Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ettől rossz ember vagyok?

Ettől rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Édesapám szüleivel soha nem volt olyan felhőtlen a viszonyunk. Én sosem voltam számukra unoka számba véve, apámat pedig csak kihasználták és átverték folyamatosan.

Három éves voltam, amikor másik városba költöztünk és apám akkor megszakította a szüleivel a kapcsolatát.


Hosszú ideig, több mint tíz évig nem is találkoztak. Néhány éve apám nyitott feléjük és azóta néhányszor találkoztak, beszéltek telefonon.


Néhány hete édesapám anyja nagyon megbetegedett. Kórházba került, de az orvosok már nem tudtak segíteni rajta, múlt héten sajnos elment. Apám mondta el telefonon, hogy ez van, én akkor kifejeztem a sajnálatomat és részvétemet és felajánlottam neki, hogy ha bármiben tudok segíteni, akkor csak szóljon.


A problémám most a következő:

Párommal már fél éve tervezzük, hogy jövőhéten elutazunk, már a szállást is lefoglaltuk és megszerveztünk mindent. Viszont a temetés jövőhéten lesz, pont akkor, amikor mi utaznánk. Úgy döntöttem, hogy nem megyek el a temetésre.

Ezt elmondtam édesapámnak is. Ő megértette, mert tudja nagyon jól, hogy bár tisztelem, de soha nem tekintettem őt nagyanyámnak és apám ezt nem is várta el tőlem (Három éves korom óta csak egyszer találkoztam vele például).

Apám családja szerint emiatt viszont én egy szívtelen, gonosz ember vagyok, aki nem érdemel mást, csak ugyanolyan szenvedést, mint amit apám anyja élt át utolsó napjaiban. A nagynéném például facebookon egy csodaszép, nyomdafestéket nem tűrő, alpári levelet írt, hogy én milyen szemétláda vagyok. Apám nagybátyja (az anyjának az öccse) meg elment apámékhozhoz és veszekedett velük, hogy miért nem neveltek meg engem rendesen és ha egyszer találkozik velem, akkor meg fog rángatni, hogy térjek észhez.


Édesapám azt mondta, hogy ne foglalkozzak velük, ahogyan viselkednek, lehet, hogy ő sem megy el a temetésre inkább utána egyedül búcsúzik majd el tőle, ha már megvolt a temetés.


Szerintetek igaza van apám családjának?

Ettől tényleg rossz ember vagyok?


Kérlek, őszintén válaszoljatok!


Köszönöm!

24/L


2017. dec. 4. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell elmenned, a családtagokkal gondolom, amúgy se tartod a kapcsolatot. Remélem, nem egy utcában/faluban éltek, akkor lehet, hogy elmennék, ha minden nap összefutnék a boltban ezekkel a családtagokkal, amúgy nem.
2017. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem se kell elmenned erre. Régen nem voltál jó, most meg csak úgy előkapnak. Arról meg ne beszéljünk hogy apudat meg kihasználták, az meg szánalmas hogy a nagynénéd meg facebook-on irogat, már megbocsáss. De gondolj apudra is, lehet azt mondja, hogy ne gyere el...de akkor is az anyukája volt, és szerintem nem bánná ha ott lennél.

Persze ezt neked kell eldöntened mivel mi nem látunk bele az életedbe.

2017. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem te is tudod a választ, egyáltalán nem vagy rossz ember, a rossz emberek a nagyszüleid tetves rokonai. Apád sajnos hatalmas hibát követett el, amikor ismét felvette velük a kapcsolatot, biztosan mazochista hajlamai vannak, ami normális ember számára érthetetlen. De neked nem kellene az apád beteges hajlamainak áldozatává válnod. Én azonnal megszakítanám a kapcsolatot az egész bagázzsal, és az apát is igyekeznék erre rábeszélni, hiszen úgyis csak ki fogják használni. Ezenkívül ha az apám nem védene meg egy ilyen helyzetben és nem zavarná el a halál f-ára ezeket a tetű férgeket, akkor bizony azon is elgondolkoznék, hogy ő megérdemli-e egyáltalán, hogy tartsam vele a kapcsolatot.

Hú, de felhúztam magam bakker...

2017. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy az. Lényegében idegen volt számodra. Ha a rokonság pampog, akkor ezt mond el nekik, ha nem értik meg, akkor ez van, nem kell velük foglalkozni.
2017. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Újabb családi "ez ezt mondta, az azt mondta" szarkeverés.

Ez annyira undorító!

Miért tartozott a retyerutyára, hogy te nem leszel ott?

És miért kellett neked elmesélniük, hogy egy századik rokonnak erről mi a véleménye?

Az apád nagybátyját meg alkalomadtán kérdezd meg, hogy a nővérét is megrángatta, amikor az nem viselkedett nagyanyához megfelelő módon?


Nyugodtan utazzatok el, ha te nem leszel ott, akkor sem marad a föld felett az elhunyt!

2017. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én a saját apám temetésére nem mentem el, ugyanilyen rokoni viselkedés miatt. De az övékén ott voltam.
2017. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

azt nem értem,miért kellett ezt előre közölni a nagyjából soha nem látott rokonokkal.

ha nem szóltatok volna előre, észre sem vették volna, hogy nem vagy ott.

2017. dec. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagy ettől rossz ember, de szerintem is hiba volt előre jelezni, hogy nem leszel ott a temetésen. Persze, akkor meg utólag lehetett volna balhé, de legalább nyugodtan utaztál volna el.
2017. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A civilizált embereket az különbözteti meg a barbároktól, hogy hogyan búcsúzik el meghalt szeretteitől.

De ha nem szeretted, nem kell elbúcsúznod tőle, és nem kell az utolsó földi útjára elkísérned.

2017. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!