Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura ennyi embernek egy...

Miért fura ennyi embernek egy családban ha külön kassza van?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, 1 gyerekkel, soha nem merült fel egyikőnkben sem a közös kassza gondolata sem.

A havi rezsink utazással mindennel együtt kb 100 ezer ft, ebbe minden hónap elején belerakunk 50-50 ezret. Kajára kb 60 ezer megy el ( ebédelni mindketten munkahelyen szoktunk szép kártyáról- ezt nem számolom) , ebbe is beleadunk 30-30 ezret hó elején, és mindent ami kell ebből veszünk.

Közös eseti kiadások - repjegy, autó műszaki, stb. is megy felesben.

De ha épp egyikőnk kicsit túlköltekezett pl most én tél elején vettem egy elég drága csizmát és kabátot, akkor sincs semmi ha épp emiatt nem tud valamibe annyit beleadni, a férjem most maga fizette a kocsira a 100 ezres téli gumiztatást, meg a karácsonyi ajándékok nagyobb részét is ő fizeti, mert neki most sokkal több van, de ebből sincs soha gond, volt hogy én fizettem be a gyorshajtás csekkjét. A gyerkőcnek is mindig megvan minden, rá meg ugye pláne egyikőnk se sajnál semmit, szóval hol én hol a férjem mindig vesszük neki ami kell.

Mivel a férjem horgászik és imád drága ruhákban járni így nálunk szerintem sosem működne a közös kassza,mert én tuti magam ismerve minden kiadásra azt mondanám, hogy most nem a 10. tavaszi dzseki a lényeg, ês vitáznánk. Így amíg mindenbe belead, fizeti a dolgokat, vesz a fiunknak mindent addig felőlem külön arra költ amire akar, és én is. (Van amúgy közös megtakarításunk is,igaz nem sok,de van, amit közös nagy célra rakosgatunk, a házunk is 50-50 tulajdonjogban van, úgyhogy van közös vagyonunk ) Egymásnak is gyakran veszünk ezt azt.

De itt is mindig azt olvasom, meg hallom mindenhol, hogy aki nincs közös kasszán, az nem is bízik a másikban, az nem is szereti a másikat, azok nem házastársak csak lakótársak akik élnek egymás mellett meg ilyenek.

De miért? A pénzkezelés szerintem nem jellemez csak úgy egy kapcsolatot.

Ti hogy vélekedtek?


2017. dec. 8. 07:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez is közös, nálam a külön, az el van számolva forintra.
2017. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Nem, 10-es. Az csak logisztika, hogy hova érkezik és mit honnan fizetnek.

A közös kasszának nem feltétele a közös számla, ahogy az egymás elszámoltatása sem.

Jellemzően az inkább a külön kasszán élők sajátossága: "te figyelj, ebbe nem adtál még bele".

A kérdezőnek fogalma sincs, miről beszél. Valójában közös kasszán vannak, de azt élvezi, ha ezt különnek hiheti.

2017. dec. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Amit ti csináltok, az szinte közös kassza. Nálunk egyèbkènt teljesen közös kassza van, közös bankszámlával, mègsem tiltunk meg egymásnak semmit, van elèg pènzünk plusz egyenrangúak vagyunk a házasságban.
2017. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem kell foglalkozni senkivel, ameddig nektek megfelel, addig senkinek semmi köze hozzà.

Mi közös kasszáb vagyunk, màr 2 éve csak egy bankszámlánk van (előtte külön kaptuk a fizetést, de akkor is hazaadtuk az összeset). Erre jön minden pénz, fizuk, gyes, családi. Mindkettőnknek van hozzá kártyája, meg lenis veszünk, hogy legyen kp otthon. De azt is itthon egy boritékban tartjuk, ha valakinek kell pénz, csak kivesz onnan. Nem tartjuk számon, hogy én pénzem-te pénzed. Közös célokért dolgozunk.

Soha nem volt vita, hogy kire mit és mennyit költünk. Ha kell cipő veszünk, ha új biciklit szeretne valaki, akkor közösen összegyűjtjük rá, és megvesszük ( a kettőnk fizujából).

Két gyerekünk van.

2017. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%
Mi is így csináljuk a férjemmel,de én ezt nem nevezném külön kasszának.
2017. dec. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Én azért tartom különnek, mert pl a férjem a karácsonyi jutalmát, nyári prémiumot nem adja nekem ide, hanem marad az ő számláján, és innen indult a dolog, hogy az egyik barátnőm azt mondta, hogy ilyet ő el se tud képzelni, hogy a férje a bónuszt nem dobja azonnal a közösbe, mert akkor minek neki a család.

Innen merült fel bennem, hogy ez ennyire nagy gond. Mert nekem ez eddig nem jutott eszembe, nem zavar.

2017. dec. 8. 09:16
 17/28 anonim ***** válasza:
77%
Ismerek olyat ahol tényleg külön kassza van, a férjnek külön nyaraló motorcsónakkal, az az ő privát területe. Külön bankszámla, külön gyüjtögeti a megtakarításait. A nő sokkal kevesebbet keres de így is fele-fele a költségek. Szóval férj lazán él a költséges hobbijainak az asszony meg kuporgat. Ez azért nincs rendben.
2017. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%
#10 képzeld, van ilyen. Egy bankszámlára érkezik mind a kettőnk fizetése, a családi pótlék, gyes. És ugyanerről a számláról vonják a szolgáltatók a különböző díjakat.A maradékkal közösen ggazdálkodunk. Kérdező, nálunk tök egyértelmű volt a közös kassza. A külön kassza azoknál jó, akiknem nem közös az értékrendjük, és ezért nem tudnak könnyedén megegyezni, mire fontos költeni és mire nem.
2017. dec. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
80%

10!

Bankban dolgozom. A házaspárok több mint felének közös számlája van és oda kapják a fizetést. Így csak egy számlavezetési díj van, hitelhez is egxszetibb jutni, mert a rendszer jobban "szereti ". Nálunk is közös a számla. Mind ketten hozzáférünk, nem számoltatjuk el egymást. A nagyobb kiadásokat előre megbeszéljük, de ez akkor is így volt, amikor külön számlánk volt. Valahogy ez természetes nekünk.

2017. dec. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk is pontosan így van mint a 18-as válaszolónál.Közös bankszámla,minden arra megy.Kifizetjük a számlákat,a maradékból közösen gazdálkodunk.A nagyobb kiadásokat megbeszéljük,de ha valamelyikünk boltba megy bevásáról,vagy vesz magának egy nadrágot,arra külön nem kérünk engedélyt.
2017. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!