Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mennyit szán a rokonok...

Ki mennyit szán a rokonok ajándékaira? Mit tegyek, megbántani nem szeretném? Mit tanácsoltok? Voltatok már hasonló helyzetben? Az élettársam családja hatalmas! Nem jó az anyagi helyzetünk, mégis rengeteget.

Figyelt kérdés

költünk az ajándékokra, ugyanis ő nagyon szereti a gyermekeit (akik egyébként felnőttek) és az édesanyját, illetve unokáit (7 gyermek, de úton van a 8. -is).


Az édesanyját még mindig támogatnunk kell anyagilag, mert egyszerűen képtelenek beosztani okosan a pénzüket.


A gyermekei korán vállaltak gyereket/gyerekeket, persze mindegyiknek van élettársa, de nem tellik el úgy 1 hónap, hogy ne kéne nekik pénzt adnunk.


Most jönnek az ünnepek, és már előre félek, én a saját gyermekemnek, aki mèg mindig kiskorú, ajándékot sem fogok tudni venni

rendesen, (de még magunknak sem...) mindenre nemet kell mondanom neki, és ez már nagyon bánt, mert ha ez nem így lenne, nem kerültünk volna ilyen anyagi helyzetbe.


Több mint 2 éve vagyunk együtt, már egy család vagyunk, de nem tudom hogy kéne vele közölnöm, hogy ez így nem egészséges.



#rokon #család #ünnep #karácsony #élettársi viszony #mennyit költsünk a rokonokra
2017. dec. 3. 19:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyetek akkor közös kasszán, legyetek külön és veszel a sajátodnak, ő meg a sajátjainak.
2017. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Az se neki, se nekem nem felelne meg !

A külön kassza, nekem egy kicsit morbid, neki pedig végképp az lenne.

2017. dec. 3. 19:16
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Esetleg beszélj vele. Mondd el neki, hogy nem jut pénz ajándékra a te gyerekednek.

Amúgy nem tűnik fel, hogy hülyére vesznek téged? Csak tolod bele a pénzt az ő családjába és semmit sem kapsz vissza.

2017. dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%
A karácsony nem arról nem arról szól, hogy mindenkinek veszel valamit, hanem arról, hogy együtt ünnepel a család. Egy finom vacsora, beszélgetés a fa körül mindennél többet ér. Persze, az ajándékozás egy olyan gesztus, amit mindenki szeretne megadni a másiknak, csak sajnos nem mindenki van olyan helyzetben, hogy megengedje ezt magának, vagy legalábbis azt, hogy nagy értékben vásároljon mindenkinek. Nem muszáj minden rokonnak/gyereknek külön ajándékot venni, elsősorban arra koncentrálj, hogy a saját családodnak minden fontos meglegyen az ünnepekre (gondolok itt ételre meg meleg otthonra), és miután a te családodnak megvetted azt, amit meg tudtok venni, utána kezdjetek el gondolkodni, hogy kinek, mennyit adtok majd. Elég valami apróság is, ha nem értik meg, akkor ez van, te ne görcsölj ezen, főleg úgy, hogy lehet, ők nem is fogják viszonozni ezt a gesztust.
2017. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
Bocsánat az elején nem figyeltem, hogy már leírtam egyszer.
2017. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk csak a szűk család (apa, anya, gyerekek) kapnak igazi ajándékot. A többiek (anyós-após, nagyszülő, keresztszülők, unokatesók) családonként egy doboz bonbont és üveg bort vagy pálinkát. Meg idén sütök karácsonyi kekszet, abból is viszek egy dobozzal mindenkinek, családonként 1 dobozzal.
2017. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Alapbol nem kap senki ajandekot a sajat gyerekeimen es paromon kivul.

Az meg hogy havonta masok felelotlenseget penzelitek... En nem varnam meg hogy a 3-ik evben is fejostehennek nezzenek.

2017. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk nem adnék, nem ti tehetettek róla, hogy a semmire szülnek. Ennyi.
2017. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Miért lenne kényelmetlen a külön kassza? Ki keres többet?
2017. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%
De akkor itt nem távoli rokonokról van szó, hanem a gyerekeiről és az unokáiról, illetve az édesanyjától. Szerintem természetes, hogy vesz nekik ajándékot. Ha neked ez nem felel meg, akkor ne legyél 1 gyerekes anyukaként közös kasszán egy több gyerekes, 8 unokás férfival. Neked csak a saját gyermeked felé van kötelezettséged.
2017. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!