjön ez a téma, megmondanám. Higgadtan, tárgyilagosan, kb. így kezdve, hogy "Amikor ezt először felhoztad, DIREKT elkezdtem figyelni anyukádat, hogy tanuljak tőle, és sajnos nagyon nem az a helyzet, mint amit te nekem elmondtál. Például satara-satara-satara". És azt hozzátennéd, hogy nem azzal van a bajod, hogy ő patinásabb rendet szeretne, de ne olyat hozzon fel etalonnal olyan indoklással, akit nem kellene, mert nem igaz.
2017. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Én nem mondanék semmit az anyósra, jobb a békesség.
2017. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzet àll fent nàlunk is. Mi amikor ott laktunk és màr vàrandós voltam takarítottam de munkàba is jàrtam és sokszor elmaradt a takarítàs. Elkezdet velem ordibàlni hogy nincs meleg kaja nincs elmosogatva pedig én nekem csak cukorterhelésre kellett mennem miutàn végeztem mindent meg kellett volna csinàlnom. Mióta elköltöztünk sajàt hàzba hozzànk jöhetnek akàrmikor rend van. De nàluk még annyira sincs kitakarítva mint mikor ott laktunk. Ez a felmosós dolog hàt nagyon durva.
2017. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
El kell higgadtan mondani a dolgokat mert szóból ért az ember és egy pàrkapcsolatban fontos , hogy tudjatok kommunikàlni.
2017. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Én felhoznám. Engem be szekáljon senki, ne hozzon fel példának egy igénytelen, fertözesveszélyes helyet, csak mert ott nagyobb rend van.

Amiket the írtál, hogy te mit hogyan csinálsz, nem olyan Nagy dolog. Senki sem tökéletes. De nálatok legalább tisztaság van.

2017. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor legközelebb, ha ilyen lesz, felhozom ezt, persze normálisan, esetleg humorosan.

62% Sajnálom, ami veled történt akkor.


Azért sem tudtam illik -e, mert bírom az anyukáját, de már nagyon sokszor a számon van a kézmosós dolog is.

2017. nov. 8. 16:32
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Mikor engem ilyen apróságokkal szekál a párom sose vágok vissza, hanem direkt ráteszek egy lapáttal.Pl. folyton kint hagyom a tejet...ő rám szól erre én odasétálok a hűtőhöz kiveszek még egy tejet kiteszem a pultra, rákacsintok és elindulok be a szobába.Erre elkap és jól összecsókolgat☺Ő fogpiszkáló mániás...mindenhol van fogvájó még a zsebeiben is.Próbálja kidobálni de én mindig találok.így ismertem meg, így fogadtam el.Szerintem ezek annyira jelentéktelen dolgok, hogy nem érdemes szólni érte.Ezek nem problémák.Ha meg valaki bele akar kötni a másikba, megtalálja a módját.
2017. nov. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!