Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a legrossza...

Szerintetek melyik a legrosszabb hangzású magyar vezetéknév?

Figyelt kérdés

2017. dec. 9. 21:01
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
81%
Gimiben volt egy tanárom, az ő feleségének a lányokori neve volt Géczi. 😁 Ismerek Francz vezetéknevűt is, a volt szomszédaim pedig Czuni-k. 😁 De tablón a suliban láttam Kocza, meg Gettó vezetéknevű embereket is. Egyikkel sem élnék szívesen. 😀
2017. dec. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
90%
A tanáromnak annak idején Hugyák volt a vezetékneve. De mesélte, hogy az orvosi rendelőben behívtak egy Géci Istvánnét, aki erre felpattant és jelezte, hogy G*ci a családneve, nem Géci... Gondolom, nem vette a lapot, hogy nem szeretnék kínos helyzetbe hozni, hogy hangosan kántálják a dolgot :D
2017. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
19%
Én legjobban pont azt utalom ha valakit Magyar Xynak hívnak. Oké hogy magyar állampolgár vagy de hogy ezt még ilyen formában is hangoztasd, én nevét valtoztatnek azonnal ha ez lenne a vezetéknevem.
2017. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
31%
A másodiké.
2017. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%

Nem jól tetted fel a kérdést, mert nem legrosszabb, hanem legcikibb. :)


Ismerek Hájas, Kövér vezetéknevű családot, még szerencse, hogy egyik tagjuk sem túlsúlyos. Most képzeld el, ha valakit szólítanak valahol, mondjuk szűréseken, vagy kórházi ambuláns rendelésen, és betipegne valamelyikük 160 kilósan. Bár lehetséges, hogy akkor elgondolkodnának a névváltoztatáson. Fiatal lányok is vannak köztük, de így valahogy természetes volt nekünk, nem is cikizték/tük őket soha.


Mamám például Túró Teréz (született 1901-ben) volt, amikor apámat kérdezték egy orvosi vizsgálaton, hogy anyja neve (én mondtam apám helyett), a doki is és az asszisztensnő is elröhögte magát. Apum akkor már nagyon beteg volt, és nekem ez nekem nagyon szarul esett. :( Amit fentebb írtam, az ennek az ellenkezője, de sosem felejtem el, mert ez elég nagy tirpákság, főleg kórházban.

2017. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
86%
Anno a munkahelyemen be kellett regisztrálnom egy férfit, akinek az anyját B..uzi Máriának hívták. Gyorsan "el kellett mennem telefonon megkérdezni valamit" és azt hiszem 2 percen keresztül ordítva röhögtem a mosdóban.
2017. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
76%
Marschlakó (így sch-val ) szerintem röhejes
2017. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
80%
Egyik tanáromat Ribinek hívják. Szokott publikálni és konferenciákat tartani :)
2017. dec. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
67%
Ismerősömék tanára Puki volt.
2017. dec. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Én egy Vizeli nevűt ismerek. Az se túl jó.
2017. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!