Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lakik otthon?

Miért nem lakik otthon?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy 20-28 év közötti fiatal, aki már elvégzett valamilyen OKJ-t, főiskolát, egyetemet, vagy akármit és már dolgozik, de még nincsen párja, családja.

Ezek az emberek általában albérletben élnek, sokszor akkor is, ha a szüleik egyébként ugyanabban a városban laknak. Az lenne a kérdésem, hogy miért?

A kezdő fizetés nyilván nem túl magas, rengeteget kidob albérletre, holott pár, család nélkül még teljesen fölösleges külön laknia, élhetne a szüleivel és jóval többet tudna félretenni későbbi lakásvásárlásra, autóra, párkeresésre, stb. Olyan helyen lenne, amit megszokott, szeret, tehát minden szempontból jobb lenne.

Véleményetek szerint miért nem laknak ők inkább a szüleikkel?

Köszönöm!


2017. nov. 23. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Lehet hogy sok volt a veszekedés.

Vagy sokat kene leadnia így hat inkább elmegy albérletbe ott legalább egyedül lehet vagy a párjával kettesben.

Ez mondjuk elég régimódi dolog de lehet vannak még most is olyan szülők is akik elvárják hogy márpedig adja le majdnem az összes pénzt.

Vagy mondjuk pici a ház, lakás, egy szobába van mondjuk a kisebb tesokkal, éveken kereszul így hat fogja magát és elmegy, mert már szeretne egyedül lenni.

Én itthon elek, rendesek a szüleim. Egyelőre nem is akarok elmenni, majd idővel ha sikerült össze spórolni valamennyi pénzt.

2017. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Több oka lehet.


Vannak, akik menekülnek a szülők elől, mert mondjuk korábban megromlott köztük a kapcsolat, vagy mindig is rossz volt. A tapasztalat azt mutatja, hogy egy nem túl jó szülő-gyerek kapcsolat sokat javulhat úgy, ha a gyerek már nem él együtt a szülőkkel.


A legtöbben viszont egyszerűen azért élnek külön, hogy bebizonyítsák, hogy ők már felnőttek, nem szorulnak senki támogatására, el tudják tartani magukat. Sokak szemében ciki felnőttként a szülőkkel lakni. Itt ezen az oldalon is divat a mamahotel szóval dobálózni, rengetegen vannak, akik konkrétan lenézik azokat a felnőtteket, akik a szüleikkel élnek.

2017. nov. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Igen, kb. ahogy az előzőek írják:


- nincs jó viszonyban a családjával

- függetlenedni akar (ez érthető, természetes igény, hiszen már felnőtt)

- otthon nem ideálisak a körülmények (zsúfolt, hangos, más életritmus stb)


Én 29 éves vagyok, éltem már külön, de praktikus okok miatt most ismét otthon lakom a szüleimmel. Jól elvagyunk, nem tartom cikinek.

2017. nov. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert független akar lenni és élni végre. Eddig a szüleitől függött, (most nem anyagilag értem) alkalmazkodni kellett, ha csak párral költözne össze, akkor a párjától függene, hozzá kellene alkalmazkodni, akkor mikor él? Normális felnőtt embernek igénye van arra, hogy akkor megyek haza amikor akarok, ne kérdezze senki hol voltam, akkor jönnek a barátaim hozzám amikor akarom, ha valaki akar itt alszik stb. Attól, hogy komoly kapcsolat nincs amit felvállalok, attól még lazább lehet, akkor jön amikor akarom, ott szexelek a lakásban ahol akarok, konyha, fürdő stb, nem kell alkalmazkodni. Úgy rendezem be a lakást ahogy akarom. Szóval él az ember önállóan.
2017. nov. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb. nem tudok hozzátenni az előzőkhöz, maximum a saját példámat. Most kezdtem dolgozni, elég jól keresek, itthon lakom, és bár a rezsibe meg a kajába bőven adok bele, így is minden hónapban igen sok pénzt tudok félretenni saját lakásra: gyakorlatilag a fővárosi albi átlagos árát, plusz amit még megspórolok magamon a hónapban.


Ennek ellenére azért sokszor felmerül, hogy inkább mennék külön a saját lakás előtt már, és gondolom ezért is teszik meg sokan... Bár ritka jó viszonyom van a szüleimmel, ettől még "gyerek" vagyok az ő szemükben. Felhívnak, ha túlórázom, hogy jajj, mikor jövök, mert már sötét van (nem vicc, komolyan), mindenről tudni akarnak, a háztartási tevékenységemet folyton kritizálják (anyám). Az ő szempontjukból érthető, mert nekik mindegy, hogy 6-16 vagy 26 éves vagyok, akkor is a gyerekük. Ez a helyzet csak akkor fog megoldódni, ha külön költözöm, és minimalizálódik az egymás életébe való belemászás.


Na, szóval gondolom ezért :D

2017. nov. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Van aki nem szereti a mamahotelt, és szeretne önállósodni, ha már felnőtt ember. Jól is teszik.
2017. nov. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha azm én 25 éves felnött dolgozo gyerekem még nálam akarna élni igencsak néznék rá.

Felnött, dolgozik, mégis meddig "tartsam el" és főzzek-mossak rá, meg asszisztáljak az x-edik alkalmi nöcskéhez?


Míg tanul, támogatom (ha nem lébecol) aztán ott a szakma a kezében, üehet dolgozni és elkezdheti a külön életét.


Aztán majd 30 évesen azt sem tudja, hogy kell vinni önállóan egy háztartást, meg 21-22 lves kpráig rászánta. A pénzem az életem, de hadd éljek mr én is a férjemmel kettesben nyugodtan.

2017. nov. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

Le lehet pontozni, én nem tartom el a felnőtt dolgozó gyerekemet.


Több családban ez megy, és sok fiatal éjjel esik haza, viszi az aktuális partnert, a "jogaira" hivatkozik, de közben egy szalmaszálat nem tesz otthon keresztbe, pl. mosogatás.

Elvárja, hogy kiszolgálják, a szülők meg pattannak, közben már 20+ éve nem voltak szinte sehol mert a gyerek (aki már bőven felnőtt) irányít még mindig.


Vagy lakhat nálam, a szabályokat betartva. Ha nem tetszik, költözzön, én is 23 éves korom óta önálló vagyok, meg rajtam kívül sokezer ember.

2017. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok olyan dolgot mondtatok, amikre nem is gondoltam.

7# 8# Értem én, hogy ha állandóan hazaviszi a partnerét, az kellemetlen, de azért is írtam, hogy nincs partnere, hanem még egyedül van. A fizetése egy részével beszállna a háztartásba, így nem nehezítene az életeteken, mint ahogy mondtad, viszont ő sokat nyerne vele, mert az albérlet árát, akár havi 100e forintot is, félre tudja tenni, az évente több, mint 1millió, így pár év múlva, ha majd családot szeretne, akkor nem kell (akkora) hitelt felvennie, hanem már van több milliós alapja.

2017. nov. 23. 11:07
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Én anno mikor még nem voltam megállapodott nő, elég furcsán néztem volna ha egy elvileg felnőtt férfihoz felmegyek este és reggel az anyjával kávézgathatok. :D

Egyébként a bátyám pl. ezért költözött el 25 évesen a szüleimtől. Hiába jó a kapcsolat és működik az együttélés, egy felnőtt embernek egy idő után igénye van a függetlenségre, ez így természetes.

2017. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!