Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem segít nekem...

A párom nem segít nekem anyagilag! Én látom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés
Egyedül élek egy albérletben. A párom szinte mindig itt van nálam, de pénzt nem ad. Nekem gyakran magamra nem jut pénzem, hiába keresek jól, az albérlet felemészti. Ő is dolgozik, de hiába kértem, minimális összeggel se segít. Van jövőm egy ilyen férfi mellett?
2017. dec. 20. 17:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

'Párod' egy kenguru.

Akár van, akár nincs az erszényében, a farkára támaszkodik.

.

Nem hiszem, hogy annyira meg vagy szorulva 'férfi ügyben', hogy neked kelljen selyemfiút, mai divatos szóval 'sugarboy'-t eltartanod, kitartanod.

.

Te párodnak mondod, ám ő fejőstehenének néz.

Közös jövőd nincs.

2017. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Te is rosszul fogalmazol, azt nem "segítésnek" hívják, ha hozzájárul saját maga eltartásához!

Vigyázz, ne légy hülye, mint anno én: pasikám, aki szinte nálam lakott, evett, fürdött, ugyanígy természetesnek vette, hogy mindent én fizetek. Én meg kis hülye, nem tudtam, hogy hozzam a tudtára, hogy nem nekem kellene eltartani.

Egyszer felháborodva mondta, hogy az anyja abban a hónapban is kérte tőle a hozzájárulást az otthoni háztartáshoz, amikor saját bevallása szerint is otthon alig volt, nálam fürdött, evett.

Szinte dörzsölgette a kezét, hogy így, hogy megmarad a fizuja meg tudja venni azt a kütyüt, amit kinézett magának. Kis idő után benőtt a fejem lágya, de még ő csodálkozott, hogy mi jogon kérek tőle pénzt, azt a napi 1 tányér levest sajnálom? (ja, mikor érte be 1 tányér levessel...) Aztán hálistennek vége lett. Szóval a te érdekedben remélem, nem lesz nektek se nagy jövőtök.

2017. dec. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A pasim a rezsibe nem ad bele, de általában ő fizeti, ha kimozdulunk. Viszont a bevásárlást kb felesbe toljuk. Tehát konkrét pénzt ő sem ad. Pedig volt, hogy hetente max kétszer ment haza.

Szerintem igenis mondd meg neki, hogy most ő vásároljon be, stb. Beszéld meg vele ezeket, máshogy nem megy. Tudom, hogy brutál, de esetleg írd fel, hogy egy hónapban ki mennyit alszik a másiknál, hogy lássa.

2017. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd meg neki, hoyg: -Szívem, adok én neked vacsorát, de vagy vásárolj be hozzá, vagy adjál pénzt, mert nekem már nem maradt. Tudod, a rezsi valahogy magasabb lett, mióta itt fürdesz... úgyhogy vagy beszállsz a kiadásokba, vagy eszel (fürdesz/mosol stb.)otthon.
2017. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
dobd ki, ne is próbálj vele alkudozni, ez csak egy ingyenélő, aki kihasznál. ne hidd el, amikor azzal fog jönni, hogy oké, adok ennyit meg ennyit, ha nem szakítunk, meg majd jobban fogok viselkedni. ezek tartanak 1 - 2 hónapig és kifúj.
2017. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nincs jövőd. Mit jelent neked a jó kereset? Nettó 200? Mert az minden csak nem jó kereset...
2017. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Dingval válasza:
100%
Az ilyen férfi csak kihasznál. Ennek a kapcsolatnak véget kell vetni, de vigyázz, mert az ilyenek gyakran elkezdenek érzelmileg manipulálni, amikor a sarkadra állnál.
2017. dec. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
13: felesben vásároltok és kb. ugyanannyit is esztek? Mert azt tapasztalom, egy férfi sokszorosát is megeszi annak, amit egy nő.
2018. febr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Rosszul fogalmazol magadnak is, és valószínűleg neki is rosszul interpretálod: ez nem _segítség_ neked, hogy valaki saját magát eltartja, hiszen neked nem kötelességed őt kosztolni, kvártélyozni, hiszen nem a keresőképtelen gyereked, akiről szó van - mert felnőve még a gyerek is maga fizeti otthon a költségeit, nem a szülei tartják el.

Felnőtt férfi, tartsa el magát!

Most pl. ha nálad lakott, kosztolt 1 évet, akkor lakjál te nála ingyen egy évet.

2018. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a tulajdonos is más bért kér, ha ketten laktok, mintha egyedül, legalább egy olyan 20%-25% árkülönbség szokott lenni, szóval ennek még papíron is rendben kéne lennie, ha én tulajdonos volnék abban a lakásban, nekem sem volna mindegy, miben állapodtunk meg.
2018. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!