Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a családom...

Hogyan értessem meg a családommal, hogy utálom, ha bemászkálnak a szobámba?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, pár hónapja kaptam saját szobát, addig a 17 bátyámmal voltam egy szobában, a 8 éves öcsém pedig az én mostani szobámban. A közös szobában is folyton turkáltak, oda is bejárkáltak, kutattak... Anyám és öcsém még a naplómat is felolvasták nagymamámnak, aztán utalgattak rá, meg ilyesmik... Utána anyám és öcsém elköltöztek anyám új pasijához. Akkor „cseréltünk” öcsémmel szobát, mikor nálunk van, ő alszik bátyámmal. Amyám még mindig csomószor átjön, és célba veszi a szobám. Öcsém ugyanez. Apám mindig pakol, és megtalálta a betéteket, véres bugyikat (nem mondtam el, mikor megjött, anyám is csak majdnem háromnegyed év múlva tudta meg, mikor rákérdezett). Mikor öltözök, akkor is bejönnek, én pedig nagyon szégyenlős vagyok. Kopogás... Apám próbálkozik, de koppint egyet, és utána azonnal feltépi az ajtót, hiába írtam már ki, hogy kopogjanak, szóltam is nekik... Nem.


Tudom, zárnom kéne, de nem tudom, mit szólnának. Csak idegesít, hogy sosem volt, és sosem lehet privát szférám


2017. nov. 12. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Bezárod az ajtót. Ha szólnak, akkor megmondod, hogy éppen átöltöztél - függetlenül attól, hogy igaz-e és megkéred, hogy legközelebb kopogjanak.
2017. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Jelezd
2017. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
És állj ki magadért hogy miert olvasnak bele a naplódba
2017. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
zárd az ajtó. ha megkérdezik miért akkor megmondod, hogy kell a privát szféra.
2017. nov. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a barátom megcsinálta zárhatóra a szekrényemet, így ott már nem tudtak kutatni, az ajtómat pedig bezártam ha nyugalomra vágytam.
2017. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Tegyél egy vödör vizet az ajtó fölé és aki nem vár engedélyedre, az megkapja tartalmát;)


Zárd be az ajtódat és kész.Akkor is zárd, ha elmész otthonról csak az ablakra ügyelj, zárva legyen az is;)

2017. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utcára néz, szúnyogháló van rajta, és az emeleten van. Bombabiztos :P ráadásul alatta van a kocsibeálló, így az a rész sokkal alacsonyabb.
2017. nov. 12. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eső-időjárás miatt említettem, de a létrás Rómeókra nem is gondoltam:DDD
2017. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Létrás Rómeó :'''D
2017. nov. 12. 15:36
 10/13 anonim válasza:

Ez egyáltalán nem egészséges így.

Ha maga a szüleidben nem tudatosul, hogy egy fiatal tinédzserhez ne járkáljanak be váratlanul, kopogás nélkül, akkor azt először finoman, majd ha ez nem segít, kissé erős hangon kell közölni velük ! Tisztelni kell a szüleid, bármilyenek legyenek is, de legyen egyfajta határ, amit neked kell megszabni, ha ők ilyen figyelmetlenek és nemtörődömek veled szemben.

A kisöcsédnek könnyebb lesz elmagyarázni szerintem.

Próbáld meg, nincs más lehetőség.

2018. ápr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!