Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy oldanátok meg a Karácsony...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldanátok meg a Karácsonyt a helyemben?

Figyelt kérdés

Én is tudom, hogy október van.


Mi x országban élünk, a szüleim egy másikban, a párom szülei egy harmadikban. Mindkét család meghívott hozzájuk Karácsonyozni, de mi annyira rosszul állunk anyagilag, hogy örülök, ha karácsonyfát tudunk állítani, nemhogy utazni, és még a családot is ajándékozni.

A vőlegényem mondta, ha szeretném látni a szüleim, megpróbálhatunk annyit félretenni, hogy elutazhassak hozzájuk az ünnepekre, ő elkarácsonyozik magában. Ebbe persze nem megyek bele. Az ő szülei nagyon messze élnek, idén hozzájuk nem jutunk el.

Vagy karácsonyozhatunk kettesben az albérletben, ez lenne a leglogikusabb és legromantikusabb.

Felmerült, hogy a legjobb barátjánál is lehetnénk, de a srác felesége nem kedvel. Esélyes, hogy meg fognak hívni, mivel a csaj kihasznál minden alkalmat, amikor ajándékot kaphat. (Szervezett két esküvőt, egy előesküvőt, szóval ennyit róla)

Azon még túl tenném magam, hogy nem bír, hátha megérinti a karácsony szelleme, és kivételesen nem vágja le a dilit. Viszont nagyon gazdag párról van szó, az ajándékozás köztük is nyilván olyan színvonalon lesz, nekem meg még egy felvehető ünneplőm sincs.

(Tavaly még egyedülálló volt a srác, akkor meghívott minket, ebből gondoltunk arra, meg fog(nak)idén is)


Ti hová mennétek és miért?

Illetve hogy kezelnétek, ha a másik pár meghívna?


2014. okt. 1. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi helyetek van, és a szülők hogy állnak anyagilag, de mi lenne, ha ti hívnátok meg őket hozzátok?


Ha az utazás/meghívás pénz/hely szempontjából nem kivitelezhető, egyszerűen otthon maradnék a helyetekben, kettesben. Nem értem, miért kellene mindenáron társaságban tölteni.


Mi tavaly pl. itthon, pizsamában karácsonyoztunk, együtt főztünk, borozgattuk, filmeztünk, marha jó volt így :)

2014. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Kettesben karácsonyoznék. Ha ilyen körülmények között éltek, akkor valószínűleg később, mikor már gyerekeitek lesznek, akkor sem tudtok mindkét nagyszülőhöz menni karácsonykor, ezt a helyzetet jobb, ha idejében elkezdik szokni, tehát most. (főleg, hogy most nem is telik utazásra)

Ismerős pár: vennék valami jelképes ajándékot, tényleg csak apróságot, és sütnék mellé valami tradicionális magyar (vagy ahonnan származol) karácsonyi édességet, és azt vinném. Pl. mákosguba, bár sok helyen úgy tekintenek a mákevőkre, mint a drogosokra:D, vagy bejglit.

2014. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is kettesben lennék :)
2014. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi mindig otthon vagyunk, senki nem jön és mi sem megyünk.

3 gyerekünk van, de előtte is így volt.

2014. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért ez a karácsonyozás is fel van ám fújva. A karácsony a csaláűd ünnepe, miért is kéne barátokhoz menni? (főleg olyanokhoz, ahol valéaki nem is kedvel?)

Ha nincs pénzetek, akkor nem kell megfeszülni csak mert jujj, karácsony van. Töltsétek kettesben az ünnepet, szolidan, szerlnyen, az is lehet szép, és nem azon kell agyalni, hogy miből vesztek másnap ételt.

A mi családunkban ajándékozás se volt divat sose, inkább örültönk, hogy pl. együtt néztünk filmet (bár rühellem a karácsonyi filmeket is). a férjemmel is letisztáztam már az elején, hogy ne ajándékozzunk. sőt, tavaly fánk se volt, mert nem akartunk költeni rá, nem volt rá igényünk. anélkül is eltelt az ünnep. Ha nincs rá keret, akkor nem kell megfeszülni csak azért, mert az amerikai filmekben azt látjuk, hogy karácsonykor meg kell bolondulni az ünnepléstől.

2014. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én sem tölteném barátokkal a karácsonyt, bár az én barátaim nem ilyenek, mint akit említettél. Mi csak jelképesen ajándékozunk, és még karácsony előtt össze szoktunk ülni ünnepelni, beszélgetni velük. A karácsony nálunk a családé, és a ti helyetekben én is azt próbálnám elérni, hogy a szülők jöjjenek hozzánk. Ne kérjetek ajándékot, csak a jelenlétüket. Ha ez nem megy, akkor vagy kettesben maradnék a párommal - de semmiképp a nemkívánatos baráti társasággal -, vagy a közelebbi szülőkhöz utaznánk le mindketten, előre jelezve, hogy a következő évben pedig a másik családhoz megyünk. (Így csináltuk a külföldi párommal, soha nem volt belőle probléma.) Ha gyerekek lesznek, már úgyis nehezebben töltitek a szüleiteknél a karácsonyt.
2014. okt. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én egy városban élek a párom szüleivel és a saját szüleim is a "szomszédban" laknak, de a Karácsony olyan ünnep, amit csak a párommal ünneplek. Ha meghívnának a barátaitok (szerintem így már nincs egyedül a srác, a nőjével fog ünnepelni), elmondanám, hogy nagyon kedvesek, de szeretnétek ezt az ünnepet ketten eltölteni. A szüleiteknek ugyanezt mondanám. Persze egy skypeos bejelentkezés belefér a 2 család felé, de az ünnep együtt kettesben is tökéletes lenne. Én imádom... kis karácsonyfa, közös díszítés, sül a töltött hús (tavaly kacsa, idén talán csirke), sül a beigli, megnézünk egy karácsonyi családi filmet, sétálunk egy nagyot. Forralt bor, az év vége közeledtével évösszegzés. Nagyon jól szokott telni.

A Karácsony egy olyan ünnep, ahol ne feszengj a pénz miatt, amiatt, mert a párod egyedül van otthon, vagy amiatt, hogy mit vegyél ajándékba/mit vegyél fel. Én a nyugis otthoni karácsonyt választanám.

2014. okt. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is otthon maradnék a szerelmemmel.


De hadd kérdezzem meg, miért vagytok x országban, ha ilyen rogyin megy? Miért nem költöztök a te, vagy az ő szüleinek a hazájába? Biztosan könnyebb lenne anyagilag, ráadásul valamelyikőtöknek lelkileg is.

2014. okt. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ő nem beszélni az én nyelvemet, így nem költözhetünk hozzánk. Mellesleg szegény a családom is, és nagy a munkanélküliség a szülővárosomban és környékén.

Én beszélem az ő nyelvét (ha nem is folyékonyan), de nem tudok csak úgy odaköltözni, nem EU tagállamról van szó.

Jó itt nekünk. Nemrég jöttünk ki, senki sem várta, hogy majd meggazdagszunk.

2014. okt. 2. 02:28
 10/12 A kérdező kommentje:
*beszéli
2014. okt. 2. 02:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!