Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénz jut havonta...

Mennyi pénz jut havonta kajára per fő egy átlag családban?

Figyelt kérdés

Én havi 180 körül költők csak kajára, ami nyilván nagyon sok, ezt szeretném lefaragni valamelyest. Ezért kitaláltam, hogy januárban megpróbálom annyi pénzből kihozni a kaját, amennyi egy átlag embernek jut.


Bocsánat, de ez most nem menőzés, hanem tényleg érdekelne, hogy körülbelül mennyi. 100? 70? 50? 30?


Én arra gondoltam, hogyha ketten vannak, keresnek mondjuk fejenként 150et, az összesen 300, ebből mondjuk 100 albi, 60 bérlet, ruha, szórakozás, akkor marad 140, az fejenként 70 kajára.


Ez így mennyire reális?


2017. dec. 3. 20:56
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen, ezt a tésztás dolgot én is csinalni fogom, mert olcsó, finom, laktató, max. kicsit sok benne a szénhidrát.

Pörköltnek meg hasonlóknak egyelőre még nem merek nekiállni.

2017. dec. 3. 22:26
 22/31 anonim ***** válasza:
72%
Napi 5ezret kajálni? Ha kész kajákat veszel talán lehetséges. Mikor gyúrtam napi kb. 2ezerből ettem, napi fél kg színhús, 4 tojás, fél kiló rizs, fehérje, vitaminok, zöldségek :D.. jól el lehetsz kényelmesedve, de sztem ne aggódj ezen, ha ennyire leszarod :D
2017. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek azzal, hogy akinek olyan munkája van, hogy havi 180 ezret csak kajára elkölt, annak feltehetően lenne annyi esze, hogy ezt nem itt kérdezi, hanem saját maga is rájön arra a bonyolult dologra, hogy netán otthon kéne főznie 2-3 naponként.

Ilyen problémamegoldó képességgel hol és miért fizetnek neked ennyit? Érdekelne.

2017. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
85%

# 23/23 Időpont ma 22:46

Jogos!

:-)

2017. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Nem válaszolok az olyan kérdésekre, amiknek semmi köze a témához. De mindegy is, 2000-2500Ft/nap, ez volt a válasz a kérdésemre, ezt megtudtam.

Fozni meg nem fogok (olvass vissza, kifejtettem), max. valami egyszerubbeket.

2017. dec. 3. 22:53
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten lakunk Budapesten és legtöbbször itthon eszünk. Ebédet én főzök mindkettőnknek. Így havonta 60 ezer forintot költünk átlagosan kettőnkre. Azaz, havi 30 ezer forint per fő.
2017. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj a tészta és különböző szószok egyszerűek, lehet rizst csinálni hozzá mártások. A főzelékek is finomak és egyszerűek. Sült húsok, megveszed lemosod, só, fűszerek és mehet a sütőbe. Sütőzacskóban vagy fólia alatt omlós lesz. Pizzát is süthetsz otthon. A reggelit old meg boltból. Egy péksüti a Lidlben 100 Ft. Szendvicset te magad is tudsz csinálni.
2017. dec. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
49%
Aki szerint irreális, hogy valakinek ennyi pénze legyen kajára, miközben nem tudja, hogy mennyibe kerülne magára főznie, az nem sok huszonéves budapesti programozót látott még életében. Állítom, hogy legalább a negyedük ugyanígy él, és hasonlóan fogalmatlan az összegekkel kapcsolatban.
2017. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
76%

reggeli egy nagyobb kakaos csiga 200ft

ebedszallitas 800-1000ft egy adag foetel hussal

uzsonna gyumolcs kb. 200ft

vacsora csinalsz otthon 2 melegszendvicset a melegszendvicssuto gepben, ami 4 szelet toast kenyer + 1/1 szelet sonka sajt kb. 200ft

es maradt 600 forintod kavera, nasira...


napi 2e is sok szerintem

2017. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt a 180 ezret már rengetegnek érzem....mégis mit eszel, sokat nassolsz? Mert ha rákot és lazacot akkor oké, de amúgy....? Nézd, szerintem rengeteg elszáll a marhaságokra...vegyél jó minőségü instant kávét és azt csináld meg melóba...vagy vegyél egy jó kávéfőzőt otthonra és hord magaddal termoszba....nálunk van hütő, ott tartom a kis tejecském és minden reggel csinálok tejes kávét és citromos-gyömbéres teát..nem iszom a cukros üditőket, tényleg nagyon ritkán...inkább mostanság ráálltam a teákra, a pezsgőtablettás vizre, illetve sima ásványvizre...viszek itthonról gyümölcsöt egy banánt, narancsot, elrágcsálom amikor van időm tizóraira...ebédelni már melóban ebédelek a többiekkel..nem nagy durranás, de van leves és második 300 forintért...jó nyilván nem mindenkinek adott ez, de a rendelgetésekkel megy el rengeteg pénz..számold csak ki havonta mennyi az annyi? És csak egy adagról van szó! Főzni 2x 3x szoktam max...Rengeteg jó recept van, fél óra és van 2 napra kajád...tésztaételek,főzelékek,krémlevesek, millió választék van csak egy kis kreativitást és időt igényel..Én múltkor avokádós napokat tartottam...akciós volt, vettem kettőt..az egyikből készült avokádó krém reggelire, másikból vacsira szép szeleteket vágtam rukkola saláta és tükörtojás mellé..isteni finom! Azelőtt padlizsán volt akcióba...Mellé fél kg darált hús, sajt és kész is az isteni töltött padlizsán..hozzá krumplipüré..voala, 2 napra megvan oldva a meleg kaja...Talán kicsit odafigyelhetnél az esetleges akciós termékekre...idővel belejösz, bár én sem pásztázom mindig az árakat, de sokat tesz ha van rendszer az életedben...Mi minden blokkot elrakunk és beirjuk a füzetbe a kiadásokhoz....Igaz szerencsés helyzetben vagyunk...falusi szülők révén folyton van házi baromfihúsunk, kolbász, zöldségek, tojás...ez tudom sokat tesz, tehát nekünk azért kevesebb megy el a kajára...nekünk kb melós kajálással együtt 50 ezer a havi kiadásunk kajára...de ebben már benne van az olivaolaj, barnacukor, nasi, gyümi, zöldség, tehát minden! Kevésnek érzem, de biztos a támogatás miatt, mert tényleg nem a minőségtelen kajákat esszük, mégis ennyi. Ketten vagyunk.
2017. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!