Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne a férjed/párod az...

Hogy esne a férjed/párod az alábbit mondaná neked?

Figyelt kérdés

Azt találtam ki idén, hogy:

Mivel te most nem tudsz nekem ajándékot venni, én meg nem akarok kreatív lenni és gondolkodni, minek örülnél, legyen az, hogy semmit nem veszünk egymásnak. Ok?



2017. dec. 16. 09:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Ez így egyszerűen bunkóság.

Nem azért ajándékozza meg a másikat az ember, mert gyerek:S, hanem mert (elvileg) odafigyelünk egymásra, és örömet akarunk okozni a másiknak. Ez egy családban szerintem alap.

Olyan szánalmasnak tartom ezt a "nem ajándékozunk semmit" dolgot, mert ha egy kicsit megkapirgáljuk a felszínt, akkor kiderül, amit neked mondtak, hogy nem akarnak "vesződni" az egésszel (persze, a tusfürdő-szintű ajándékok sem jobbak, sőt!)

Volt ajándékozás a legnyomorúságosabb időszakokban is, pl. háborúk alatt, amikor tényleg semmi sem volt:( - lehet, hogy annyi volt, hogy megvarrták egymás szakadt ruháit, de a gesztus számít:) - csak manapság már a gesztusokhoz is lusták és érdektelenek az emberek, még családi körben is.

Egy ilyen "párt" biztos otthagynék. Nem azért, mert nem kapok "ajándékot", de mire számítson az ember olyasvalakitől, aki ennyi figyelmességgel sem tiszteli meg a párját???

2017. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Már nem divat a hagyománytisztelet! Igaz nem öröm a nőknek a nagytakarítás az meg,hogy karácsonyra túl fáradtak legyenek a több napra előre megfőzni,több tálca sūtit megsūtni a munka mellett azt megértem! Azt gondolom durva ha kijelentik,nem akar ajándékot venni! Az a nyavalyás desszert,partfūm,akár egy szép pulõver szerintem beleférne! Igen súlyos ötlettelenségre vall a meg sem prõbálok kedveskedni a másiknak! Sosem fogtok eljutni,hogy kitaláljátok a másik gondolatait.Annak a parasztnak ebéd helyett a papįrra įrt "nálam nincs ebéd,mosás,főzés,takarįtás,este a kecske vár"cetlit kell átnyújtani.Ha eltartod magad miért vagy ingyencseléd? A karácsonyi ajándékozás egy nagy KÖSZÖNÖM,SZERETET jele a másikhoz!
2017. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk nincs külön ajándék . Ilyen ünnepnél közösen választunk valamit amit ugy érzünk ,hogy szeretnénk megvesszük. Szülinapnál sincs ajándékozás maximum tényleg kis meglepetés (pl torta vagy kedvenc édesség )
2017. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
"Már nem divat a hagyománytisztelet! Igaz nem öröm a nőknek a nagytakarítás az meg,hogy karácsonyra túl fáradtak legyenek a több napra előre megfőzni,több tálca sūtit megsūtni a munka mellett azt megértem!" LÉs megérted annyira hogy nálatok ne a nőkre legyen lőcsölve az össze karácsony előtti lótifuti munka? Megérted hogy sok nőnek az ünnep nem ünnep hanem plusz munka és megint semmi pihenés?
2017. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon gáz. Azért nem vesz neked semmit, mert neked most nincs pénzed ajándékra???
2017. dec. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés bennem újabb kérdést vet fel. Te miért nem tudsz most venni a párodnak semmit??? Nincs pénzed vagy ezt, hogy kell érteni? Mert ha azért nem veszel neki, mert nincs pénzed, és így erre mondta, hogy jó akkor ezért ő sem vesz most, akkor ez így elég tré. Én sem vagyok túl jól anyagi szempontból, de összehúzom a nadrág szíjat, és igen is elég jó, elég drága ajándékokkal meglepek mindenkit, DE mikor úgy voltam, hogy nem volt pénzem semmire, akkor is KÉSZÍTETTEM valamit, és ha én nem tudnék venni semmit, párom biztos nem mondana ilyet, hogy na ezért akkor ő sem vesz...persze lehet, hogy ő ezzel segíteni akar rajtad, hogy ne érezd magad kellemetlenül, de szerintem ez elég rossz dolog, hogy csak ezért nem kapsz tőle semmit.
2017. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kedves 14/16! Nekem örömet okoz a munka mellett a "lotifuti"!A családunkban igen magas összhang van és képzeld nagyon sokszor eltaláljuk mit szeretne a másik kapni. Év közben veszem meg az ajándékokat, muszáj vagyok,decemberre esik 3névnap,télapõ,4szülinaposom van és ezután jön a karácsony.Ha odafigyelünk a másikra akkor év közben sokszor elszóljuk magunkat,mit szeretnénk! Sajnos,te is csak válaszoltál,de nem láttad a lényeget!Te egy lusta ember vagy és nem érdemelsz meg önzetlenséget! Mindenki azt kapja vissza amit ő nyújtott másoknak! Szegénységi bizonyįtványt annak aki a karácsonyt is megalázza!
2017. dec. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Mert jelenleg nem dolgozom 2-4 hónapig, vagyis nem fogok teljes állásban (Diplomát írok), aztán újra keresek sokat:)

De az ő ajándéka nekem már rég megvan, ezért különösen rosszul esett.

Szóval igen, azért mert szerinte most nincs rá pénzem.

2017. dec. 23. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!