Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti kernetek pénzt az...

Szülők, ti kernetek pénzt az otthon lakó gyereketektol?

Figyelt kérdés

Egyetemista, dolgozó otthonlako gyereketektol kernetek pénzt?

Mindent magának vesz. Ételt, ruhát, fizeti telefon számláját, mosópor, öblito....stb.


2017. aug. 28. 18:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%

Rengeteg ilyen kérdés van/volt kiírva, aminek mindig ugyanaz a vége... lepontozások, veszekedések, sertegetések...

Én helyesnek tartom, higy igen is a dolgozó gyermek segítsen be, de erre jön gipsz jakab, vagy bahameri julcsa, aki szerint ez milyen dolog mar es jön az adok kapok.....

Olvass vissza, mert rengeteg ilyen kérdés van... es a szabály is kimondja, hogy csak akkor kerdezz, ha nincs ilyen kerdés....

2017. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Akkor kb. be is lehetne szüntetni az oldalt mert már mindent megkérdeztek!
2017. aug. 28. 18:48
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

1-es, egyetértek! Elég unalmas már. Nem is válaszoltam még ilyen jellegű kérdésre.


Viszont egy minimális összeget én is adtam anno, megnyugodott a lelkiismeretem, saját magamért tettem, nem azért, mert elvárták. Közben minden hónapban saját takarékszámlán gyűjtöttem a pénzt, amit még a szüleim nyitottak 14 éves korom óta. Nem akarták elfogadni, de én otthagytam az asztalon. Jutott és maradt is. Kérdező, ha te vagy a gyerek, akkor tégy így. Ha követelik, azzal nem értek egyet, mert minden szülő (többségében) azt szeretné, hogy önálló élethez segíti a saját gyerekét annak függvényében főleg, amit leírtál. Kaja, ruha, telefon, mosópor, öblítő saját pénzen...

2017. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
*Viszont neked válaszolok kérdező...*
2017. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%

Ha az én szüleim kérnének tőlem pénzt, akkor ott is hagyhatnám az egyetemet és mehetnék teljes állásban dolgozni. Lényegében minden kiadásomat (a lakhatáson és otthoni kaján kívül) én állom, azért dolgoztam végig a nyarat, hogy a jogosítványomat ki tudjam fizetni, amibe a szüleim egy forinttal sem szállnak be. Az egyetem alatt is folyamatosan dolgozom, de mivel nehéz szakról van szó, sok évnyi tanulásról, és fontos, hogy szakmai tevékenységeket is folytassak, nem keresek valami sokat egy hónapban, amiből igyekszem minél többet félretenni, hiszen különben az életben sosem fogok tudni elköltözni itthonról. Hatalmas érvágás lenne, ha haza kellene adnom abból a kis pénzemből, ami van.

22N

2017. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Én eleve azt sem várnám el, hogy egyetem mellett dolgozzon. Inkább tanuljon meg normálisan nyelveket, jusson ki külföldi tanévre, legyen ösztöndíjas, miniumum 4 legyen a diplomája átlaga. Sokkal többet ér ez a leendő munkahelye számára is, minthogy volt pl. gyárimunkás vagy árufeltöltő diákmunkán. Max akkor van értelme egyetem mellett dolgozni, ha szakmába vág. Ha a szakodnak megfelelő helyen sikerül gyakornoki munkát kapni. Vagy ha a szülők amyagi helyzete megkívánja, hogy a gyerekük is dolgozzon. Lakhatásért pénzt kérni is undorító szerintem, ha a család nem szorul rá. Normális szülő ha el is veszi a pénzt, akkoris félreteszi és visszaadja, amint a gyereke költözni akar. Nagy segítség a spórolás lehetősége, ne 30-40 év hitellel induljon már a gyerek az életben. Hallottam olyan anyáról, aki azon problémázik, hogy a só, cukor költségét hogy vegye el a gyerektől. Pl ha megsózza a paradicsomot az hány forintot ér. Az ilyet komolyan úgy fel tudnám rúgni.
2017. aug. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
nem kérnék, hiszen sok cuccot maga vesz, kvázi nem mamahotel lakó. ezen felül pofátlanság lenne még kérni, hiszen ezekkel az apróságokkal is segíti a háztartást
2017. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

Aki lehurrogja kerdezot azzal hogy voltmar az .........

A baj az hogy kerdezo ezt nem tudja maga eldonteni.

Annyi fèlèk vagyunk, annyfèle èlethelyzetben, igy nincs egzakt vàlasz.

2017. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen helyzetben nem kérnék.Tehát ha azt látom, hogy a jövőjét építi akkor az a legkevesebb ha a lakhatásában támogatom.
2017. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%

Ezért engem ennél a kérdésnél érdekelne az, higy kik válaszolnak.... mert ha szülő, és az adott helyzetben van....

Egy olyan válasz, ami ugy született, higy még gyerwk sincs, az ebben az esetben nem számít....

Nekem sincs gyerekem, és most azt mondom, hogy nem kérnék, de kitudja mi lesz akkor a helyzet...

2017. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!