Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura ennyi embernek egy...

Miért fura ennyi embernek egy családban ha külön kassza van?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, 1 gyerekkel, soha nem merült fel egyikőnkben sem a közös kassza gondolata sem.

A havi rezsink utazással mindennel együtt kb 100 ezer ft, ebbe minden hónap elején belerakunk 50-50 ezret. Kajára kb 60 ezer megy el ( ebédelni mindketten munkahelyen szoktunk szép kártyáról- ezt nem számolom) , ebbe is beleadunk 30-30 ezret hó elején, és mindent ami kell ebből veszünk.

Közös eseti kiadások - repjegy, autó műszaki, stb. is megy felesben.

De ha épp egyikőnk kicsit túlköltekezett pl most én tél elején vettem egy elég drága csizmát és kabátot, akkor sincs semmi ha épp emiatt nem tud valamibe annyit beleadni, a férjem most maga fizette a kocsira a 100 ezres téli gumiztatást, meg a karácsonyi ajándékok nagyobb részét is ő fizeti, mert neki most sokkal több van, de ebből sincs soha gond, volt hogy én fizettem be a gyorshajtás csekkjét. A gyerkőcnek is mindig megvan minden, rá meg ugye pláne egyikőnk se sajnál semmit, szóval hol én hol a férjem mindig vesszük neki ami kell.

Mivel a férjem horgászik és imád drága ruhákban járni így nálunk szerintem sosem működne a közös kassza,mert én tuti magam ismerve minden kiadásra azt mondanám, hogy most nem a 10. tavaszi dzseki a lényeg, ês vitáznánk. Így amíg mindenbe belead, fizeti a dolgokat, vesz a fiunknak mindent addig felőlem külön arra költ amire akar, és én is. (Van amúgy közös megtakarításunk is,igaz nem sok,de van, amit közös nagy célra rakosgatunk, a házunk is 50-50 tulajdonjogban van, úgyhogy van közös vagyonunk ) Egymásnak is gyakran veszünk ezt azt.

De itt is mindig azt olvasom, meg hallom mindenhol, hogy aki nincs közös kasszán, az nem is bízik a másikban, az nem is szereti a másikat, azok nem házastársak csak lakótársak akik élnek egymás mellett meg ilyenek.

De miért? A pénzkezelés szerintem nem jellemez csak úgy egy kapcsolatot.

Ti hogy vélekedtek?


2017. dec. 8. 07:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
14%
en ugy velekedem hogy ti is kulon kasszan vagytok csak nem veszed eszre
2017. dec. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Idáig is erről írt, hogy külön kasszán vannak.
2017. dec. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%

Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint amikor közös kassza van, és mindenki szabadon gazdálkodik a saját keresetének megfelelő összeggel.

Csak másképp hívod.

2017. dec. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%

A házasság közös ágyat és közös asztalt jelent. Ha áhytól asztaltól különválnak azt válásnak hívják. Nálatok csak az ágy van ezek szerint.

Szerintem nem gond a külön kassza, vannak esetek ahol kifejezetten hasznos.

Ismertem egy párt, külön kasszán voltak, a férj nagyon jól keresett a nő kevésbé. Szeptemberben ment a gyerek suliba, a feleség pénzt kért ruhára könyvekre, a férj persze nem adott. Pár nap múlva megvett magának egy 250e Ft-os bringát, és egy Boss öltönyt.

Egyébként: attól hogy külön kasszán vagytok jogolag valamennyi vagyon és pénz közös amit a házasság alatt szereztetek hacsak nincs külön házzassági vagyonjogi szerződés.

2017. dec. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
1. De észrvettem, erről szól a kérdés :)
2017. dec. 8. 07:58
 6/28 anonim ***** válasza:
34%

Egy házasságban NINCS enyém-tiéd, még a törvény szerint is minden jövedelem és kiadás közös! A házassági szerződés csak a házasságon kívül szerzett közös vagyonra vonatkozik, a házasság alatt szerzettre nem.

Ti csak együtt éltek, de nem gazdálkodtok közösen a jövedelmetekkel. Akkor sem, ha nektek ez a kényelmes.

Mi lenne, ha egyikőtök elvesztené az állását, tartós beteg lenne stb? Akkor ki állná a költségeket?

2017. dec. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Egyértelműen az éppen dolgozó fél, mint ahogy gyed/gyes alat is a férjem állt nagyobb részt mindenből.
2017. dec. 8. 08:35
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez a normális.

Nekem nincs férjem, gyerekem, de úgy gondolom, hogy attól még nem kell megszűnni mint önálló ember, és veszekedni a másikkal, ha bármelyikünk szeretne bármit. Nekem ez mindig is furcsa volt. Pl én most megveszem magamnak 10 ezerért a nyelvkönyv-csomagot, de ha férjem lenne+gyerek akkor emiatt talán vitatkozni kényszerülnék, mert valaki felülírja, hogy mire van/lehet szükségem?

Tök jól csináljátok, így nincs vita, mindenki arra költ amire szeretne, nem halnak ki az egyéni szükségletek a családi kassza oltárán.

35N

2017. dec. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
Jogilag mindegy hány számlátok van és kinek a nevén, akkor is közös fele-fele. Persze, hogy külön kezelitek a pénzt szívetek joga, ez a ti dolgotok. Én a férjemmel közös kasszán vagyunk. Így sokkal gyorsabban elérjük a közös célokat és a pénzünk is gyorsabban gyűlik, mint ha külön tennénk. A közös kassza esetén is meg lehet állapítani költőpénzt mindkét félnek és abból mehetnek a privát kiadások. Mi mindketten igen spórolósak vagyunk, úgyhogy még ezt sem igényeljük. Ha szükség van valamire úgyis megvesszük, de nem a tizedik valamit, hogy porosodjon a polcon.
2017. dec. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%
Mi is ugyanigy vagyunk, ugyhogy akkor nem ertem, mi a "kozos kassza"? Az, hogy mindenket fel ugyanarra a bankszamlara kapja a fizujat? Letezik ilyen..?
2017. dec. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!