Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik család életét választan...

Melyik család életét választanátok ha muszáj lenne a kettő közül?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömmel beszélgettünk, felhozódott egy másik ismerősünk, azt mondta nem cserélne vele. Nekem viszont jobban tetszik az az élet, ezért elgondolkodtam, hogy melyik a "vonzóbb" lehetőség.


1. Kisváros, 200 ezer forintos összbevétel egy lakásban. Két gyerek. 8tól 4ig dolgoznak. Utána pihenés. Férj segít a házimunkában, és a gyerekek körül is.


2. Falusi, gazdálkodó életmód kb. 5-6 milliós éves bevétellel. Három gyerek. Mindig van mit csinálni, de vannak nyugisabb időszakok. Házimunkát nagyjából csak a nő csinálja, a kinti munkákból is ki kell venni a részt (a férjnek persze jobban) A gyerekekkel ez az apa is sokat foglalkozik.


Nektek melyik a vonzóbb?

A munka - pénz szempontjából! A saját gyereket, férjet mondjuk vihetnétek:) csak az életmód miatt kérdezem.


2013. márc. 18. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az 1-est választanám, az nyugisabb.
2013. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint az első, egy falusi gazdálkodó életmódra fegyverrel sem tudnának kényszeríteni. Viszont megértem azt, aki azt szereti, ha neki úgy jó, akkor éljenek úgy. De én két percig nem bírnám.
2013. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

1es


Falusi vagyok és nem gazdálkodó csak simán gyümölcsészettel is foglalkozunk és irtó stresszes.Mi nem ebből élünk de az ismerősömék igen,az ember tiszta idegroncs.Ha bejön a dolog rengeteg pénz bejön nekik,de ilyen áron nekem nem kellene.

2013. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én is az elsőt választanám. Személy szerint nekem sok lemondással járna a falusi életmód, hogy attól függ a család bevétele, hogy milyen lesz a termés. Valamint nagyon sok melóval járna, késő estig stb.
2013. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Első


Mindigis utáltam falun élni.

2013. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
2
2013. márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Az elsőt választanám, bár a 200 ezer Ft nagyon kevés. Leginkább a kötöttségeket nem bírnám, a gazdálkodók nem utazhatnak el csak úgy 1-2 hétre, mert a gazdaságot nem lehet ott hagyni.
2013. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
A pénz miatt a kettest választanám. 200 ezres bevétel 4 főre nagyon kevés. Ha több lenne akkor viszont egyértelműen ez az életmód kecsegtetőbb.
2013. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Antimod ***** válasza:
92%
A másodikat választanám, mert számomra ez függetlenebbnek tűnik, és a természetesebb környezet miatt kevésbé nyomasztó. De látod, ahány válasz, annyi választás. :)
2013. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Egy gyerekes verzió nincs? :D

Falun élek, bár jelenleg nem gazdálkodásból élünk, most ebbe az irányba tekintgetünk (nem ismeretlen, csináltunk már ilyet). Az ilyesmit mindig is jobban szerettem, mint egy gyárban robotolni, vagy egy irodában gubbasztani és mindenféle idióta főnökök nyűgjét eltűrni. Ráadásul nálunk tuti nem az lenne, hogy minden házimunka a nyakamba szakadna, mert a férjem alapból szívesen segít és én is a kinti munkákban. Úgyhogy anyagilag is, életvitel szempontjából is tetszik ez a lehetőség.

A kisvárosi csak akkor tetszene, ha kertes házban laknánk. Éltünk már panelben, hát én majdhogynem sírva. Gyűlöltem. Csak hát a szükség nagy úr. Viszont egy szép kis kertes házban egy kisvárosban szívesen ellennék. Annak meg talán az lenne az előnye, hogy több a lehetőség, mint falun.

2013. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!