Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk el a szülőknek...

Hogyan mondjuk el a szülőknek a válásunkat?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk egy pár, van egy 4 éves kislányunk, vettünk 2 éve egy családi házat. A kapcsolatunk az elmúlt egy évben romlott meg, próbáltuk sok féle képen helyre hozni, nem sikerült, aminek az lett a vége, hogy egy hete leültünk és megbeszéltük, hogy jobb lesz külön, mert már csak marjuk, öljük egymást és mindketten elismertük, hogy amúgy van egy kialakulóban lévő kapcsolatunk, ahol van esély a boldogságra és a nyugalomra. De, gőzünk sincs, hogy ezt hogyan tálalhatnánk. Nyilván mindenki rohadtul ki lesz akadva, ami hát valljuk be nem feltétlen lenne jogos, hisz ez a mi életünk, de közben mégis számít, hogy mi lesz ebből. A házzal még nem tudjuk hogyan, hisz 15 évre jelzálog van rajta, de ez most még nem is érdekes, először a külvilág fele szeretnénk tudatni, hogy mi már nem vagyunk egy pár, és ne akadjanak ki, ha mással látnak minket. Párom szülei egy pár már rég óta, viszont az én szüleim elváltak, és mindkettő egy olyan nővel/férfival él együtt, akik szintén elváltak, szval példa volt előttünk elég.

Köszönöm a tanácsokat, véleményeket!



2017. dec. 3. 17:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
nagy lélegzet és előre. Ebben pl klasszul tudjátok egymást támogatni, ha már másban nem működik.
2017. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha ezt úgy mondanád el, mint ahogy itt leírtad! Ha ez az ötlet számodra nem jó, akkor írj, és kitalálok valami mást! Sok sikert! ;)
2017. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, ez nagyon jól működik. Sajnos csak ez. De teljesen normálisan tudunk kommunikálni, tényleg, teljesen nyugodtan beszéltük meg, hogy nincs értelme a másik idejét húzni, mert nem működik. Közös döntés volt.

Csak tudom, hogy kaptánk a rengeteg kérdést, hogy mi lesz a házzal, ki hol lakik majd, hogyan oldjuk meg ezeket, de én ezekre még nem vagyok felkészülve, mivel nem is tudunk rá válaszolni, még mi sem tudjuk, hogy hogyan lesz ezután.

Örülünk, hogy el tudtuk engedni a másikat ilyen normálisan, és nyugalomban, elfogadtuk, hogy mindkét oldalról van más is, ahol boldogok lehetünk és ennek örülünk. De ez a sok kérdés, amire számítok.... :(

2017. dec. 3. 17:23
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk úgy volt, hogy az én szüleimnek én mondtam el, az ő szüleinek ő.

Nem kell túlagyalni.Nagylevegő és mondod.

Igazából ha anyagilag nem érintettek a szülők(pl.hitel, vagy visszaköltözés hozzájuk) akkor el kell fogadniuk a döntésed.

Csak minél hamarabb, nehogy mástól tudják meg.

Az én anyukám nem lepődött meg, ha figyelt és főleg meséltél dolgokat az anyukádnak, ő sem fog meglepődni.Ahol szoros kapcsolat van azért ott észre lehet venni ha valami nem stimmel.

2017. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A hitel a mi nevünkön van, és a ház is a mienk fele fele arányban. Amivel nem tudom majd mit csinálunk, de egyelőre ez nem lényeg, viszont a szüleim adtak egy kevés pénzt a házba, nem tudom, emiatt úgy érzem így sincs joguk beleszólni ebbe. Azt akkor eldöntötték, hogy nekem adják, azt befektettük a házba. Nem tudom. Lehet tényleg túl agyalom.... De anyagilag nem függünk tőlük, van önálló keresetünk, nem szorulunk rá szerencsére senki támogatására. De akkor is, annyira stresszel a dolog... :-(
2017. dec. 3. 17:31
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Elmondjátok, hogy nálatok is bejött az ominózus 7 év.
2017. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Azért érdekes lehetett amikor kiderült, hogy -a nagy-nagy "örök hűség" fogadalom ellenére- mind a ketten félredu gtatok.
2017. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

"van egy 4 éves kislányunk"


Na neki hogyan mondjátok majd el, hogy ezentúl pluszban lesz még egy anyja és még egy apja.

Mondjuk ezt kapja karácsonyra?

2017. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

ma 17:43-as : félred*gásol szó sincs, az alakulófélbelévö kapcsolat ugyanis nem ezt jelenti.


Emellett a 4 éves kislánynak sokkal jobb, ha a szülei külön élnek, mintha folyamatosan veszekednek egymással!


Új anyáról meg új apáról egyébként sincs sehol egyetlen szó sem!

2017. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem du-gogadtunk félre, nem tudom, hogy ezt honnan vetted, én ilyet nem írtam.


8as: Te pedig sztem egy elég nagy p.szt vagy. Elválunk, normálisan, nyugodtan. Ezen kívül mit tudunk még csinálni? Itt a karácsony, igen. De akkor szted mit csináljunk? Öljük egymást a karácsonyfa mellett??

2017. dec. 3. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!