Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mennyit szán a rokonok...

Ki mennyit szán a rokonok ajándékaira? Mit tegyek, megbántani nem szeretném? Mit tanácsoltok? Voltatok már hasonló helyzetben? Az élettársam családja hatalmas! Nem jó az anyagi helyzetünk, mégis rengeteget.

Figyelt kérdés

költünk az ajándékokra, ugyanis ő nagyon szereti a gyermekeit (akik egyébként felnőttek) és az édesanyját, illetve unokáit (7 gyermek, de úton van a 8. -is).


Az édesanyját még mindig támogatnunk kell anyagilag, mert egyszerűen képtelenek beosztani okosan a pénzüket.


A gyermekei korán vállaltak gyereket/gyerekeket, persze mindegyiknek van élettársa, de nem tellik el úgy 1 hónap, hogy ne kéne nekik pénzt adnunk.


Most jönnek az ünnepek, és már előre félek, én a saját gyermekemnek, aki mèg mindig kiskorú, ajándékot sem fogok tudni venni

rendesen, (de még magunknak sem...) mindenre nemet kell mondanom neki, és ez már nagyon bánt, mert ha ez nem így lenne, nem kerültünk volna ilyen anyagi helyzetbe.


Több mint 2 éve vagyunk együtt, már egy család vagyunk, de nem tudom hogy kéne vele közölnöm, hogy ez így nem egészséges.



#rokon #család #ünnep #karácsony #élettársi viszony #mennyit költsünk a rokonokra
2017. dec. 3. 19:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Nincs az a farok, akiért én bárki igényeit a saját gyerekeiménél előbb teljesítem.
2017. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Részben igazat adok utolsó kommentelő, de havi szinten, többszázezer forintot kiadni olyan embereknek, akik már felnőtt, külön családi életet élnek, nem egészséges ! Ezt te sem bírnád idegekkel ! Ráaldásul !

Nincs saját otthonunk, egy olyan hely ahol nyugodtan élhetünk, és azt mondhatjuk, hogy miénk ! 19-22 éves emberekről beszélek, akikhez 300-400 forintok is akár befolyik egy hónapban, azt ne mond nekem, hogy egy 5 fős család nem tud megélni belőle !

Nehogy már nekem kelljen külön kasszán lennem azzal a férfival akit szeretek, mert a családja élősködő !

2017. dec. 3. 20:49
 13/25 A kérdező kommentje:
Én valamennyivel többet keresek.
2017. dec. 3. 20:50
 14/25 anonim ***** válasza:
96%

Mi közös kasszán vagyunk a férjemmel, de ezen màr gondolkodtam (az ittenki kérdések kapcsán, pl a tied). Ha egyszer esetleg elválunk (nincs tervben), és összeköltözök valakivel, soha nem lennék vele közös kasszán. Én el tudom tartani a saját gyerekeim, ő is tartsa el a saját pereputtyát, az övéiért nem vállalnék felelőséget, főleg nem mondanék nemet a saját gyerekemnek, mert neki "kell" adnom a pénzem egy számomra "idegen" (a gyerekei) embernek. (Szélsőségekre ne gondoljunk, éhhalál, fagyhalál, akkor segítenék megoldást keresni, a folyamatos pénzelés nem az).

Üljetek le megbeszélni, hogy ez neked nem felel meg, a sajátod az első. Legyetek külön kasszán.

2017. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2017. dec. 3. 21:02
 16/25 anonim ***** válasza:
Senki nem lenne fontosabb mint saját gyerekem első sorban neki venék karácsonyra ajándékot illetve magunk megélhetésére hagynám pénzt ennivalora stb legutolsó sorban venék másik gyerekeinek főként ilyen soknak ajándékot.
2017. dec. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
pasidnak fontosabbak a rokonok, mint te. ennyire egyszerű.
2017. dec. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
80%
Még jó, hogy fontosabbak a gyerekei és az unokái, mint a nője. Az a fura, hogy a Kérdezőnek nem fontosabb a saját gyerekének az érdeke, mint a hapsijáé. Itt a Kérdező sokkal inkább hibás, mint a pasi.
2017. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
23%
Ja nem az a hibás, aki pucér seggre szüli a gyerekeket sorba... Majd támogatja valaki, tudod ki :D
2017. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%
Igen, tudom ki. A Kérdező. A saját gyerekétől elveszi és odaadja a pucér seggre szülőnek, mert a kanja ezt akarja. Szerintem ő sokkal nagyobb hibát követ el, mint az összes többi.
2017. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!