Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fura ennyi embernek egy...

Miért fura ennyi embernek egy családban ha külön kassza van?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, 1 gyerekkel, soha nem merült fel egyikőnkben sem a közös kassza gondolata sem.

A havi rezsink utazással mindennel együtt kb 100 ezer ft, ebbe minden hónap elején belerakunk 50-50 ezret. Kajára kb 60 ezer megy el ( ebédelni mindketten munkahelyen szoktunk szép kártyáról- ezt nem számolom) , ebbe is beleadunk 30-30 ezret hó elején, és mindent ami kell ebből veszünk.

Közös eseti kiadások - repjegy, autó műszaki, stb. is megy felesben.

De ha épp egyikőnk kicsit túlköltekezett pl most én tél elején vettem egy elég drága csizmát és kabátot, akkor sincs semmi ha épp emiatt nem tud valamibe annyit beleadni, a férjem most maga fizette a kocsira a 100 ezres téli gumiztatást, meg a karácsonyi ajándékok nagyobb részét is ő fizeti, mert neki most sokkal több van, de ebből sincs soha gond, volt hogy én fizettem be a gyorshajtás csekkjét. A gyerkőcnek is mindig megvan minden, rá meg ugye pláne egyikőnk se sajnál semmit, szóval hol én hol a férjem mindig vesszük neki ami kell.

Mivel a férjem horgászik és imád drága ruhákban járni így nálunk szerintem sosem működne a közös kassza,mert én tuti magam ismerve minden kiadásra azt mondanám, hogy most nem a 10. tavaszi dzseki a lényeg, ês vitáznánk. Így amíg mindenbe belead, fizeti a dolgokat, vesz a fiunknak mindent addig felőlem külön arra költ amire akar, és én is. (Van amúgy közös megtakarításunk is,igaz nem sok,de van, amit közös nagy célra rakosgatunk, a házunk is 50-50 tulajdonjogban van, úgyhogy van közös vagyonunk ) Egymásnak is gyakran veszünk ezt azt.

De itt is mindig azt olvasom, meg hallom mindenhol, hogy aki nincs közös kasszán, az nem is bízik a másikban, az nem is szereti a másikat, azok nem házastársak csak lakótársak akik élnek egymás mellett meg ilyenek.

De miért? A pénzkezelés szerintem nem jellemez csak úgy egy kapcsolatot.

Ti hogy vélekedtek?


2017. dec. 8. 07:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
53%

El nem tudnám képzelni a közös bankszámlát....meg a totál közös kasszát sem, mármint úgy, hogy minkét fizetés bemegy egy kalapba, amiből aztán mindent fizetnek. Meg olyan gáz, ha minden egyes piszlicsáré dolgot egyeztetni kell, meg mindent lát a másik fél is, hogy ki mit vett, mikor, mennyiért. Igenis egy felnőtt, saját jövedelemmel rendelkező ember diszponáljon már a fizetése egy része felett szabadon és önállóan - nyilván ésszel (nem arról beszélek, hogy a gyereknek kéne "összedobni" új csizmára, helyette XBoxot vesz magának vagy ilyenek).

Amúgy meg minek foglalkozol a barátnőd véleményével?! Ha nálatok ez vita és sértődés nélkül működik 8 éve, gyerek mellett és senki sem érez semmiféle rosszat kettőtök közül, akkor szuper, így tovább! Jogilag, ha házasság, úgyis közös minden, de a mindennapokban szerintem ez abszolút élhető felállás.

Tudok olyat, hogy házasok, 1 közös gyerek és még kettő az előző házasságból van még a férfinak (az anyjukkal élnek). A feleség intézi a kaját meg háztartási vásárlást, a férfi fizeti a számlákat, kocsit, gyorshajtási bírságot (ha ő vezetett). Persze a gyereknek vesznek mindketten dolgokat, nincs fillérezés.

De egy ismerősömnél egyszer élő példa volt, hogy (előttem...!) felhívta a férjét, hogy megtetszett neki egy rövidnadrág (kb 3-5 ezer Ft volt), megveheti-e, belefér-e.

2017. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
39%
Én meg azt nem tudom elképzelni,hogy valakik,hogyan képesek külön kasszan élni.Szóval kvittek vagyunk.
2017. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
43%

Sose fogom megérteni, mi értelme "külön" kasszákon kotlani házasságban, ha úgyis közös a vagyon hivatalosan.

Mindazonáltal magánügyetek, hogy hány bankszámláról hogyan költitek a KÖZÖS pénzeteket, de én nem verném magam házasságban, hogy külön kasszán vagyok, mert abból csak az jönne le, hogy fogalmam sincs mit írtam alá házasságkötéskor.

2017. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
72%
Nekem csak az a fura, hogy ezt a felállást te külön kasszának nevezed. :)
2017. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

"Sose fogom megérteni, mi értelme "külön" kasszákon kotlani házasságban, ha úgyis közös a vagyon hivatalosan."


Pár hete volt itt egy kérdés valakiről, akinek a házastársa titokban a válást tervezgette, és szépen leszedegette a pénzt a közös számláról, majd odaajándékozta a családtagjainak, hogy így kimentse magának az egészet. Kérdező itt szembesült azzal, hogy a törvény szerint a közös vagyon nem azt jelenti, hogy együtt dönthetnek mindenről, hanem azt, hogy bármelyikük egy személyben is dönthet. Emiatt perelni sem tud, mert a házastárs a törvény szemében a saját pénzét vette le a saját számlájáról és szabad akaratából ajándékozta el.


Amíg jól működik a házasság, addig teljesen mindegy a jogi háttér, de amint baj van, két külön bankszámla, amelyik mindegyikén feleződik váláskor a vagyon, még mindig jobb, mint egy közös, amin addigra nincsen lófitty sem.

2017. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha nekem ilyen közös bankszámlám lenne valakivel, egy csomag zsepit nem mernék megvenni. Valahogy olyan, mintha a szüleimmel lennék egy számlán.

Nem tudok olyan pénzt a sajátomnak is tekinteni, amiért nem dolgoztam meg, nem is költeném.

2017. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is külön bankszámlánk van és nálunk sem adja a bónuszt oda a férjem fizikailag , de minden terhet közösen állunk. Ha valamelyikünknek nincs pénze valamire természetes hogy akkor azt a másik fizeti . Ha gyűjtünk valami nagyobb dologra akkor természetes hogy közösen gyűjtünk, de ettől még van olyan összeg a saját számlánkon, amivel szabadon gazdálkodunk. Én ezt a két bankszámla ellenére is közösnek költségvetésnek érzem .
2017. dec. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
37%

Közös kassza = Család

Külön kassza = Életközösség (függetlenül attól hogy házasok vagytok-e)

2017. dec. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!