Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénz jut havonta...

Mennyi pénz jut havonta kajára per fő egy átlag családban?

Figyelt kérdés

Én havi 180 körül költők csak kajára, ami nyilván nagyon sok, ezt szeretném lefaragni valamelyest. Ezért kitaláltam, hogy januárban megpróbálom annyi pénzből kihozni a kaját, amennyi egy átlag embernek jut.


Bocsánat, de ez most nem menőzés, hanem tényleg érdekelne, hogy körülbelül mennyi. 100? 70? 50? 30?


Én arra gondoltam, hogyha ketten vannak, keresnek mondjuk fejenként 150et, az összesen 300, ebből mondjuk 100 albi, 60 bérlet, ruha, szórakozás, akkor marad 140, az fejenként 70 kajára.


Ez így mennyire reális?


2017. dec. 3. 20:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%

Az éttermi kaját simán elhagyhatod. Nem nagyon szeretek a konyhában robotolni, de egyszerűbb kajákat nagyon hamar össze lehet dobni, egy tésztát kifőzni meg hozzá egy üveg szószt és némi húst rádobni nem egy fél élet. És nem csak arra a napra jó. Vagy szoktam venni sonkás tricolor tésztát, kifőzöm és azt eszem. A kávén meg a nasin nem spórolsz semmit, a fő kiadáson változtass és akkor sokkal több pénzed marad.

No nem mintha a kiadásod alapján rá lennél szorulva, de mégsem hülyeségre költöd el.

2017. dec. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, teszta is az egyszerubbek köze tartozik, legalábbis egy sajtos tejfölös tésztát simán meg tudok csinalni.
2017. dec. 3. 21:42
 13/31 anonim ***** válasza:
29%

Ez a kérdés kamu. A kérdező csak provokál.

Ha valaki gond nélkül ennyit tud költeni havonta kajára, azt nem érdekli, hogy le tudja faragni. Ha mégis, akkor minimum debilnek kell lenni ahhoz, hogy valaki ne tudja, hogyan csökkentheti a napi 6000-es kiadását.

Ráadásul nincs olyan, hogy "átlag család". A kérdező szerint egy két tagú család az átlag, akik albérletben laknak, és fejenként 150-et keresnek. És rezsire nem is költenek, azt nyilván a főbérlő állja.

Átlag család?! Mindketten dolgoznak? A munkahelyen van üzemi étkezde? Vannak speciális étkezési igényeik ( valamilyen érzékenység, vegaság..) otthonról vitt kaját meg tudnak melegíteni a munkahelyen, milyen munkát végeznek ( egy bányász nyilván több kalória bevitelt igényel mint egy titkárnő), milyen étkezési lehetőségük van napközben...?

2017. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Bizonyára kamu a kérdés is, meg hülyeség is, a többiek viszont kivétel nélkül értelmesen meg tudták válaszolni. Szóval nekik köszönet érte.

Nem, nem pontoztam se le, se fel senkit sem, mielőtt valaki azzal is előjönne.

2017. dec. 3. 21:51
 15/31 anonim ***** válasza:
87%

"A kávén meg a nasin nem spórolsz semmit,"

Egy büfés ( munkahelyi)kávét 200 alatt nem nagyon kapsz - még automatából sem.

Ez kapásból havi 4000 Ft - egy kávéval számolva naponta. Üdítő: 300 Ft-nál kezdődik, napi eggyel számolva kb. 6000 Ft havonta. Nasi: egy szelet süti, vagy egy rágcsa naponta minimum 4-6000 Ft havi szinten. ( 20 munkanapos hónappal számoltam.)

Vagyis csak ez közel havi 20 000Ft. Ha ez neked "semmi", akkor irigyellek.


De persze ez csak elmélet, mert a kérdést nem lehet komolyan venni. (költők?!)

2017. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
42%

"Bizonyára kamu a kérdés is"

Így van.

Ha te havi 180 000-et tudsz csak kajára költeni, akkor olyan piacképes végzettséggel kell rendelkezned, amivel nem összeegyeztethető az, hogy ne tudd magadtól hogy min tudnál spórolni.

2017. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Igen, 300 a kávé, 350 az uditő, 300 körül a süti, szóval ezzel napi 1000et (munkanapokon) már spóroltam is. Illetve reggelit is otthon fogok enni, a büfés szendvics helyett.
2017. dec. 3. 22:01
 18/31 A kérdező kommentje:
De ezzel még mindig csak napi 5000 helyett, napi 4000 körül vagyok, még 2000-et le kell csokkentenem.
2017. dec. 3. 22:03
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
1500- 2000ft/fő/nap.
2017. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%

Ketten vagyunk a párommal, heti 10.000 Ftból oldjuk meg a kajálást. Szombatonként vásárolunk be egész hétre.

Pl. Pörkölthöz 1.5-2 kg hús (1500-2000) ft, esszük 2 napig.

Főzelékhez krumpli/tök/spenót/bab/lencse/borsó ez max. olyan 500 ft, ehhez mondjuk fél kiló húsból fasírt, vagy pörihusi, vagy tojás..

Akkor chilisbabot szoktunk, 1 kg darálthús 1000 ft, paradicsom szósz, tészta, vagy kukorica-bab konzerv..

Borsólevest szoktam még csinálni, meg palacsintát hozzá.

Töltött káposzta is olcsó..

Sajtos-tejfölös tészta, spenótos penne.

Krémlevesek.


Az ő fizetése 150-180 között változó.

60 az albérlet rezsivel együtt, kivéve gázszámla az külön jön, 30-40 a kaja, telefonszámla, tisztító/tisztálkodószerek. és ennyi.

2017. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!