Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket életet választanátok?

Melyiket életet választanátok?

Figyelt kérdés

Most dilemmázunk, hogy melyik lehetőség lenne jobb.

1.Budapesten élnél, egy 60 m2-es, de hitellel terhelt társasházban, viszonylag élhető környéken, illetve a lakás is nagy teraszos, jó elosztású, szomszédok okésak(de még mindig Pest, Újpest, szal azért nem egy tiszta, igazán családias és baráti légkör, de nem is egy gettó, hanem tipikus proli).

Munkahelyre tömegközlekedéssel 15-30 perc bejutni. Fizetésünk kettőnknek havi 500 ezer.

Minden a szánkban van, könnyen elérhető, az M3 metró bár most nincs, egyébként jó!

Barát, ismerős viszont semmi. Van a beton, sehová nem lehet elmenni, hogy ne lenne zsúfolt, vagy ne 30-40-50-60 m2 lyukban lennénk(bár előnye, hogy gazdaságos).

Szal igazából semmi nem köt ide.

2.Borsod, 2 lakrészes/2 szintes családi ház jó környéken, Miskolc a közelben szülővel(értelemszerűen egyik lakrész a miénk).

A fizetés itt kb 450 lenne, de a lakás kiadásából könnyen tudnánk finanszírozni a különbözetet.

Ugye otthon nem lenne lakbér, csak rezsi, ami kb 20 ezerrel lenne több.

Szal ez nem vészes.

Lenne végre család, rokonok, barátok, mert eléggé családcentrikusak vagyunk, könnyebb lenne a gyerekvállalás is.

Hátránya, hogy ugye csak nem egyedül vagyunk, hanem szülővel, de legalább ő sincs egyedül :)

Vélemények, kérdés, ha van jöhet!


2017. nov. 16. 13:49
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Egyébként mindenki azzal jön, hogy menjünk haza.

Igazából én se szeretném, ha a gyerek úgy nőne fel, hogy havonta egyszer látja a nagyszülőket meg a rokonokat.

Otthon sokkal kiegyensúlyozottabb lenne minden, ott nőttünk fel.

2017. nov. 16. 13:51
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ milyen életperiódusban vagy, mire vágysz. Én 20 évesen nagyon vágytam a nagyvárosba, szórakozás, munka, ezer kaland várt rám. Nem volt könnyű élet, de nekem megérte. 20 évvel később csak a vidéki nyugi, kert, család stb... Szóval ez egyéni. Ne az ésszerűt válaszd, hanem ami boldoggá tesz, de arra gondolni kell, hogy iszonyatosan hamar elrepül az idő, szóval nem árt hosszútávú terveket szőni.
2017. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
ha haza akarnék menni, akkor is külön házba!
2017. nov. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
43%
Most látom, hogy gyerek már van... Szerintem akkor a vidéki ház jobb, de csak ha meg tudtok éni, és jól is éreznéd magad!!
2017. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

Én Budapestet választanám a helyedben. A munkahelyeden biztosan léphetsz előre magasabb bér felé. A szülőket látogathatod kéthetente is. Miskolcon nincs annyi lehetőség mint Budqpesten.

A gyerekek nem csak a betont látják. Van zöldövezet Újpesten (Semsey park, Farkaserdő stb...). Ez ne legyen indok számodra.

2017. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Gyerek még nincs, csak szeretnénk és pont ez van, hogy oké, eddig elment, de közel 30 évesen már jobb lenne a nyugodtabb családi ház.

Tudom, hogy van Farkas erdő, de ez is kb olyan, hogy a pesti születésűnek az, egy borsodinak az is csak egy panelhalmaz egy kis fás résszel(bocs, hogy ezt írom).

A munkahely nem téma, van B terv. Főleg, ha nagyon beleszaladunk, akkor max lakás visszafoglal, aztán helló, újra Budapesten.

2017. nov. 16. 14:13
 7/26 A kérdező kommentje:

Otthon nem tudunk külön elmenni, mert ugye nincs pénz családi házra.

Csak ha a pestit eladjuk.

2017. nov. 16. 14:15
 8/26 anonim válasza:
34%
Én mindenképp haza mennék. Gyerek mellett nagyon jól fog jönni ha van valaki a közelben. És ha nagyobb lesz a gyerkőc lehet menni pestre.
2017. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
28%

Én eladnám a pesti lakást. Pesten mindig tömeg van, rossz a levegő, gyereknevelés szempontjából sem egy ideális hely. Miskolochoz meg közel van Lillafüred, Szilvásvárad - ezek gyönyörű helyek, a hétvégéket sokszor ott tölteném.

Nekem fontos a kényelem, az egészség, a kiegyensúlyozottság.

Egyébként Pesten születtem és éltem 28 évig, Kőszegre költöztem, mert elég volt.

2017. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

Én jó messze nőttem fel nagyszülőktől, de ez egyáltalán nem volt baj, az apai nagyanyám már nem élt, amikor születtem, az apai nagyapám is már idős volt, apám egyik nővére gondozta, az anyai nagyszüleim meg akkor sem lettek volna a szüleim segítségére, ha közel laktak volna, mert nekik az is nyűg volt, ha egy napra rájuk bíztak kicsi koromban a szüleim, főleg nagyanyámnak.

De nem tudom, ti milyen viszonyban vagytok az ősökkel, mennyire lenne opció, hogy számíthattok egymásra, lenne-e mindkét esetben stabil munkalehetőség (az fontos).


Én mindenképpen Budapestet választanám, de én itt nőttem fel, megszoktam a kis panelt, és nincs jogsim, hogy autóval ingázni tudjak munkába. Újpestnek is vannak jó környékei (én is egy ilyen környékre költöztem a szüleimtől).

2017. nov. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!