Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám nagyon durván...

Édesanyám nagyon durván viselkedik velem, nap mint nap. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden nap (főleg ha apa 24-órába dolgozik és nincs itthon hogy rendet tegyen közöttünk) mindig kiabál velem...nem értem miért. Soha semmit nem ártok neki. Állandóan ideges, tiszta idegbajos, és ÁLLANDÓAN rajtam vezeti le..ami annyira fáj nekem..tényleg nem adok okot rá hogy ennyire bántson szóval. Meg se szólalok, erre bejön kiabálva hogy "Indulás zuhanyozni"!!!!!!! és ha szépen mondom neki hogy "Anya, ne ilyen hangosan, ne kiabálj légyszives" ANNÁL JOBBAN kiabál :'( mit lehetne tenni? mert ebbe én beleőrülök...most is itt sírok..Egész nap kiordítja velem magát, engem meg elkap a sírás (egyszerűen nem tudom visszafojtani) és este 10kor bejön a szobámba hogy vigasztaljon meg minden...azt hiszi ettől meglágyul a szívem...hát igen egy darabig..amíg el nem jön a másnap és újra kezdi. :'(:'(:'(
2010. jún. 2. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ami nekem bejött: előtte összeesek zokogva, akkor észhez kap és elsírod mi a bajod. Másképp nem sűrűn lehet az ilyet megoldani.
2010. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
na egy időben én anyám is ilyen volt, én is azt csináltam amit az 1. válaszoló írt, hát akkor csak elkezdett verni, ütni, meg jobban ordítozott velem, meg ordibálta hogy nincs bőgés!!! fennhangon...
2010. jún. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Tanuld meg hogy a szülőnek ehhez joga van mert megszült, felnevelt, etetett és ezért a s*ggét kell nyalnod, és amíg vele vagy addig kuss. Nekem kb ilyen válaszoki jöttek a kérdésemre. :) Itt sok szülő van és k*rvára fáj nekik ha kiderül hogy nem tökéletesek, de sajna nekik nem kell elszámolni így azt csinálhatnak amit akarnak.
2010. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Egészen elképesztő hogy mennyi kisgyerek, gyerek, fiatal panaszkodik a szüleire, és nem is azért mert nem nyafog, hanem csak mert a szeretet hiányzik az életkből. Durva. :(
2010. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Sajnálak hogy ilyen anyád van.Engem sem úgy nevelt anyám ahogy kellene. ÉN SZERETNÉK JÓ ANYA lenni. hány éves vagy? mert attól függ hogy mit csinálnék
2010. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Legyél minnél kevesebbet otthon, barátok, szakkörök...

és ha hisztizni kezd ne reagálj rá tudom nehéz de nem szabad kiborúlni nem éri meg az idegeskedés anyudnak is biztos van valami komoly próblémája.

2010. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
nagyon sajnállak, tudom mit érzel. próbáld meg elengedni a füled mellett amiket mond, csináld meg gyorsan amit kell, hamarabb szabadulsz. ja és ezerszer ha kell milliószor gondold meg mit mondasz, de az a legjobb ha nem mondasz semmit, hidd el! kitartást!
2010. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:(
2010. jún. 2. 22:15
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Én anya vagyok.14 éves lányom,és 18 fiam van.

Nem szokásom kiabálni,megverni meg utoljára a fiamat ütöttem meg amikor 4 évesen kitépte a kezét a kezemből és átszaladt az úttesten.(de akkor azt hittem ott halok meg a riadalom miatt)

Én azt szoktam mondani,hogy gyereket nem szabad sem verni sem kiabálni vele,de néha bizony nem tud mást csinálni a szülő..

Mindkét gyerekemmel elégedett,és büszke vagyok.nem sokat várok el tőlük,de amit elvárok,azt tartsák is be..

A fiam majdnem mintagyerek,de a lányom most serdül,most úgy érzi,hogy a vállán a világ fájdalma,és mindenki őt akarja piszkálni.Beleértve a családot,barátait,tanárait..

Sokszor már engem is a sírás,tehetetlenség kerülget amikor megkérem valamire,és hatodjára is szólnom kell.Vagy amikor kérdezek valamit,elfelejti,hogy nem a barátnője vagyok hanem az anyja,és flegmán válaszol...

Ilyenkor eszembe jut apám aki engem sokszor megvert mert "túl nagy a szám,flegma,és szemtelen vagyok vele" Pedig csak mondtam ezt-azt..Akkor úgy gondoltam,hogy nem szeret,és ha egyszer anya leszek én jobb leszek..

Nos ma átélem én is a lányom flegmaságát,szemtelen válaszait.Még nem kiabáltam vele,de szemmel láthatóan meg vagyok sértődve..Később amikor elmagyarázom neki,hogy egy jó kapcsolat két embertől is függ,és különbséget kell tenni a család és a barátok közt..(nem úgy viselkedünk,és nem azt várjuk el egy baráttól,haveroktól,mint a szülőktől)Ilyenkor mindig bocsánatot kér,és ígéri máskor nem felesel,nem flegmázik..De pár nap a haverokkal és újra kezdi...

Szóval ez is egy példa,és én sem mondom azt,hogy tökéletes vagyok(talán kiabálnom kéne?) de a lányom sem tökéletes..

Valószínű,hogy te is teszel olyan megjegyzést vagy úgy viselkedsz amit anyudat nagyon irritál,de te a viselkedésedet természetesnek veszed,és nem érted miért bánt állandóan..Hiszen azt írod te semmit nem csinálsz..Hidd el nekem,ha semmit nem csinálsz akkor nem is kiabálnak az emberrel...

Próbálj meg anyukáddal beszélgetni amikor jó kedve van.

Mondjuk csinálj teát/kávét/ kakaót,vegyél kekszet,és üljetek le egy kis beszélgetésre..Ilyenkor az anyák is könnyebben kinyílnak..és talán az okokra is rájöttök..

2010. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Amint látom mindenkit lepontoztál aki nem melletted állt.Aki azt írta,hogy esetleg te is hibás vagy egy kicsit..

Evvel a lepontozással pontosan kimutattad,hogy bizony te benned is van hiba,így nem is csodálkozom,hogy anyád nem bír veled!!!

Nyugodtan lepontozhatsz,ettől függetlenül,te semmit nem változol,és anyád továbbra is kiabálni fog veled..(Ilyen viselkedésnél meg is érdemled!!!)

2010. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!